Jak se Beatka vyklubala na svět

23.09.2012

Ahoj zářijňátka a všechny ostatní maminky, těhulky a snažilky :a:
Konečně jsem našla trochu času napsta vám svůj příběh z porodnice.
Kontrakce mě vzbudily v 0:15 h ve čtvrtek ráno - byly pravidelné po 10 minutách, ale dalo se to vydržet, tak jsem je zkoušela ještě zaspat. Ve 2:30 už jsem si raději zavolala do porodnice, ale bylo mi sděleno, že si mám dát teplou vanu a pokud kontrakce nepoleví, nám přijet až se interval zkrátí po 5ti minutách. Tak jsem si dala vanu, stále se nic neměnilo a opět jsem zkoušela usnout.
V 5:30 už se interval konečně zkrátil po 5ti minutách, tak jsem ještě chvíli vyčkala, dobalila věci a zavolala mamce, že tedy jedeme. Vyjeli jsme v 6:30, mezitím jsem ještě stihla poslat manželovi SMSku, že už odjíždím do porodnice (byl pracovně na Slovensku).
V 7:00 jsme dojeli do porodky a hned mě připojili na monitor, ještě to nebylo tak hrozné, shodou okolností sloužila moje Dr. tak jsem byla ráda, že budu mít u porodu někoho, koho znám. Hned mě poslali převléknout a šup na porodní sál (mamka šla se mnou, nechtěla jsem tam na to být sama...).
Na sále jsem byly skoro celou dobu sami, občas přišla sestra, aby dala klistýr, nebo zkontrolovala ozvy, kontrakce se zhoršovaly, ale ještě to šlo snést.
Asi v 9:30 přišla Dr., aby mi píchla plodovku a pak už to šlo rychleji... kontrakce se zrychlily a zintenzivnily... hrozně mě tlačila pánev a měla jsem pocit, že mi rupnou třísla, kyčle bolely jako čert snad už v každé poloze - okolo 10:30 přišla Dr. zeptat se, jak se cítím a jestli nechci něco na bolest - i když jsem to původně neměla v plánu, řekla jsem si o epidural - velice chápavě to schválila a zavolala anesteziologa. Ta chvilka, než mi zavedl hadičku do páteře mi přišla nekonečná... to se mu říká: "Uvolněte se", když máte právě dost silnou kontrakci a ještě sedíte nahrbené na kraji lehátka... ale pak už to šlo rychle. Uleva přišla skoro okamžitě, opravdu mi to moc pomohlo... uvolnila jsem se a pomalu začala usínat, necítila jsem ani třísla, ani kontrakce - když přišla sestra, napojila mě na monitor - malá spala a já skoro taky. Pak se podívala dolů a říká: "Tak maminko vstávat a rodíme!!" Tak jo... když myslí, že rodíme, tak rodíme... cítila jsem jen tlak na pánev, ale sestřička byla úžasná, řekla mi přesně co mám dělat, jak tlačit a když přišla Dr. stačily 4 kontrakce a malá byla venku - 12:01. Cítila jsem jen malé štípnutí, když mě na jedné straně maličko nastřihla. Pak už jsem měla Beatu na břiše. Byla celá fialová, slizská a od krve, ale v tu chvíly byla pro mě to nejhezčí miminko na světě :h: pak už si ji sestra odnesla, mamka šla s ní a pak mi ji přinesly otřenou a zabalenou, skoro vůbec nebrečela.
Taťka za námi přišel na sál ve 12:36... o půl hodiny to nestihl, ale i tak jsem byla ráda, že přijel a pak už tam byl s námi než mě přesunuli na pokoj :€s€:
Krásně jsme se rozkojily, takže malá je plnně kojená a doufám, že mlíčko vydrží co nejdéle :-)
Hodně štěstí všem maminkám, snažilkám a těhulkám a děkuji, že jste vydržely až do konce mého románu.
Holky, všem, které porod ještě čeká přeju, abyste ho měli stejně pohodový jako já a epidural vřele doporučuji - proč bychom měly v dnešní moderní době zbytečně trpět víc, než je potřeba... využijte toho, že máme tu možnost si takto ulevit od bolesti - šetřete energii na samotný porod :a:

Jak se Beatka vyklubala na svět
Jak se Beatka vyklubala na svět

Vendulko krásně napsané a hlavně je maličká krásná!Moooc gratuluju maminko! :€s€: A porod po tom epidulálu byl fakt míň bolestivější?A po epid.mohla jsi normálně chodit?Omlouvám se za tak hloupé otázky,ale když bych mohla si ho nechat píchnout,tak tak bych toho asi využila,kdyby to bylo úlevnější.Při Verunce jsem nemohla.Děkuji za odpověď :a:

In reply to by Janullinka

Určitě bych ti epidural doporučila, mě moc pomohl... krásně se mi ulevilo od těch bolestí a pak jsem mohla ušetřit síly na samotný porod a ani to mě jinak nebolelo... cítila jsem jen tlak hlavičky, když procházela pánví a pak to štípnutí při nástřihu, jinak všechno v pohodě :one:
Asi to na každou může působit jinak :00: ale když mi zavedli hadičku do páteře, dá se to vždy po hodině ještě znovu přidat, takže i když porod trvá déle, pořád to funguje. Znecitliví tě to jen od bederní páteře ke kolenům, takže chodit po tom v pohodě můžeš, ale po porodu jsem byla stejně ještě 2 hodiny na sále, takže to asi mezi tím i trochu odeznělo :€s€:

In reply to by vendulina

No já,že při Verunce mě ho nedali páč mě kontr.přestávala a to už po druhé páč jsem tam byla na vyvolání v po a v úterý pokračovali a ve tři odpolko ji vytáhli až kleštěma,tak bych si ho asi nechala dát,kdyby mi tentokrát dovolili.A jak se cítíš teď?Maminko :)

In reply to by Janullinka

Po fyzické stránce už jsem v pohodě, docela rychle se všechno hojí a bříško už je skoro co bývalo před těhu :00:
Jen s tím prckem je to trochu náročnější... i když teď co jsme doma mám pocit, že už se to všechno tak nějak srovnává, začíná hamat pravidelně, mlíčko mám, tak je všechno v pořádku :one:
Ale je pro mě hrozně těžké věnovat se celý den na 100% někomu jinému, nikdy jsem nebyla zvyklá, že si nemůžu dělat co chci... teď už to moc nepůjde :n: Ale snažím se jak to jde, malá je hodná, zatím moc nebrečí, tak mi to celé ulehčuje :h: Naštěstí s námi v jednom domě bydlí mamka, takže když si s něčím nevím rady, vždycky mi pomůže ;)

In reply to by vendulina

To jsem si taky říkala,když se nám narodila a když jsme ji měli doma ale nám děsně řvala a řvala a řvala,takže to bylo naprt.A manžel mi pak říkal,to nepůjde vrátit,to už nám zůstane :s: Což já jsem věděla,jenže ty začátky byly opravdu těžký.Teď zas řeším jak to bud stíhat se dvěma,ale ono nějak to zvládnu,zase jde jen ty začátky.S tím sem do toho šla.A moc ti to přeji abys měla mlíčko co nejdéle.Pak je to hrozně náročný po fynanční stránce ale i o tom chystání.Takle to kdekoliv vytáhneš a baští :s: Tak ať hezky malá roste :k:

Beátka je moc krásná, gratuluji! Já epidurál poprvé nechtěla a pak, když přišly ty moooc pěkné bolesti fňukala jsem, ať mi ho dají, jo už bylo pozdě :s: . Tentokrát to rozhodně nehodlám propásnout :s: :a:
Užívejte a ať jsi brzy fit, vím jak mi ten sport po porodu stráášně chyběl, vrátila jsem se k němu brzy a stehům se to moc nelíbilo, tak snad to budeš mít rychlejší ;)

In reply to by Sandra L.

Snad jo, naštěstí jsem těch stehů moc neměla... jen pár povrchových, naštěstí jsem se nepotrhala, takže i to šití byla rychlovka ;)
Ale se sportem určitě počkám až po šestinedělí, aby se tělo trochu srovnalo... i když už teď se cítím docela dobře, nechci nic uspěchat :one:

Nadherné princezna :) hodně zdraqvíčka přeji!!!! :) ach joo... to není ani možná že malá už je tak velka :( :D...

Je krásná!! Přeji hodně zdravíčka.. Hned jsme se ptali (Vaší sestry), když jste nepřišla na cvičo, jestli už to u Vás nevypuklo.. No bylo to pár krásných týdnu, kdy jsme viděli Váš pupíček a už jí máte u sebe.. Za chvilku budeme všici takhle pěkně rodit a odpadávat Marušce:D

Tak ještě jednou moooc gratuluju!!!

Je krásná, škoda že to taťka nestihl, ale důležitější je aby malou provázel celým životem a ne jenom porodem :-) Takže hodně štěstíčka zdravíčka. A pořádně si sebe užijte.. za chvilku už bude veliká :-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkujeme :-)
Tobě taky hodně štěstí a moc ti přeju aby další pokus vyšel :h:

In reply to by Macicek

Nevím, co je to za bolesti, raději se zeptej doktorky, až půjdeš do poradny ;) ale může to znamenat, že už se začíná něco dít.
Epidural ti dají, měli by ti to v porodnici nabídnout už na příjmu, ale rozhodnout se můžeš kdykoli během porodu :one:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka