4+4tt, testíky, ultrazvuk, obrovská radost a obrovský strach

08.04.2014

Neuvěřitelné...naprosto neuvěřitelné...
Po roce a čtvrt snažení se nám to povedlo na manželovi narozky, týden před tím, než se měl objednat na kontrolní spermio, na které se mu vůůůbec nechtělo (neb to minulé dopadlo špatně)...těsně po OVU jsem navíc vyfasovala od Dr antibiotika, které mi ale pro jistotu dala takové, které se mohou brát i v těhu (i když jsem jí říkala, ať se na to vyprdne a dá mi normální, že by to byla děsná náhoda, neboť obvolala půl Pražských nemocnic, aby si ověřila, že je smím "kdyby náhodou"), od OVU doposud jsem tedy ani nechodila na tréninky, neboť mám přece antibiotika :s: ...a navíc - předpokládaný termín porodu na moje narozeniny, tj. přesně do roka poté, co mi mamka na narozky dala náramek s andělíčkem se slovy: "Ten ti splní, co si nejvíc přeješ..." a já na ní: "A do kdy? :-)" a mamka: "Hmmm...do roka..."
Ale obrovskou radost, kterou jsme oba měli, když jsem si v sobotu ve 4 ráno (fakt jsem nemohla dospat :s: ) udělala s klepajícíma se rukama testík a na něm ... neuvěřitelné ... //, vystřídal okamžitě oooobří strach. Co když a co když a co když taky tohle a tamto ... prostě neustále nalepená na netu a na diskuzích, kde vždy objevím ty nejhorší scénáře ...až sama sebe vážně štvu :00:
Dnes (tedy 4+4tt podle poslední MS) jsem byla u Dr (neb mám po antibiotikách zřejmě mykózu - jinak by mě samozřejmě ještě vůůůbec nechtěly vidět :s: ) a paní doktorka na mě: "Tak se zkusíme kouknout, ale upozorňuju, že tam zřejmě ještě vůůůbec nic nebude vidět...a jé - nu tak je - tedy - parádně je vidět dutinka...tak přijdtě za 14 dní na kontrolu - ve středu - to máme poradnu pro TĚHOTNÉ." Těhotnéééééééééééé - já půjdu ve středu, neb je poradna pro těhotnéééééé :///: :€s€: ... neuvěřitelný...
A teď už jen - jak se proboha zbavit toho šíleného strachu? Už i můj muž (a to není normálně vůbec hrotič ani hypochondr jako já) včera zničehožnic prohlásil: "Sakra to čekání se nedá..."
Holky, prosím, jak to děláte, abyste se z toho čekání a strachu nezvencly? Přijímám jakékoliv typy :///: .

Jinak všem :€O: hodně zrdaví, zdraví, zdraví a pak štěstí a všem snažilkám co nejdřívější // a co nejkrásnější a bezproblémové těhu :€s€:

4+4tt, testíky, ultrazvuk, obrovská radost a obrovský strach

přeju ať všechno dobře dopadne :one: Nevím co to je snažení, máma říká, že jsem plodná jak jablůňka, že kolem mě stačí jen projít a má pravdu :-) hlavně buď v klidu a žádná velká fyzická námaha

Ahoj, přeju ať je všechno v pořádku.A moc držím pěsti.Radu jak se zbavit strachu bohužel nemám :)

ahojky ;) tak to jsme na tom stejně :a: akorát já tesíkovala v pondělí a k mudr jdu za 14 dní :€O: :€s€: :a: vypadá to na společně těhulkování :k: tak ať se nás mimísci pěkně drží :one: měj se moc príma pa :a:

Moc gratuluju, ty jsi to tak krásně napsala -) :€s€: Když jsem to četla vzpomněla jsem si na sebe, když jsem měla na testu dvě čárky. :-) Opatruj se. :h: :h:

Ahoj,

já měla první těhu úplně bez problémů.. chodila jsem do práce, o těhotenství a různé komplikace jsem se vůbec nestačila zajímat.. jen jsem si hlídala termíny kontrol a nic neřešila.. nevědomost je úžasná věc..

u druhého těhu se vyskytly komplikace a já neustále vyhledávala ty nejhorší scénáře a vůbec mi to nepomohlo.. na tvém místě (tím spíš, že nemáš vůbec žádné komplikace) bych se na internet vykašlala, co možná nejvíce se vyhýbala špatným příkladům a snažila se myslet pozitivně.. už jen statisticky je mnohem větší pravděpodobnost, že bude vše v naprostém pořádku, než se to dobře nedopadne..

Jinak jisté obavy má asi každá těhulka a maminka (a těhotenstvím to bohužel teprve začíná, obavy o děti pak budou až do konce života).. jen si to nesmíš nechat přerůst přes hlavu.. pokud se má něco pokazit, stejně tomu nezabráníš a je zbytečné se dopředu stresovat..

Nejlépe mi pak pomohlo zabavit se nečím jiným (v případě druhého těhotenství to byl můj mladší syn)..

Moc gratuluji,já též tenkrát dobrala atb a pak jsem hned krátce na to otěhotněla :-) Hlavně se nestrachuj,buď opatrná na sebe a dělej to co máš ráda,to co tě baví a mysli na pěkné věci .Já jsem to a samé co ty,mám strach jsem 27tt a pořád mám obavy a modlím se aby vše dobře dopadlo ,hodně čtu diskuze a články tu na netu ,ale nejlepší když se něco přihodí je Dr ;) Jsem od začátku na nemocenské a dělám to co mám ráda,chodím na procházky se psem ,na návštěvy ,jezdím s manžou na ryby ,dívám se na filmy.Do porodu je to dlouhá cesta to je fakt.Já pomaličku chystám věci do porodnice a pro mimi :-)Snažím se myslet na pěkné věci ...Nestrachuj se to taky není dobré a uvidíš vše dobře dopadne,hlavně se nepřepínej :-) :a:

In reply to by petraV

Moc díky za povzbuzení :).
27tt? Týbrďo co já bych za to dala-momentálně mám (samozřejmě) pocit, že já být 27tt, tak už se nebojím ničeho :s: Tak už si to jen užívej, na nic špatného nemysli a když tě přepadnou chmury, mysli na nás v 5tt, co by si to z fleku vyměnily ;) :s:
S tím "dělej, co máš ráda" jsi mi kápla do noty - právě už asi hodinu hledám výmluvu, proč nejít dneska na přednášku a místo toho jít radši se psem do lesa...tak Péťa z mojetehotenstvi.cz mi to řekla, tak to udělám :s: Díííííík ;)

In reply to by Freya

Já se hodně snažím myslet na pěkné věci,od začátku dělám to co mě baví,já hodně pekla na Vánoce cukroví mám do teď v mražáku ,chodila jsem na procházky se psem pořád jak to jde chodím i teď ,nebo jdu do města procházkou a koupím si pomalu to co potřebuji.Já jsem byla ze začátku tak do 15tt hodně unavená tak jsem hodně i spala nebo ležela teď už je to mírnější. A už si pomaličku chystám výbavičku ,naštěstí nic nemusím kupovat vše máme po švagrových jejich dětech tak jen přebírám, peru a žehlím :-)Včera první várka plen :°O°: Dopoledne si krátím vařením obědů a teď na Velikonoce chci zkusit upéct beránka malého a nabarvit vajíčka a je zas po čase ,dělám domácí knedlíky atd .Krátím si čas jen jak to jde ,ale je fakt,že jsem někdy ráda,že ležím a nemusím nic dělat i takové jsou dny .A uvidíš to ti uteče :-)Já čekám holčičku a asi bude ráda umývat nádobí ,protože u toho jsem ze začátku nejvíc cítila pohyby :s: Jsem ráda ,že jsem tě povzbudila :-) :k: Já si radši zajdu na louku se psem než do obchodů .Opatruj se a ať ti to pěkně uteče aspoň do toho 20tt a daří se co nejlépe :-)

:dance: Přečetla jsem si celý tvůj blog a musím se smát. Ale není to výsměch!, spíš takový blažený pocit z cizího štěstí.. :€s€:
Mám doma skoro dvou a půl letou princeznu, která přišla bez většího snažení, naštěstí mi to vyšlo, protože jsem měla taky takový plány jakože dostuduju, chvíli popracuju a půjdu na mateřskou. :s: Nicméně už téměř rok znovu pracuju a na podzim bych ráda spadla do koloběhu :€O: a začínám mít zvláštní šimrání v břiše, jestli to znovu půjde tak hladce. :00:
A takovýhle příspěvky mě dělají ohromnou radost, takže vám přeju hlavně klídek (uteče to jako voda, uvidíš) a zdravíčko. :h:
Budu se těším na další pozitivní zprávy, tak se držte a hlavně v ně veřte! ;)
:a:

In reply to by Pajina83

Moc díky ;)
Také jsem původně chtěla jen dostudovat, chvilku pracovat a pak mimi ... nu, ale nějako se to nevedlo a tak pracuju déle, než bych chtěla :///:
Nu a jak to nešlo a já jsem hrotič (+ do toho to špatný spermio), tak jsem na ten test zírala jak tele na nový vrata :s:
Tak přeju, ať se zase hned zadaří ;)

Gratuluju!! A radím z vlastní zkušenosti, nic na netu nehledej, žádný tragický scénáře, jinak si to těhotenství vůbec neužiješ a budeš se neustále pozorovat a neustále užírat co by kdyby. Jsem ve 23. týdnu víceméně bezproblémového těhotenství (jenom po čtyřech letech snažení) a jsem občas totálně na nervy, právě díky tomu, co jsem si přečetla na začátku těhu na internetu... Já vážně měla okamžikem dvou čárek na testu zrušit doma internet a byla bych možná klidnější :00:

In reply to by lachipie

4 roky? Strašně gratuluju!To musel být neuvěřitelný pocit, při pohledu na ten test :€s€: Holt čekali jste asi na to nejlepšejší miminko z nejlepších ;)
Jinak se zrušením internetu - přesně ... měla jsem tu wifi hodit z okna a bylo by :s:. Na netu se člověk dočte hrozný věci...a navíc, jak si z toho má tendenci brát jen to špatný ... ble a fuj :00:
Včera jsem šla od tramvaje a když se nikdo nekoukal, chytla jsem se pod faldíkem (který tam mám tedy už od dětství :///: ) a povídala, ať krásně roste, že kdyby něco potřebovalo, ať dá vědět, že nic není problém splnit apod. ... hmm ... hormony :s:

In reply to by Freya

Díky :-) Snad to doklepeme do zdárného konce až do srpna :-). No byl to spíš neuvěřitelnej šok. Přišlo to až když jsme to vzdali a měli doma připravený a vyplněnou žádost o adopci. Test jsem si dělala po 11 dnech zpoždění ms jen tak, abych vypotřebovala ten jeden co mi zbyl s tím, že stejně bude negativní a skočím si pro vyvolávačku. No a málem nás oba s manželem kleplo, když jsme viděli tu druhou čárku, jak se chystá ten test snad přeříznout :s:

In reply to by lachipie

:///: Týýýbrďo ... to je vážně jako z filmu ... strašně držím palce, vám vše krásně vycházelo :one: ...
Mě vždycky chytá vztek, když vidím v TV ožralé matky dvouletých dětí, kterým jsou ty děti totálně šumák, přišly k nim ani nevěděly jak, a pak čtu o spoustě párech, kteří by pro své děti dýchaly a miminko ne a ne přijít ... za běžných okolností nemám ráda nadávání na nefér svět, ale v tomhle logiku fakt nevidím :€}€: .

Nu tak konec filozofického okénka :s:

In reply to by Freya

Přesně tak... Bydlím v Kobylisích a do práce jsem jezdila na Prosek. Občas jsme jezdili někdy v pátek s manželem do práce autem, když jsme po práci jeli na víkend k rodičům. A já to pokaždý obrečela, když jsem viděla, jak mi na náměstí dva metry před autem přebíhá mimo přechod ženská, co jednou rukou tlačí kočárek s miminkem a na druhé jí visí asi dvouleté dítě :n: :?

Moc gratuluji :h: taky jsem otěhotněla po atb a na ruce mám třítýdenní holčičku.... Přeji bezproblémové těhu a ať jste zdraví a rychle ti to utíká. Aspoň teď ze startu ;-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka