co se od pátku 15.4. do dneška - 18.4. 2011 přihodilo a nepřihodilo

18.04.2011

Ahoj holky,
Tak od čtvrtka 14.4. 2011 jsme zas zavření v nemocnici - špatné monitory, hospitalizace, v pátek ráno birometrie ( měření a vážení mimi ) a že se rozhodne...nejdříve to vypadlo, že se bude něco dít a pak primář říká, že ukončení těhotenství provádí standartně od začátku 39.týdne - což je tato sobota..já na něj vytřeštila oči, že tak dlouho, že se asi sesypu strachy ( nechci maličkou z bříška vyhánět, ale při tomhle strachu si člověk nepřeje nic jiného než na ní vidět - neuvěřitelné mít strach o své dítě... a on, že mě pustí domů a ať jdu ještě na monitor...monitor opět špatný a že tu musím zůstat a že mě budou víkend monitorovat a že se uvidí v pondělí - pokud to bude samé, nebo jen sebemenší zhoršení - začne to akutně řešit a pokud se to zlepší jdeme domů..

mám chvíli, tak jsem si početla a zastavila se na téma pupeční šňůra, aneb, jak poznám, kde je...co jsem slyšela, tak dle ultrazvuku ji doktoři nevidí, jestli ji mimi nemá kolem hlavy..však Klárce Dr.po porodu říkal, že je rád, že se vše seběhlo takhle a že se domluvili na císaři, protože malý ji měl kolem krku omotanou na 2x!!!! To je strašné!!!
Takže já mám teď děsný strach, když malá je hlavičkou dolů a já bych rodila normálně, kde ji vlastně má..
Za chvíli vizita - no popravdě nic moc neočekávám, za víkend tu dva Dr. ( proboha dnes už asi neexistují chlapi!!!! - to je vše zženštělý a v mém věku a doktor???) , tak dělali mrtvý brouky..nikdo nepřijde ráno na vizitu s tím, co se děje, proč se to děje a jaký bude postup - jen se postaví k posteli, zeptá se co mě bolí a toť vše a pak zalezou do kutlochu a člověk je celý den nevidí...takže věřím tomu, že nebýt primáře se kterým to projednávám - ležela bych tu tutově až do konce, než bych sama porodila - každý doktor jiný názor - podle jednoho jsem na pokraji umření, podle druhé je vše v naprostém pořádku - tak by mě zajímalo, jak se tady rozhoduje o stavu pacienta..když se tu denně střídají jiní a nikdo se o nikoho nezajímá - jen v případě je-li něco akutního - to je pak fofr a lítá celá nemocnice..ale jinak popravdě ani nevím, proč už tady jsme...v pátek říkal primář, že pokud to zůstane stejné, či se to jen o něco zhorší, začne to dnes ( v pondělí ) řešit...monitory jsou stále stejné a včera jsem dostala kapačku, seběhlo se několik sester, pak doktor vylezl z kutlochu a zase zalezl a šup, už jsem měla kapačku a všichni vyřízení..natáčeli mě 2x hodinu a půl a nic se nedělo..monitory stále špatné - suspektní a večer, když se doktor vystřídal za doktorku, tak se jí ptám, jak to vypadá a ať nezapomenou za mnou poslat primáře, tak ona se jen podívá do nějakých papírů a řekne mi, že vše je super!!!???? Jako takže tady se na potkání dostává kapačka, když je vše super...a říkám jí, ale já měla kapačku a ona a proč??? Na to už jsem dál neměla sílu diskutovat a odcházím do pokoje...Takže tomu už fakt vůbec nerozumím, manžel je nasranej, moje mamča na pokraji zhroucení..nikdo nic neví, ale hlavně, že je vše super a já nervy v háji..celou noc jsem nespala, je mi špatně od žaludku už nějaký den, jen mě volají na monitor, hned se strachy rozklepu..uf uf Rozinko moje maličká v bříšku, tak mě mrzí konec našeho společného bydlení, že Ti to tak zneříjemňuji. Holky mě je to tak líto, že mimi v bříšku tak trpí, já vyschýzovaná, pořád klepu na břicho - jestli tam je...jestli se hýbe.
No takže jsem usoudila než jsem šla za tou večerní doktorkou, že je to asi hodně špatný a ona mi řekne, že je vše super, tak mě to rozhodilo, že už ani nevím co nám vlastně je a proč tu jsme a nic s tím nedělají. :-(

Ahoj kočky moje zlatý..
strašně moc děkujeme za podporu...dnes ráno monitor, já vyklepaná ( opravdu jsem se třásla strachy a to se mi hodně dlouho nestalo ), monitor byl opět špatný..maličká se semtam hýbla, ale prostě se jí chtělo chrnět a pak najednou takové poklesy teplu..140,130,120....až to skončilo na 80...a pak zas nahoru a 130-140 to jelo normálně...maličká pořád spinkala, tak přišla sestřička - zkuste levý bok..po chvíli nic..lehnout...nic....tak pavý bok a já říkám, že na pravém boku asi moc dlouho nevydržím, že mi malá tlačí na tu ledvinu bolavou a to hodně bolí..jen co jsem se na pravý bok přetočila, měla malá tep 70, 80, 70..sestra se vyděsila prý jéé to se miminku moc nelíbí, tak jsem si opět sedla normálně...Po hodně mě odpojila s tím, že se monitor bude muset přetáčet...Kolem poledne přijel manžel..monitor se zatím neopakoval a tak jsem si říkala, že asi po o, že čekají, až budu najedená ( ale já ráno měla dost velikou snídani, kakao, čaj a pak vodu, čokoládu..no jako čuník - takže malou aktivitu, kvůli energetickému přijmu mohli vyloučit ). Čekali jsme na chodbě, jestli nepotkáme doktora - věděla jsem, že je v ordinaci a že se během dne za námi zastaví, ale kdy to jsem nevěděla, tak jsme číhali. Manžel s vzal počítač a pracoval..během chvíle byl primář ve dveřích, manžel se zvednul, až jsem se lekla a ptá se ho, pane doktore, máte chviličku, jen jsem se chtěl zeptat, jak to s námi vypadá..ten se děsně divil, že už mluvil s doktorkou a že mě pouští domů a že já ještě nic nevím...já vytřeštila oči, jak je to možný..ale nebránila jsem se, je to primář - ví co dělá..Prý že ty monitory vypadají dobře a že je to v pořádku..no v tu chvíli by se ve mě krve nedořezali..protože už tomu opravdu moc nerozumím!!! Měl naspěch, tak že ještě jeden monitor a že k nim budu teď denně dojíždět na 11-12hodinu na monitor...
Šla jsem se sbalit, primář odešel a převzala si mě mladá doktorka - děsně šikovná a moc hodná.
Já si ještě vzpomněla, že nevím, jestli mám jít ještě do poradny ke své Dr. či jak to bude, když budu teď každý den na monitorech u nich ( všechny doktory mám v Podolí ) a ona, nene už zůstanete tady na porodním a my si Vás tady sami pohlídáme, že už o mě vědí a tak... a že stejně mě asi ve středu, či v pátek hospitalizují..to jsem zase vytřeštila oči, proč, nebo co se bude dít a ona, že to půjdu na vyvolání...že teď každý den monitor, aby si mě pohlídali, ale že kvůli tomu nemusím u nich ležet..v případě, že bude špatný - vyvolává se hned a jinak se čeká na pátek - to jsem první den 39.týdne a prý buď v pátek, či pondělí se vyvolá...to pro mě samozřejmě byla nová informace, tak jsem zase koukala, jak blázen..Ale jsem ráda, že alespoň víme termín...a docela se toho vyvolávaného porodu bojím, když jsem tam viděla ty holky, jak trpěli a také většina z nich skončila na císaři. Nu ale prcek musí nějak ven, že? :-)
Tak nejdříve jsem na umření a mimi musí hned ven, pak je to super a nic se neděje a teď je to takové na půl a já vlastně ani nevím, proč mě malou v bříšku nenechají do konce, než sama začnu rodit..pořád to háží na ty monitory a na velikost - že je malá menší..
No nicméně nenamítám a držím krok a pusu a budu šťastná až bude brouk malá u nás a já alespoň trošku v klidu, že je v pořádku.
Takže jsme doma, já si potřetí přebaluji tašku do porodnice :-D a peru a nachystala jsem pro prcka i věcičky a odpočíváme :-) Je to krásné být ve svém..hned je mi lépe, žádné slzy nic a co hlavně - malá mě dnes děsně kope, úplně řádí..jen co jsme nasedli do auta a odjeli směr domov, tak se nezastavila..určitě cítí, že jsem více v klidu a tak jsem šťastná, že dává o sobě vědět, jinak bych tady byla jak na trní - to bych radši v Podolí zůstala.
Jináč Klárku dnes pustili domů, jsou s Mikuláškem velký šikulové a vše zvládají na jedničku a tak dnes jeli jako velká rodina všichni společně domů, až z toho byla Klárka překvapená.
Už se na ně zas moc těším, až je uvidím.
STRÁÁŠNĚ MOOOC DĚKUJU ZA PODPORUUU!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAS DÁM ECHO ;-)

In reply to by Štětkovi

Šmankote, to jsou věci :€z€: Ty si tedy pěkně užiješ, ale jsi šikovná, zvládáš to skvěle! Hlavně se nenervuj (vím, že se to lehce radí), doktoři snad vědí, co dělají! A za pár dní už si tu svou :cat: :girl: pohlídáš sama :heart:

In reply to by Štětkovi

No to je paráda...konečně také docela dobré zprávy. Já jdu ve čtvrtek na kontrolu do Podolí a říkala jsem si, že bych tě tam když tak pozdravila, trochu rozptýlila. No a dneska se mi skoro celou noc o tom zdálo a bylo to dost psycho...nemá smysl vyprávět. :s: Takže mě fakt potěšilo, že jsi v klidu doma a že už přibližně víte co a jak. To už uteče a všechno dopadne dobře!! Už to budete mít za sebou a maličkou v náručí. Vůbec ale nechápu ten přístup...trošku ě to odradilo, měla jsem především Podolí za doktory profíky a tohle chování mi přijde fakt divný a k tomu ještě to, že ti nikdo nic pořádnýho neřekl. No...teď jsi doma, hodně moc odpočívej a hodně spi, pak už toho moc nenaspíš. Závidím, že už to budeš mít za sebou...taky bych už chtěla. Mám před sebou ještě cca 4 týdny. :-( Tak zatím pa a dej brzy vědět...myslíme na Vás. :k:

In reply to by Štětkovi

Jé no vidíš Marti, říkala jsem Ti že to má veliký vliv na malou jak jsi na tom psychicky. To je super že se rozkopala a dává o sobě hezky vědět. Vyvolávaného porodu se neboj. Nemohu tedy porovnat, normálně jsem nerodila ale když vidím jak dlouho některé holky rodí tak se mi ten vyvolávaný zamlouval a budu za něj ráda i teď (co asi bude, když mám zase cukrovku). Mě ráno udělali klystýr, kolem desáty prdli vodu a dali sondu malýmu na hlavičku protože se jim ta voda moc nelíbila. No pak nevím přesně v kolik jsem dostala kapačky oxytocinu, asi chvíli potom, a od jedný jsem měla kontrakce po třech minutách ale silné a krátké tak mi trochu dýl trvalo otvírání, asi i proto že jsem skoro celou dobu musela kvůli sondě ležet, do sprchy mě pustili jen 2x na chvíli. No intenzitu bolesti si odpustím, stejně si to až tak nepamatuju a myslím že stejně tak to bolí i holky bez vyvolaného ;) a v 18:40 byl Jindra venku. Takže žádný porod dlouhý třeba dva dny, co tak občas slýchám. Bylo to intenzivní ale stálo to za to a budu ráda opět za přirozený porod, cisaře se bojím jak čert kříže. :€\€: Tak držím palce ať to máte brzy za sebou. To se teď trochu najezdíte, co?

In reply to by Štětkovi

Páni Marti, tak teď tomu už vůbec nerozumím :-(. Ale nebudu ti přivolávat starosti, doktoři prostě asi vědí co a jak. Takže si s prdelkou v bříšku ještě hezky užijte posledních pár dní doma, ty s bříškem, ona v něm a doufám, že se nám budeš velmi brzy hlásit jako šťastná maminka zdravé holčičky!!

Ahoj, taky sleduji tvůj příběh už od začátku. Já bych trvala na tom, aby mě vyšetřoval pouze primář a takto bych se s ním domluvila, tento stejně rozhodne, co s Tebou udělají!.....můžu Ti říci z vlastní zkušenosti, že fakt, co doktor, to jiný názor, já jsem ležela v nemocnici se špatnými průtoky pupečníkem a když mi dělali testy, tak jeden doktor řekl, že to už je akutní, druhý řekl, že to je ještě v normě, byli jsme tenkrát v háji s nervala celá rodina, báli jsme se o malou a vydupali jsme si nakonec ještě jednoho specialistu - nezávislého, který o mě nic nevěděl - předtím nevěděl, jak dopadly monitory a u toho jsem již zůstala v kontrole a až ten rozhodl, že už malá musí ven, tak mi teprve potom udělali císaře (po 14-ti dnech v nemocnici, kdy na druhý den, co jsem tam ležela, že už malá musí ven, že snad umře....). Takže, jak jsem psala apeluj na to, abys chodila jen k primáři a konzultovala vše s ním, nebojte se vše si vydupat, jde o Tvoje/Vaše/ miminko! moc držím palečky, ať už máš malou, co nejdříve u sebe a jste v pořádku. Co se týče pupeční šňůry s tím se zbytečně nestresuj.

Marti, sleduji tvůj příběh už dlouho a na Tvém místě bych asi nevydržela a šla už navštívit jinou nemocnici, byt tam nemáš registraci. Ale přijde mně, že v Podolí, kdo nemá znamého, tak na něj kašlou.. A čekají jak to dopadne. Zkus být jak je napsáno už níže dneska neodbytná co bude dál, jaké mají řešení a když pořád budou tvrdit to co doted, šla bycj jinam..

Marti, sleduji tvůj příběh už dlouho a na Tvém místě bych asi nevydržela a šla už navštívit jinou nemocnici, byt tam nemáš registraci. Ale přijde mně, že v Podolí, kdo nemá znamého, tak na něj kašlou.. A čekají jak to dopadne. Zkus být jak je napsáno už níže dneska neodbytná co bude dál, jaké mají řešení a když pořád budou tvrdit to co doted, šla bycj jinam..

Ahoj Martinko :heart: Vůbec se nedivím, že se strachy nemůžeš spát, ale neboj - věřím, že dnes se to už "rozsekne" a primář ti doporučí vyvolání porodu. Tyhle stresy jsou nejhorší :€}€: Určitě dej zase info jak postupujete, všechny ti tu držíme palce!!! Všechno bude v pořádku, neboj :heart: :heart: :heart:

Ahooj Marti, no nemáš to jednoduché.. s doktory je to někdy těžké - chápu jak se cítíš, když jsem tam ležela na začátku, taky mi nikdo nic neřek a nevěděla jsem, jestli se malá udrží nebo ne.. dneska už ti určitě něco řeknou a když ne, zkus se prostě ptát tak dlouho, dokud nezačnou něco dělat... budu moc držet palce, aby vše dopadlo co nejlépe a ty i malá Rozárka jste už měly klid ;)

Marti, já mám jednu takovou zkušenost...víkend v nemocnici je na pytel zejména proto, že slouží "horší" doktoři, kteří nemají nic moc zájem řešit. Je to prostě jen takový udržovací stav. Je pondělí, začíná nový týden, tudíž i většinou velká vizita, v práci je většina lékařů...dneska se nedej, mluv s nima, otravuj je, ptej se! Máš na to právo. Ale tak jako tak si myslím, že dneska vyhodnotí ty tvé monitory a nějaký závěr z toho udělají. Pro tvůj klid doufám, že ten závěr nebude znít, propustíme vás ještě domů, protože to by ti na psychice nejspíš moc nepřidalo. Tak se i dál drž a neboj!! Všechno dobře dopadne!

Marti už jsme si psaly na FB ale když to tak znovu čtu, snaž se být prosím alespoň trochu vk lidu kvůli malé. Já vím, je to fakt blbost když Tě tak stresují ale může to mít taky vliv na její stav když jsi v presu a pořád Ti stoupá adrenalin. No moc držím palce ať už se to dnes nějak rozhýbe a Ty si koukej i trochu dupnout a říct jaký z toho máš pocit a co se Ti nelíbí na přístupu. Já mám fakt vyzkoušeno že se musí člověk pořád ptát a ozývat jinak se na Tebe vykašlo a na vše mají dost času a nic vlastně nepotřebují sdělovat. :€{€: Tak přeji hlavně pevné nervy a NEDEJTE SE!!! :kiss: :one:

TEDA TO JE NECO,PORAD NA TEBE MYSLIME,SNAD UZ SE NECO ZACNE DIT,JA BYCH MELA NERVY TAKE.UZ SE SNAD BRZY MALE DOCKATE :h:

Já nechápu,že Tě nepustí domu,když Ti stejně porod můžou vyvolat až tak pozdě :( Pro tebe by to bylo doma méně stresující a pro malou také :€\€:
Zkoušela si se zeptat :w: Držím palečky at Vám vše dobře dopadne a můžeš ještě domu :°O°:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka