Tomáškův deníček - ohlédnutí za 6. měsícem + fotky | Moje těhotenství.cz

Tomáškův deníček - ohlédnutí za 6. měsícem + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj květinky,
dnes je to přesně 6 měsíců, co se dne 10. 5. 2010 ve 2:48 narodil náš Tomášek. Uteklo to jako voda a tak se opět ohlížím za uplynulým 6. měsícem. Co se tedy u nás stalo nového?

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
Váha a délka ve 4 dnech: 2640 g, 47 cm, obvod hlavičky 34 cm
Ve 4 týdnech: 3530 g, 50 cm, obvod hlavičky 37 cm
Ve 2 měsících: 4500 g, 55 cm, obvod hlavičky 40 cm
Ve 3 měsících: 5380 g, 58 cm, obvod hlavičky 42 cm
Ve 4 měsících: 6130 g, 63 cm, obvod hlavičky 44 cm
V 5 měsících: 6790 g, délka 65 cm, obvod hlavičky 44 cm
V 6 měsících: 7400 g, délku se dozvím až v poradně
Celkový přírůstek na váze za 6. měsíc: 610 g

Zdraví:
Tento měsíc byl bohužel ve znamení častých nemocí a obzvlášť Honzík si docela vytrpěl. Ale o tom budu psát níže, teď se budu věnovat Tomáškovi.
Od 15. 10. musel Tomášek brát ATB Klacid, protože jeho bráškovi zjistili spálového streptokoka a doktorka měla strach, aby Tomáška nenakazil, zvlášť když byl nachlazený.
Tento týden od 8. 11. je Tomášek nemocný znovu - má silnou rýmu a hodně kašle, zatím to léčíme Mucosolvanem a Libenarem.
Od 4. 10. jezdíme s Tomáškem na rehabilitaci na cvičení Vojtovku, aby si posílil zádové a krční svaly a uvolňoval svalové napětí. Cvičení se sice Tomáškovi moc nelíbí, ale hodně mu pomáhá. Doma cvičíme 3x denně, ale jen tehdy, pokud není nemocný.
3. 11. jsme byli na druhé kontrole na neurologii a naštěstí byl pan doktor s námi spokojený a povolil očkování :-). Více o této kontrole píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-kontrola-s-toma-kem-na-neurologii
Ekzém vzadu na krčku se Tomáškovi hodně zlepšil, už to není skoro znát - zato se mu ale v 5,5 měsících začal dělat ekzémek na tvářičce, který mažu Sudocremem a je to trošku lepší. Určitě se o tom zmíním doktorce při další poradně.

Typický den:
Den nám začíná okolo 7. hodiny ráno, kdy Tomáška nakojím. Pak se snažím věnovat na střídačku jemu i Honzíkovi anebo oběma najednou.
Během dne si Tomášek začíná vyžadovat čím dál víc pozornosti. Když si ho nevšímáme, tak to umí dát pěkně hlasitě najevo, že se mu to nelíbí.
Tomášek se už vydrží zabavit určitou dobu i sám – hlavně po kojení mívá dobrou náladu a zkouší si svoje hlasivky v podobě všelijakých skřeků, zvuků a výskání Smiling. Spoustu času mu zabere i sledování svých ručiček. Taky se naučil sám uchopovat chrastítka a hračky v jeho blízkosti a vše hned zkoumá pusinkou. Když ho to přestane bavit, začne si hodně důrazně stěžovat, že chce naši společnost.
Když se vrací v podvečer domů taťka, tak se hned věnuje Honzíkovi a já mám víc času na Tomáška. Manžel pak s Honzíkem večeří, vykoupe ho a někdy i ukládá do postýlky, zatímco mezitím koupu a kojím Tomáška.

Nové dovednosti:
Během tohoto měsíce se Tomášek naučil tyto dovednosti:
- v 5 měsících (10. 10.) - přitahuje si nožičky k bříšku a občas si na ně sáhne ručičkama
- ve 22 týdnech (11. 10.) - zatnutí ručiček už povoluje, čím dál častěji uchopuje sám hračky ležící vedle něho
- ve 24 týdnech (25. 10.) - v 5,5 měsících se přetáčí bez problmů na levý i pravý bok, začíná uchopovat i hračky, které držíme nad ním, často si sahá na nožičky, vleže na zádech pořád kope nožičkama, jakoby utíkal. Při přitažení dosedu už udrží krásně hlavičku a moc se mu to líbí :-). Více o jeho dovednostech v 5,5 měsících píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/toma-ek-v-5-5-mesicich
- ve 25 týdnech (31. 10.) -v 5 a 3/4 měsících se poprvé přetočil sám ze zad na bříško Smile
- v 6 měsících (10. 11.) - při pasení koníčků se snaží zvedat zadeček a strkat pod něj nožičky, jakoby se chtěl plazit - ale ještě nemá dost silné ruce, aby je natáhl před sebe a vyrovnal tak stabilitu, takže se za chvilku začne rozčilovat. Při koupání se mu zalíbilo cákat nožičkama a rozstřikovat vodu ven z vaničky :-).
- Líbí se mu, když ho nosíme a vůbec se mu nelíbí, když pak položíme do postýlky, to se už umí pěkně vztekat

Stravovací a spánkový režim v 6 měsících:
Tento měsíc byl docela náročný, protože Tomášek vyžadoval kojení každé 2 hodiny ve dne i v noci, jinak spouštěl strašný řev. Až teď posledních pár dnů se to trošku zlepšilo a v noci se budí tak po 3 hodinách.
Se spinkáním přes den je to už horší. Dopoledne si schrupne v postýlce tak půl hodinky okolo 10. hodiny a po obědě ho musím strčit do kočárku, aby spal aspoň 2 hodinky. V postýlce totiž vůbec nechce přes den spát.
Ráno se tedy budí okolo 7. hodiny, v 10 h. si krátce zdřímne, pak usíná po obědě na 2 hodinky a budí se okolo 15. hodiny. Pak vydrží být vzhůru 3 až 4 hodiny a po 19. hodině ho ukládám k nočnímu spánku.

A co Honzík?
Honzík oslavil 2. listopadu už 30 měsíců, tedy 2,5 roku :-).
Je to už velký kluk, měří 92 cm a váží 13,5 kg a je to už pěkně živý a neposedný klučina, který nevydrží chvilku v klidu. Více o něm píšu na tomto odkaze:
http://www.mojetehotenstvi.cz/honzik-uz-ma-30-mesicu
Tento měsíc Honzíka pořádně potrápil nemocemi - od 8.10 do 10. 10. byl v nemocnici se začínajícím zápalem plic, po propuštění mu zjistili spálového streptokoka a tak dostal antibiotika Ospen. A od soboty 6. 11. je nemocný znovu - začalo to kýcháním, přidal se kašel, horečka a v neděli ráno jsme jeli na pohotovost s těžkou dušností a velkým strachem :-(. Málem si ho v nemocnici nechali, ale pomohly mu vdechy Bedorualu, který mu rozšířil průdušky a tak nás pustili do domácího léčení. Tentokrát to vypadalo "jen" na zánět průdušek, ale dostali jsme zase ATB, tentokrát Ospamox a naše doktorka se už chytá za hlavu - během 4 měsíců jsou to už třetí antibiotika a to není normální. A v pátek 12. 11. se na RTG plic potvrdil opět zápal plic, tak jsme změnili antibiotika a začal brát Sumamed.
Také jsme se museli objednat na alergologii, protože má podezření na astma :-(. Více o nemocích kluků píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/zase-jsme-nemocni-oba-kluci-najednou

Tak, to by snad bylo to hlavní od nás. Omlouvám se za tu délku, ale já prostě stručně psát neumím :-).

Jo a ještě přiložím jeden odkaz na prezentaci fotek z Tomáškova 1. půlroku Smile :
http://www.youtube.com/watch?v=gBCmNFrdXas
Pa Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele Awishek

Ahojky, moc krásně napsané, máš krásné kluky doma :c: a koukám, že kukuč mají po Tobě oba co? Hlavně ať s tím zdravíčkem nějak vydržíte, teď je takové období na různé virózy. Ta Tomova fotka s těma laclíkama, jak se kření, je kouzelná fakt :c: a ta poslední, jak koupete je taky super, jde vidět, že si kluci rozumí. Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - oči mají asi kluci po mně, to je fakt, i když Tomášek bude jinak asi trošku víc na taťku :-).
To zdravíčko teď pokulhává, Honzík má zase zápal plic, ale doufám, že už teď léčba zabere a uzdraví se.
Jsem ráda, že se fotky líbí Smile - teď už si kluci docela rozumí, Honzík už má brášku rád, ale první 3 měsíce byly dost náročné, než si zvykl.
Pa Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Ahoj Ali, moc pěkný fotky, máš to hezky sepsané Jednička !
Jen se chci zeptat, píšeš, že má Honzík podezření na astma, tak moc nechápu tu fotku s kočkou! Mě jí takhle někdo položit za hlavu, tak mě do 5ti minut veze rychlá!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju - no ta fotka byla pořízená ještě v době, kdy jsme netušili, že by mohl mít Honzík astma. To až teď v pondělí to podezření na něj vyslovila doktorka poprvé. Takže teď se snažím, aby kocour pokud možno vůbec nebyl s námi nahoře. Jenže manžel je na tohle moc měkký, je mu vždycky líto, že pak kocour mňouká na chodbě a pustí ho dovnitř - a já mu marně říkám, že by mu snad zdraví dítěte mělo být přednější než nějaká kočka :-(. Manžel si z kocoura udělal strašného mazlíka a teď to dost špatně snáší, že ho bude muset nechávat minimálně dole u prababičky, případně že bude muset z domu úplně.
Teď už si samozřejmě budu dávat větší pozor, aby Honzík nepřišel s kocourem do styku. I doktorka mě upozornila, že je to dost velký alergen.
Jo a představ si - dnes jsme byli opět na kontrole, doktorce se Honzík vůbec nelíbil na poslechu a tak nás poslala na další rentgen plic. A opět máme zápal plic ve stejném místě jako minule :-(. Takže ta antibiotika Ospamox vůbec nezabrala, tak nám teď napsala Summamed na 5 dnů a pak uvidíme co dál. Musí se to už pořádně vyléčit, jinak by se mu ty zápaly plic a dušnosti mohly vracet pořád dokola :-(. No mně už z toho asi picne :-(.
Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Aha, no já jsem si říkala, že by si k němu toho kocoura asi nedávala, kdyby si věděla, že má Honzík náběh na astma! Kocoura z domu nedávejte, pokud máte možnost, že může být u prababičky, tak to bude fajn :wink:!
Coooooooo, znovu zápal plic?-tak to je něco teda, chudák Honzíček :(, tak snad už to teď vyléčíte úplně!

Jo Ali, že odbočím, nevíš náhodou, co je se Silvou - siska333? Strašně dlouho už tu nebyla :(!

Obrázek uživatele alenkas

Kocoura zatím necháme u prababičky, to by asi manžel nepřežil, kdyby ho musel dát z domu úplně.
No jsem už z toho vyřízená, že se mu ten zápal plic vrátil :-(. Tentokrát to budeme léčit doma, protože minule mu v nemocnici stejně moc nepomohli, když ho hned po 2 dnech pustili domů, aniž by si počkali na výsledky stěru, který pak prokázal toho spálového bacila :-(. Doktorka si nás teď pohlídá, příště provede všechny potřebné odběry krve, moči atd. a uvidí se.
Taky jsem si už říkala, co je se Silvou. Dřív sem chodila dost pravidelně, ale dobrý měsíc jsem ji už tady neviděla. Naposledy mi komentovala můj deníček z 12. 10. a od té doby o ní vůbec nic nevím. Doufám, že je u nich doma vše v pořádku, že nemají nějaké problémy. Taky by mě zajímalo, jak se má a co je u nich nového. Ale asi už není tolik času, nebo jsou kluci taky pořád nemocní, nevím. Pápá

Obrázek uživatele Ercaa

Tomášek i Honzík jsou mooc krásný, takový andílci Smile Musím taky pochválit jak krásně a přehledně píšeš (to já to takhle neumím) vždy ráda si od Tebe něco přečtu Smile Přeju ať je další měsíc o hodně lepší než ten minulý co se týká zdraví a ať vám kluci dělají jen samou radost Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Ti moc za pochvalu a povzbuzení, jsi hodná Smile Pápá

Obrázek uživatele kacisekk

Ahooj teda tys to pěkně všechno napsala a popsala :s: fotky krásný, kluci jsou boží :c:

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - to víš, já jsem takový psavec, proto je vše tak dlouhé Smile Pápá

Obrázek uživatele Tinax

Ahojky Alenko, musím pochválit fotečky, kluci jsou fešáci, Tomášek má kukadla jak ty, to bude lákaldlo pro holky - modrookej frajer. Moc Vám přeju, aby jste se z těch nemocí už jednou provždy vyhrabali a byli jen a jen zdraví a spokojení.

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - jé, to si ani nedovedu představit, až kluci vyrostou a začnou si domů vodit holky :s: . Děkuju moc za povzbuzení, taky doufám, že už ty nemoci brzy skončí a bude lépe. Jen trnu, aby se u Honzíka nepotvrdilo to astma, to by bylo bohužel horší :-(. No uvidíme, jak dopadneme na alergologii 8. 12.
Pa Pápá

Obrázek uživatele Alunka001

Tomáš Vám roste jako z vody,je to smíšek okatej Smile
Zrovna jsem Ti chtěla jít psat,jak na tom jste s nemocí a ty si vložila bloček Biggrin
Tomášek je šikulka a je vidět,že Vojtovka má úspěch a to je moc dobře Smile Jsem ráda,že Tomíkovi pomáhá Smile
Opatrujte se a pohlazení Tomáškovi a Honzíkovi

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc za pochvalu a povzbuzení Smile - taky jsem ráda, že to cvičení má smysl, i když teď tedy zrovna necvičíme, protože je Tomášek nemocný. Ale jak na tom bude líp, tak zase začneme.
Pa Pápá

Obrázek uživatele Aimy

Ahoj Alenko,
Tomášek ti krásně roste :c: . Není na něm vůbec vydět, že by se narodi dřívl Srdce . To, že vás trápí nemoci mě moc mrzí. Tak malý a už do sebe rvou prášky a Honzík musel být v nocnici. Ať je to co nejdřív za vámi.
My jdeme na kontrolu dneska tak pak písnu blog jak jsme dopadli.

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju - snad se to už brzy zlepší. Tak ať dopadnete na kontrole dobře, pa Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Smile - to víš, že bych si nenechala ujít napsat deníček k našim půlročninám :-). Proto jsem taky včera chtěla nafotit tolik fotek, abychom měli na tento den nějakou památku. Ještě bych chtěla tento měsíc zajít s kluky i s manželem na focení do ateliéru, protože jsem zjistila, že kromě profi fotek z vítání občánků nemáme žádné rodinné fotky ani fotky kluků od fotografa. Tak to musíme napravit, dokud je Tomášek ještě aspoň trošku miminko :-).
Tomášek se opravdu zaobluje, je vidět, že mu moje mlíčko svědčí stejně jako před 2 lety Honzíčkovi :-). No asi se projevuje to časté kojení v posledních 3 týdnech, kdy jsem ho kojila každé 2 hodiny ve dne v noci.
Pa Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju za pochvalu i povzbuzení Smile - kéž by to byla "jen" ta alergie, jak píšeš, to mě trošku uklidnilo. Manžel je taky alergický na roztoče, můj táta má astma - tak musíme doufat, že to nebude tak zlé. Na alergologii jdeme až 8. 12., dřív neměli volno, tak snad do té doby nebude zase Honzík nemocný.
Br, tak to musí být i pro Tebe ty záněty průdušek pěkně nepříjemné :-(. Tak se opatrujte, pa Pápá

Obrázek uživatele Dejmalka

vyhodili jsme peří, hodně větrám a časteji peru "postel" a hlavně nestrávím denně pomalu 3h ve vlaku. a i v té době jsem brala jen 1 flonidan denně a pouze v zimním období.

Obrázek uživatele alenkas

Aha, tak to je dobře, že se Ti to zlepšilo. Pápá

Obrázek uživatele Zdenda3

no nádherný fotečky,a teda jste vliký šikulky Jednička Pápá Pápá Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkujeme Smile Pápá

Obrázek uživatele svetla82

Ahojky, moc hezký fotečky. Držím palce, ať už máte od těch nemocí pokoj Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Smile Pápá

Chci dát miminko k adopci

Dobrý den,

Nedávno jsem zjistila, že jsem v 17 týdnu těhotenství bohužel...

Kojení - mokrá podprsenka

Ahoj, už nějaký ten měsíc kojím a vše ok, ale včera vnoci se mi hrozně pustilo mléko a všechno mokre. Dá se to nějak řešit aby se to už...

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Holky poraďte prosím,mám 19.denní holčičku a kojím,jenže najednou teď celý poslední den kojím malou určitě hodinu a někdy i dýl...

ahojik holky..tak ve 4:10 me probudila brutalni bolest v podbrisko jako pri ms ale mnohokrat silnejsi!!!!musela jsem to rozdychavat...tedka mam ty bolesti porad ale jsou nepravidelne ale minimalne co 10min jsou!!!!na 8jsem obednana k doktorcee tak snad to vydrzim a tam mi rekne co a jak......

Ahojky holčiny tak dneska byla opravdu vydařená noc.Vůbec jsem nemohla usnout stále jsem koukala do stropu(bej tam hvězdy tak je všechny spočítám :s: )v Tv nedávali nic co by mě zaujalo,takže otrava.Nic mě tedy nebolelo,aby mi to bránilo ve spánku jen takový malinký nepatrný tlak dole v podbříšku (pocit,že se každou chvíli počůrám).Ale když už jsem nevěděla co dělat tak jsem si asi okolo 2h r

ahoj holky, byly jste teď někdy v Polsku? Mají tam už vánoční věcičky? Chceme tam příští týden jet na dárečky, oblečení, ozdoby a hlavně vánoční stromeček. Nevíte, jjestli tam mají pěkné stromečky?

Hezké ráno březňátka,
jak se máte?Jak rostou bříška?Já teda musím říct že, od té doby co mi zjistili tu cukrovku a já vysadila komplet vše kde je sladké,tak bych řekla že se to zastavila a možná že jsem i tak kilčo dala dolů.Nicméně to nic nemění na tom, že jak sem na sladké vyloženě nikdy nebyla,tak sem včera měla takový absťák, že jsem myslela že budu lézt po zdi :€): :€):

Dobré ranko holky, chci se zeptat, jestli některá používáte zimní fusak, ve kterém jste se vozily ještě vy? Já mám takové dva, jeden pravý beránkový a druhý je beránek umělý, oba dva jsou super, dala jsem je vyčistit a našít nové zipy. U nás ve městě jsem snad jediný, buď už je nikdo nemá, nebo nejsou in???? Většinou mají všichni flaušový. Díky za odpovědi.

Ahojte holky, mám dotázek u prvního dítěte my kojení teda fakt nešlo, malý se neuměl chytit, musela jsem jednou rukou chytit bradavku a jak říkaly sestřičky udělat z ní kapku aby se malej vůbec chytil a druhou rukou držet dítko no nic moc.Taky jsme kojily cca 3.měsíce.

QAhoj holky zajimalo by me kdo jste se rozvadel jak jste to meli s detma,sveriv vam soud dite do pece nebo ne?Jak by to bylo kdyz je maly rok a ja ji chtela do pece a manzel delal problemy?

Přeji hezké ráno,už jsem tu jednou byla zaregistrovaná,ale jelikož bylo málo času tak jsem se pak nechala odhlásit...Nyní tu jsem znova,ale už pod jiným jménem...Tak všem přeju hodmě štěstí co na něco čekají..ajinak hezký den..