Jogurtovač

30.07.2014

Ahoj holky,jak vyrabite domácí jogurty v jogurtovaci? Z jakého mléka,prevarujete,nebo jen zahrivate?? Diiiik!! :a:

ahoj. já dělám z kupovaného "čerstvého" nebo lépe z automatu. Nikdy nevařit, jen to automatové ohřívám chvíli dýl bna cca 60st cesia. to kupované stačí ohřát trochu, pak vmíchám kelímek bílého jogurtu Hollandia nebo selský, nebo Choceňský. Můžeš přidat třeba dvě lžíce sušeného mléka, nebo 2, 3 lžíce salka slazeného, podle chuti, zašlehat a naplnit do sklenic a na 12 hodin do jogurtovače, mám obyč. x let starý BRAVO, dnes se dá běžně kolem 400 koupit.
Když zbývá, což se nestává, je pak fajn si nějaký dát do plátýnky vykapat. vykape syrovátky, zbyde "Lučina" na chleba. Mňam:-)

Ahoj, dělám (občas) z plnotučného mléka, nevařím, jen ohřeju. Za jogurtovač se mi nechtělo utrácet, tak jsem vzala starou nepoužívanou cestovní ledničku, ty vložky (náplně), co se běžně nachlazují, jsem nahřála v teplé vodě a na dno té bedny - ledničky jsem nalila taky teplou vodu. Do ní postavila lahev, kam jsem přelila to sehřáté mlíko s lžící jogurtu, vedle toho ještě nahřáté náplně, zavřela, nechala přes noc a do rána byl jogurt hotovej.

In reply to by nevimnic

Jde ;) Dělala jsem ho tak dlouho, pak jsme se ale jogurtů nějak přejedli, tak teď si dáváme pauzu :s: I když minulej týden jsem uvařila poněkud řídkou rybízovou marmeládu, vyhodnotila jsem ji jako ideální právě do jogurtu, tak se zase chystám jogurtovat :s:
Na internetu jsem se dočetla, že normálně stačí nádobu s jogurtem pořádně zabalit do peřiny a taky to funguje. Takže jsme doma po poradě vyhodnotili, že lednička ve funkci hřejivky taky musí fungovat :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka