Porod

01.05.2010

Ahojky těhulky a maminky,
tak poslušně hlásím,že k našim dvěma raubířům přibyla 25.4.2010 v 7.47h princezna Adélka,měřila 53cm a vážila 3290g.
Sice jsem pilně plánovala porod na 1.5.,ale nějak mi to nevyšlo.22.4. jsem byla na ko v porodnici a dr. se mě ptá co hodlám dělat v neděli,že má službu a mohli bychom to zvládnout.Uklidnila jsem jí,že rozhodně nemám v úmyslu jít tak brzy rodit.V sobotu byl manža celý den pracovat a večer mě pozval na véču.Vtipně podotknul,že když byl na cestě Filip,jeli jsme po takové dobré večeři rodit.Ve dvě v noci mě vzbudil pocit,že jsem si "cvrnkla".To se opakovalo asi 3x.Vždycky jsem si šla ještě lehnout,nic mě nebolelo a HLAVNĚ nebylo prvního.Jenže ve 4 už to nebylo cvrnknutí,ale vodopád.Vzbudila jsem manžu.udělala mu kafe,napustila si vanu a začaly mi pravidelné kontrakce.Tak jsme vyrazili směr porodka.V 5.15 jsme dorazili na místo,samozřejmě mi prdla voda ještě před vchodem znovu,takže jsem byla durch.Do 6-ti jsem byla na vyšetřovně,kde mě přišla pozdravit dr.,kterou jsem ve čtvrtek odmítla.Nález -otevřena na 5cm.Moje hlavní starost,hlavně mi dejte klystýr,to koukaly./u Filipa jsem ho nestihla a nebylo mi to příjemné/Odvedly mě na pokoj.Dost času jsem strávila ve sprše a chozením.Mezitím jsem si stihla nadávat do starých blbek,co do toho lezou po třetí.Manža jen nechápavě kroutil hlavou.Chtěl mi nějak pomáhat a mě tím rozčiloval.Ještě,že tam byl,taky za to mohl.PA mě chodila kontrolovat.Byly tam dvě a obě super.Nechtěla jsem si lehnout a nemusela jsem,přinesly mi porodní sedačku.Paráda.Otevřená jsem byla na 10 a malá byla hodně vysoko,ale při tlačení naléhala dobře.Někdy v tu dobu jsem si vzpoměla,že existuje zázračný epidural.Samo,že mi ho nedali,ani píchnout by mi ho nestihli.Za to mi dovolili si při kontrakcích tlačit.A že mi dají kapačku na zesílení kontrakcí,jsem se jim snažila vysvětlit,že ty co mám,mi bohatě stačí.Tak jsem si musela lehnout,to mi nešlo,zůstala jsem na štorc přes postel s nohama křížem,žehned pak slezu a budu zase chodit.Po napíchnutí PA odešla.Trvalo to asi 3minutky co přišly kontrakce jako prase,jenže já mohla tlačit!!!!No,tak jsem zatlačila a hup,hlavička ,nevím jak to popsat,ne úplně venku,ale v čípku.Děsná bolest,protože jsem se to snažila zastavit.Křičela jsem na manžu,že mám venku hlavičku a on se mě zeptal,co má jako dělat.Chápete to?Přiběhli PA a prý,že si mám lehnout na záda.To jsem si myslela,že se snad zbláznily,ale fakt mě na ty záda dostaly.Na jedno zatlačení byla malá venku.Dr. mi pak přišla udělat jeden steh,prý aby tam byla alespoň něco platná.Manža chtěl stehy dva,ale to mu neprošlo.Tak to je k mému porodu asi vše.Nejvíc mě bolela injekce po porodu,kterou dávají maminám s rh-.Omlouvám se za román a děkuju všem co dočetly až do konce.

Porod
Porod
Porod
Porod

Moc moc gratuluju k holčičce je opravdu krásná. A porod na tu všechnu bolest taky super. Chtěla jsem se zeptat na tu injekci co dávají po porodu, když máš rh-, to se aplikuje kam? A fakt to bylo tak příšerný jo? Jinak přeju moc moc zdravíčka.

Tak takhle už jsem se u příběhů z porodu dlouho nepobavila.. ty nejhezčí útržky jsem předčítala příteli.. smál se, až dostal záchvat kašle..

Nejhezčí části, u kterých jsme se pobavili:

... A hlavně, nebylo PRVNÍHO!..
reakce přítele: Jako rodila o 9 dní dřív?? To je ale vážně divný!
moje reakce: No to si malá teda dovolila vážně moc..

.. Vzbudila jsem manžu, udělala mu kafe, šla si dát vanu..
reakce přítele: Mě bys nevzbudila! Doufám, že budu v práci..
moje reakce: Pohoda, klídek, ještě odřídit auto, aby si manža mohl po cestě zdřímnout..

.. Moje hlavní starost: Dejte mi klystýr..
RP: Na co??
MR: Správně! Taky po něm budu křičet! Raději se pořádně pos.ru před, než při..

.. Křičela jsem na manžu,že mám venku hlavičku a on se mě zeptal,co má jako dělat..
RP: To je pravda, co jako s tím ON má dělat??
MR: Chytat v bráně asi, ne??? Asi jako zavolat PA, ne??

.. Ještě, že tam manža byl, taky za to mohl..
RP: Jak mohl??
MR: Správně! Ať si to taky vyžere!

.. A že mi dají kapačku na zesílení kontrakcí,jsem se jim snažila vysvětlit,že ty co mám,mi bohatě stačí.. Mezitím jsem si stihla nadávat do starých blbek,co do toho lezou po třetí..

.. Dr. mi pak přišla udělat jeden steh,prý aby tam byla alespoň něco platná.Manža chtěl stehy dva,ale to mu neprošlo..
RP: Chápu ho.. jistota je jistota!
MR: Ty seš blbej!

Děkuji Ti!! Takových příspěvků více!!

Moc gratuluji. Nás to čeká za měsíc taky..

no krásná kočička..tak na 3.pokus holka vyšla,supééér..at je zdravá po celičký život!! Rodila jsi v Hořovicích?

Ahojky tedyyyyyyy krasne jsi to popsala uplne jsem na meko uz se vazne tesim na porod a na toho naseho kulihraska.... beruska je moooooc krasna po mamince :c:

Ahoj, gratuluji ke krásné holčičce i pohodovému porodu:-))(taky jsem měla takový:-) Paráda, že máte tři děti, asi to bude trochu záhul, ale fandím ti! Já jsem zatím v takové nerozhodné fázi, zda tři děti nebo ne... ;)
Můžu se zepatat kolik je tvým starším dětem?

Malá je moc krásná. Porod celkem fofr... :qu: To závidím :one: Jste šikulky obě dvě. Nás to čeká doufám, za 6týdnů. :a: Mějte se hezky

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka