Registrace - Podolí

13.07.2011

Ahojky holky! Kdo jste se byl nedávno registrovat v Podolí - v kolik stačí jít, abych se vešla do limitu? Už si to z minula nepamatuju a nechci chodit zbytečně brzo, protože potáhnu dceru - manžel bude v Norsku a nemám hlídání. Díky moc!!! ...jo, bude to bohužel všední den - minule jsem měla štěstí, že to vyšlo na sobotu - tak to bylo později.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky!
Mysli na to, že se musíš registrovat přesně ve 14+0. Já se registrovala v zimě a vypadalo to asi takto:
http://www.mojetehotenstvi.cz/registrace-do-podoli
ale strašně záleží, jaké máš zrovna štěstí, jsou maminky, co přijedou v 9 i v 11 a místo ještě je ...
Budu moc držet palce, ať to tam zvládneš, hlavně dcerka ;-) Jsou tam sice automaty na jídlo, ale moc výběr tam není, tak doporučuju čaj do termosky ssebou a svačinku. A dobrá zpráva: v 7h otevírají kantýnu, tak si můžete dát "za odměnu" snídaňku! ;-)
Jen buď připravená, až sestra vyvěsí papír, kam se píší maminky dle toho, jak došly, někdy je to prý bitka! Prý je lepší, hned jak přijdeš, založit si papír ( pokud to už někdo neudělal ) a rovnou psát jmenovitě, kdo kdy přišel a pak to jen přepsat na ten "ofiko" papír sester...
Držím palce a pak dej vědět, jak jste to přežily!
Papa V.

In reply to by Evik...

No, chtěla jsem mít jistotu. A mohla si vybrat - buď mě ve 3 odveze kamarád a budu tam za 15 min, nebo pojedu ve 4 přes hodinu v -10°C ... volba byla jasná :-D
Už je to přeci jen dlouho, ale myslím, že kolem té 6 už bylo plno. Nejvíc jich chodilo kolem 5-6h.
No, jak se to vezme. Jsem 34tt, termín mám 25.8. ale v Po mi Dr řekla, že se začínám otevírat :-( Tak snad malou ještě chvíli udržím, ráda bych ASPOŇ do 37tt ( Dr. říkala, abych se pokusila do 36.tt, ale já bych ráda dýl ... ) No, uvidíme!
Ale koukám, že posl. dobou tu čtu celkem hororové story o porodech v Podolí :-( Já tenkrát byla spokojená a musím říct, že mě uklidňuje i to, že vím, jak to vypadá na sálech, na odděleních ... Snad to budeme mít všechny v pohodě!!!
Pa a držím palečky! V.

In reply to by vvendulka

S tím otvíráním se neboj!! Těch bylo a pak přenášely!! ;-) Hlavně se šetři a nic netahej! Budu držet palce!
A k těm hororům - ono se většinou mluví o tom špatným a ty spokojené ani nenapadne něco napsat! Tak až porodíš, tak napiš, jaké to bylo a jak jsi byla spokojená!! Ať semáme na co těšit! ;-)

Jj, Podolí je pouze v 14+0tt, to je pro Tebe jediný možný den. Pokud vyjde o víkendu, tak normálně i o víkendu, jen tam mají jinak otevřenou kartotéku. Jinak často se tam čeká od 5ti ráno a v 7hod už nejsou termíny. Mají pouze 12 míst na den.
Já měla štěstí, jela jsem zrovna okolo, ani jsem to neplánovala, chci jít do Hořovic, ale nakonec jsem si řekla, kdyby něco. Tak jsem tam dorazila v 11.30 a paní na mě koukala jako na blázna. Nicméně vytáhla sešit a bylo ještě asi 5 míst na můj TP. Takže já mám registraci na jistotu, ale doufám, že vše bude OK a bude to v Hořovicích.

Lištička Kačka + Matýsek + mimi v bříšku

Ahoj, všude po Praze se doporučuje co nejdřív po tom co dostaneš průkazku, takže určitě neotálej.Jinak zkus si tam zavolat, třeba bude stačit, tak jako v Krči, se tam telefonicky nahlásit-registrovat a pak tam do měsíce dojít s průkazkou pro razítko.Papa a pěkné těhulkování

In reply to by lemris

Ahoj, ono jde o to, že všude po Praze se můžeš zaregistrovat jeden jedinej den - 14+0 a v Podolí jsou tam v kartotéce každý všední den od 7h, ve svátky a o víkendu od 8. Z minula vím, že jsem přišla hodinu před otvíračkou a už tam bylo asi 6 mamin, tak jsem jen chtěla vědět, jestli se po roce něco změnilo, nebo tam budu stepovat už v půl 6!! ;-) Díky!!! :-)

In reply to by Evik...

ahoj, já si volala do Podolí a ptala jsem se v kartotéce co a jak a prý už v 6 je tam většinou přes stav, že tam hodně maminek čeká už od 5ti.. Nakonec jsem se zaregistrovala v Krči, a to normálně po telefonu, akorát do 30tt tam musím dojít pro razidlo do průkazky :)

In reply to by Veru5

Ted koukám kdy se registrovat, chci zas na Bulovku máme to nejblíže. U malé jsem chtěla k Apolináři ale bohužel jsem průkazku dostala až ve 12tt a smolíček. To jsem si ji vyzvedla a rovnou frčela tam a čekala jak blb 3 hodiny než otevřou a smůla. Byla jsem tam spokojená s přístupem na pohotovosti. V Podolí to nemělo už ani cenu a tak jsem frčela na Bulovku. Tam mi naštěstí vzali. Říkala jsem si Motol máme z čerňáku dosti daleko a do Krče bych nešla ani za nic. Mám s nima šílené zkušenosti. Jak s cystou tak se zamlklým těhu kdy na pohotovosti podemnou zůstala louže krve než se po skoro 2 hodinách uráčeli přijít pro mě že mi připraví na revizi. Hrůza takže tam už nikdy ani nos nestrčím.

In reply to by nikaas

No tak to s tím zamlklým těhu, chudíku, jakoby nestačil samotný psychický tlak, když se přijde o mimíska..to je mi líto. Já doufám, že to tam bude dobré, když tam budu mít s sebou svého gynekologa.. Beztak jsme, my těhulky, pěkný cestovatelky..já mám Bulovku prakticky za rohem a budu se trckat do Krče :D Ale člověk prostě musí mít z toho dobrý pocit. Tak snad ti to tam vyjde a budeš zase spokojená :)

In reply to by Veru5

byla jsem vynervovaná a pak ráno už na mě ať už jim konečně uvolním postel. Jenže jsem musela čekat na čisté oblečení. V zakrvácených kalhotech jsem dom nechtěla. S malou jsem rodila na Bulovce a dobrý. Porod byl rychlovka do 2 hodin od příjezdu i s 45 minutama na mém prvním monitoru. Tak snad mi tam teď vezmou a budu zas spokojená.

In reply to by Evik...

Tak bezva, že máš dobrou zkušenost :) Tak to abys tam šla určitě na půl 6. Já mám s Podolím zkušenost hroznou ve všech směrech, proto jsem nakonec zvolila Krč, kde budu rodit se svým gynekologem :) Do Motola bych taky nechtěla, jsou tam moc "lékařští" ;-) Tak ať se dostaneš do úspěšné "dvanáctky" :)

In reply to by Veru5

Ha, to bude malá koukat, až jí budu budit v půl 5 nebo ve 4!!! :s: To je mi líto, že máš blbou zkušenost, ale rodit se svým gyndařem je uplně nejlepší, co můžeš udělat, když se znáte!! To asi dost připlácíš, ne? Nebo jak to je - i když nebude mít službu, tak přijede na zavolání?
A Motol - lékařští - spíš tam pracujou s nezájmem! Kamarádka tam rodila a nikdo jí ani nepomohl s kojením - rovnou jí vrazili do ruky flašku s Nutrilonem!!!! To v Podolí dávají aspon MM z kádinky, když se někdo nemůže rozkojit!

In reply to by Evik...

Chacha, to bude dcerka koukat! ale zase to pro ni bude dobrodružství, mají tam jezírko s rybičkami, bude se jí to určitě líbit ;) No, tak flaška s Nutrilonem je hustá! i když já musela v Podolí vydupat to MM, neměla jsem dlouho svoje a nikomu tam nevadilo že tam zhubnul o víc, jak 400g, což je fakt hodně...
Já ke svému gyn nechodím tak moc dlouho, že by to byl známej, to už vůbec ne, ale je děsně milej a tak jsem se naférovku zeptala, jestli by byl u porodu a za jakou odměnu. A on souhlasil. Ráda bych měla pohodovej porod, tak ho i zaplatíme :) Ono je to tak, že dostaneš mobil a pak si zavoláš kdykoli a on tam dojede, prostě bude mít celý měsíc "pohotovost"

In reply to by Veru5

Jojo, tak to udělala moje máma, když rodila bráchu a mě - myslím, že Dr chtěl tentkrát nějakejch 5 tis korun. To je bezva, tak to ji přeju, ať máš tentokrát jen příjemné zážitky v rámci možností! ;-)
Ty jo, to je divný, že nechali malýho takhle vyhladovět!!! :jawdrop: No, je to na koho narazíš. Na tom šestinedělí nebyly moc příjemný, to si pamatuju. Malá měla problém s pupíkem - pořád krvácel a jedna sestra mě tam furt prudila, že to musím víc a víc čistit, až jsem to chudince rozedřela uplně do červena! Pak jsem šla za jinou na tajnačku ( mely nás rozdělené, ta naše to nesmela vedet) a ta mi řekla, že ho má nádhernej, že to stačí čistit 2x denne, at nešílím. a já tam pritom byla na pokraji zhroucení, že snad malé vypadnou streva z pupíku, jaká se jí tam udělá díra!! :s: ted se tomu smeju, ale tam jsem jen rvala a rvala.
No ale pro mě byl nejdůležitější ten porod jako takovej a to jsem si nemohla vynachválit - jak asistentku, tak soukromí. Na šestinedelí si už snad tentokrát poradím! ;-)

In reply to by Evik...

Tak já zaplatím víc, jak dvojnásobek, než tvoje mamka..ale chci mít alespon relativní jsototu, že vše bude v pořádku.
nakonec jsem rodila CS, jizvu jako když rozpářeš vlka v Karkulce..8týdnů mi z toho stříkala krev s fyziologickou tekutinou, jakmile jsem se předklonila :€[€: ..a v Podolí říkali, že se to prý stává..měla jsem dost těžkou rekonvalescenci. Do toho malý kvičel hlady, MM mu dali až na můj obrovský nátlak a jen jeden den, pak mu dávali UM, protože prý po určité době už není na MM nárok. naši mi přivezli odsávačku, ale v Podolí byl zákaz krmit vlastní dítě vlastnoručně odstříkaným MM samostatně..do toho se mu rozjela žloutenka (máme každý jinou krev.skupinu), pořád zvažovali, jestli ano fototerapie nebo ne, ve finále už nešel ani probudit, byl uplně oranžový, vůbec se nepohyboval, jako živá mrtvolka..a pak řekli a jéje, to má ale hodně vysoké hodnoty, tak to je špatné, to ho budeme muset nechat na svícení 72hodin..v Podolí jsem probulela hodiny.. a do toho mi chodila mačkat prsa hodně nemilá sestra Stáňa, která mi předtím se synkem třásla, aby ho vzbudila a hrubě mu mačkala pusinku.. Prosto horor za hororem. Fuj. ani to nevzpomínám.
Takže ted bych si taaak přála rodit normálně, v klidu, mít mimíska hned u sebe, všechno v klidu a příjemném prostředí. Nechci se na to nějak upínat, ale kéž by to ted bylo jinak :) A souhlasím s tebou, na 6tinedělí už budeš znalá a nenecháš se! :) A jestli tam potkáš sestru Stáňu, čutni ji za mně prosím do zadku :s:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka