antikoncepce při kojení?

05.12.2010

Ahoj maminky.
Nejdříve vám chci všem poděkovat za rady a podporu. JE nám o něco lépe....já pořád zkouším Bioparox a vypadá to, že zabírá. Elišce už tolik nechraptí..ještě máme rýmu, ale o 100% lepší. Jsem ráda, že se snad ATB vyhnu.
Holky chtěla jsem se vás zeptat zda berete antikoncepci a co si o tom myslíte? Já jsem začala brát Cerazette..moc se mi do toho nechtělo, ale neumím si představit, že bych byla teď zase těhu. Hodně jsem se pídila zda je to dobré pro miminko a názory jsou různé..já si myslím, že pokud jde i ta mini část hormonu do mléka tak je to špatně. Včera jsme se dohodli s manželem, že to raději brát nebudu. Zkusíme to nějak vyřešit jinak..alespoň co budu kojit. Máte někdo zkušenost s PHARMATEX VAGINÁLNÍ KRÉM 1X72GM Poševní krém
Chtěla bych ho zkusit. Příjde mi to lepší než malou rvát hormonama...i tak toho do těla dostaneme hodně chemie třeba z jídla.
Taky jsem začala hned při praní pilulek krvácet. 9tt po porodu.Četla jsem, že pokud kojíte tak se muže MS dostavit třeba až po půl roce. A prý se mění první dny chuť mléka?...to by se dělo, protože teď je to malinko bojovka s kojením. Malá si vezme hrozně málo a každé dvě hodiny se vyžaduje krmeni. No znáte to pořád je co řešit :)
Posílám fotečky naši Elišky. JE nám 9 týdnů a pokud máme dobrou náladu, tak je to princezna.:) pozoruje, směje se, koníky pasem jen chvilku...protože ležení na bříšku ji strašně se.. :///:
ve středu jdeme zase do poradny, tak jsem zvědavá jakou máme váhu..a snad ji už dáme očkování proti rotavirům. Mám to u doktora v lednici a čekáme až budeme zdravé.
Mějte se krásně a užíjte si mikuláše.

antikoncepce při kojení?
antikoncepce při kojení?
antikoncepce při kojení?
antikoncepce při kojení?
antikoncepce při kojení?
antikoncepce při kojení?

Ahojky, tak já jsem se o tom trošku informovala:-) Při kojení se může jen Azalia. Ta obsahuje jen jeden hormon (ten druhý tvoří tělo při kojení) a je pro mimčo neškodný (dostane se k němu jen stopové množství hormonu). Jo a jak píše Lusylu-tak na to mě doktor upozorňoval (prý to ne každá ženská snáší stejně-takže můžu mít ms třeba 14 dní a za 14 dní zase....no fuj). Pharmatex jsem zkoušela "za mlada" (zkoušela jsem teda globule) a opravdu jsem se necítila chráněna. Ona ta globule roztaje a věř tomu, že opravdu ty spermie zastaví (má tam vytvořit nějaké nepříznivé prostředí a spermie se k vajíčku prý nedostanou). Tak jedině zůstat u šprcek :-) (ale tam ta spolehlivost taky není zrovna nejvyšší). Já jsem zvolila antikoncepci (ikdyž jsem ji ze zdravotního hlediska před těhu nechtěla)..protože dalšího prcka bych opravdu nezvládla, už ten jeden mi dává dost zabrat :-)

In reply to by vilicek

Ahojky. Já jsem dostala Cerazettea a obsahuje také jen jeden hormon. , ale nějak mě nesedí... a mít krvácení 14 dní? tak na to kašlu. Já ty globule nebo gel zkusím..a bude si muset taťa dávat i pozor. No a začnu antikoncepci užívat až nebudu kojit. Ještě se poradím s doktorkou. V lednu jdu k nové gyn. tak třeba bude mít jiný názor.
Jinak si taky neumím představit mít teď ještě jedno:):) je to docela záhul.

Neumím si přestavit být znovu těhule..to by bylo po mě.-ještě k tomu jsem měla císař a myslím, že by to bylo hodně brzo.
Já bych chtěla taky počkat až malé bude 6 měsíců. Začnu přikrmovat a kojit nebudu tak často.
Chtěla bych druhé do dvou let..to tělísko není vhodné, Teda spíš se nevyplatí finančně.

Ahoj, tak mě řekl gynekolog, že mám vaječníky uzavřené, takže dokud kojím jsem chráněná. Ovšem ha ha ha, na to se spoléhat nebudu. Kamarádka dva měsíce po porodu otěhotněla a teď má dvě holčičky s rozdílem 11měsíců a je z toho na palici :). Doktor mi i potvrdil, že z antikoncepce pro kojící jde něco do mléka. Proto jsme se dohodli, že budu používat kondom a pak, po půl roce, bych si nechala dát tělísko místo prášků. Já antikoncepci stejně nikdy nebrala, jelikož mi nedělá dobře. Tak pa a uzdravte se.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka