Jméno

19.08.2012

Ahoj holčiny,
poradtě mi prosím jméno na holčičku.Jaké se Vám líbí an beo jaké jste dali vy a nebo jaké je pro vás prostě to nej.
Máme doma už jendu holčičku a ta se jmenuje Nikol a ted ještě moc nevíme.
Jinak njevíc se nám líbí zatím Valerie

Ehm, koukám, že tu je hodně návrhů na Šarlotku :D Já mám doma pětiletou a říkáme ji Loty, a kamarádky ji říkají Šarlot, mají z toho hroznou radost to říkat, úplně u toho ty holky září :s: a malá je na to jméno pyšná :h: :h: Jinak plánujeme miminko a holčičí jména máme tak nějak projitý a líbí se nám Lilly (loty a lilly se hodí :€s€: ) Amálka, Amanda, líbila se mi i Rozárka,ale tu muž zatrhl :00: , Samantha, Isabella,Bibiana, Julie.. ty jsou zatím na seznamu ,ale vedou Lilly a Amanda :€s€:

podobný problém... Doma máme holčičku Lucinku a teď čekáme zase holčičku a nějak se nemůžeme shodnout na jménu. Mě se strašně líbí jméno Nátálka, ale má svátek 21.12. a jám mám TP 27.12... tak nevím :( Lucinka má taky svátek 13.12. a narodila se na silvestra :s: Tak co byste poradily za jméno k příjmení Krásová?

taky problém, kluka jsme věděli hned, ale holku ne a ne se shodnout, já chtěla Elu Kristýnu a manžel Kateřinu. nakonec máme Denisku :-)

my máme Dianku příjmení Růžičková, ale k vašemu příjmení by se mi hodila a i dle mě líbila např. Elen(a),Ema,Kristýna :one:

Ahojky tak mi máme doma Kateřinku a pokud to bude zase holčička tak to bude Karolínka. Ještě se nám líbí Šarlotka, Leontýnka, já jsem chtěla Juditka po babičce ale drahá polovička nechce :s: a nebo Rozárka. Na holčičky je tolik krásných jmen, jen na ty chlapečky mi připadá že jich moc není, nám se líbí Matýsek - Matěj :k:

Ahoj , mě se strašně líbí Christtine ,Charlotte , Isabella , Nathalie , Claudia. Jelikož se ani jedno z těchto jmen pořád nezdálo tchýni furt chtěla Elišku ale nakonec jsme se všichni shodli na Laurin .Takže v mém :€O: nosím maličkou Laurin :s: . :a:

Ahojík, my máme doma Štěpánka, pro kluka bych dál brala Danečka, nebo Honzíka, ale to je celkem časté. Teď čekáme holčičku a to bude Ema, je to moje srdcová záležitost už strašně dlouho :h: Jinak se mi pro holčičku líbí ještě Beátka, nebo Mia. Papa :a: Katka

My jsme vybírali tak,aby si dítě jednou nezlomilo jazyk při představování :-) Mě se moc líbí Anetka,Anička - to mi nějak neprošlo,ale manžel by chtěl Lucinku,tak to bude Lucinka a já mám zase vybraný jméno pro chlapečka Kubík.
Valinka je krásný jméno a sedí i k vašemu příjmení :one: A nevím proč,ale k vašemu příjmení by se mi líbila i Ema :-) :///:

Máme doma Viktorku a kdybych čekala holčičku, byla by to Valerie, Karolína, Sofie anebo Izabela :-)

Já si hrozně přála holčičku, ale mám krásného a zdravého chlapečka Matyáška...pro holčičku jsme měli jméno Leontýnka :a:

to my to měli se jménem ze začátku taky těžké.Na genetice nám řekla paní dr.že to bude kluk.....manžel chtěl Jonáše,ale taky nám to rozmluvily :-( tak jsme to přehodnotili na Tomáše :-).Na holku jsme ani jméno neuváděli....Po císaři za mnou na JIP došla sestra a říká že máme holčičku a že nemá jméno :-) šok jako blázen a vychrlila jsem ze sebe jméno Johana,tak se měla jmenovat holčička když jsem ve druhém těhu čekala dvojčata,ale dopadlo to jen jedním klukem...a jinak všechna jména jsou krásná,když se krásně vysloví a zrovna Valerie zní krásně :-)

ahojky tak me se strasne libi Natálie vim ze jich je hodne ale asi vedi proc :)a my ji taky kdyztak dame :) potom jeste vede jmeno Vanessa a Claudia ale nam se nehodi k prijmeni:( pak je jeste krasne Sofie, Nocol,Nela :) priteli se jeste libi hodne Gabriela :)Vivien je taky pekne :)

:one: My máme Valerii. Tchyně jí dokonce manželovi rozmluvila, ale já věděla od kud vítr vane, když manžel najednou přišel domů a řekl, že se mu Valerie nelíbí.
takže máme Valerii a komu se to nelíbí......... :s:

Hlavně podle příjmení. Známí mají Valerii Motykovou a Sebastiana Motyku a to mi příjde šílené :00: Co si o tom myslíte?

In reply to by Jajusskaa

Velmi dobře se dovedu vcítit do rodičů, kteří investují spoustu energie do vymýšlení a zařizování nějakého exotického a velmi neotřelého jména. Ocení to však dítě? Jak je známo, zejména malé děti bývají dosti kruté a každá odlišnost může být tvrdě potrestána.

Nikdo Vám dopředu neřekne, zda bude dítě na své jméno hrdé nebo naopak bude kvůli němu terčem posměchu. Tím v žádném případě nechci rodiče od netradičních jmen odrazovat, jen je třeba si toto riziko předem uvědomit a zvážit. Více než vhodné je také zamyslet se nad tím, jak křestní jméno koresponduje s příjmením. Možná vám to připadá jako banalita, kterou zná přece každý, přesto stále mezi námi žijí lidi se jmény jako Ferdinand Krupička či Jessika Vomáčková. U holčiček je vymýšlení jména náročnější o to, že předem nikdy nevíte, jak se bude jmenovat po svatbě.

My máme Sárinku (Sáru), ještě jsme měli ve výběru Annu, Elenu, Karin...tak ať dobře vyberete ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Týjo,tolik :) tak mezi tvím výběrem jsou i jména která bud neprošla manželovi u mě a nebo naopak pro změnu :)
Jasmínu chtěl manžel ale jak by ji potom říkali jako dospělé -třeba i jasno a to se mi fakt nelíbí :(
Jinak Mě se Líbí Anetka,Viki a Sofinka ale ani jedno mi u manžela neprošlo a on mluví i o Anežce ale to se mi taky moc nezdá

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

super výběr.. také máme Alenku po babičce , kluk bude Eliáš

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Luci,tobě se líbí samé exotické :) mě se valinak taky líbí ale prostě mě bylo líto,že nám ho i lidi uplně skritizovali :(

Tak my máme doma Nelly a Natalie, ale teda za mě už nedoporučuji dávat jména od stejného písmenka, možná to tím není, možná by se nám to stávalo i kdyby se malinká jmenovala jinak, ale hlavně ze začátku jsme jí pořád říkali Nelly :00: ... Teď už je to lepší, už je jí 5 týdnů, ale i tak se nám to ještě někdy stane :s:
Jinak se mi ještě líbí Emma, Emily a Valerie je také moc krásné :one: :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No my jsme původně chtěli Emmu, ale taky nám jí zkritizovali a pak jakékoliv jméno jsme chtěli tak se někomu nelíbilo a tak... Nakonec jsme si řekli, že dáme Natalie a že to nikomu neřekneme a dozví se to až se malá narodí a to už si nikdo nic říct netroufne :s: ...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka