Down.syndrom | Moje těhotenství.cz

Down.syndrom

Obrázek uživatele yvka

jsem v šoku.Jedné známé se narodilo dítko s D.syndromem.A já to prostě nechápu.Vždyt se dělá tolik různých testů.A u ní,nebyl ani náznak ničeho špatného.pohodové těhotenství.Možná mě někdo odsoudí,za to,že jsem z toho v šoku,že je to přece tvoreček jako každý jiný.Ale vážně to nechápu.

Obrázek uživatele Berus

Mojí kamarádce se stal pravý opak.Na testech jí řekly že její miminko bude mít Down.syndrom.A narodila se jí zdravá holčička.Dnes jí jsou 3 roky.Kdyby se tehdy rozhodla jít na potrat,tak by přišla o ůplně zdravé miminko.I takové věci se bohužel stávají.Nikdy bych ale neodsuzovala žádnou maminku která jde na potrat,když zjistí že miminko které čeká je postižené.Nebo dá své dítě do ústavu.Je to jen její rozhodnutí. Jen ona se musí rozhodnout zda by péči o takové dítě zvládla,nebo ne.A nikdo nemá právo jí soudit.

http://www.prckoviste.cz/beruska

Obrázek uživatele yvka

takže jak to dopadlo.Po všech vyšetřeních se jedná o nejlehčí formu DS.Víc nevím,nepátrám a ani tomu nerozumím.

Obrázek uživatele JaMiOn

tak to jsou super zprávy...tím pádem to na dítku nebude skoro znát-jen možná bude trošku pomalejší....když už se něco takového stalo, tak je dobře že to neni vážné... Pápá

Obrázek uživatele Zuzkal

Ahoj vůbec se nedivím že jsi v šoku.Člověk si říká že podstoupí tolik vyšetření a nakonec je to zbytečné.Kdyby mi zjistili v těhotenství že bude mimi postižené tak bych šla na potrat ale když bych to nečekala tak nevím.Asi bych volila ústav.Ale nevím.Když si člověk srovná pro a proti tak je ústav dobrý pro obě strany.Ale je těžké říct co by kdo dělal.Kamarádce a její rodině takovou situaci vůbec nezávidím.Je to smutné.Ahoj.

Obrázek uživatele kykouška

je to smutné, ale žádný test není spolehlivý a to mi říkali i na gennetu, může to změnit i týden těhotenství, nebo špatně spočítaný termíny. myslím, že kdyby se to zjistilo tak by si to určitě nechala vzít, jinak s takovými lidmi pracuji, odsuzování jakkoliv není na místě. Ti lidé mají stejně svůj svět, který je o dost jiný než ten náš, a neodsuzuji ty lidi, kteří Dawníky dají do ústavu, kde jsou vyškolení odborníci k péči o tyto postižený. pro maminku to nebude vůbec jednoduché a pokud se dá na předsudky ostatních lidí, kteří s tím nemají žádnou zkušenost, viděli to jen v televizi nebo na ulici a říkají jak je to hnusné jít na potrat, že je to živý tvor, nebo jak ho může dát do ústavu atd ZNIČÍ si život. dítě s DAW.Syn. zabere daleko více času než zdravé, ne více času ale všechen čas, nonstop 24 hodin!!!!!!!!!!! a to i v dospělosti. samozřejmě závisí na velikosti postižení. já to v práci vidím denně, mám je ráda jsou to zlatíčka když maj radost rozesmějí mě i když mám deprese, ale když je pozoruji, je mi líto jejich rodičů i jich samotných, nikdo jim nedokáže pomoci a většinou mají ještě nějakou nemoc ke svému postižení, mají svůj svět.

Obrázek uživatele kykouška

obzvlášt nemají právo soudit ti co o tom opravdu nic neví...........takovým světicím, můžu klidně dohodnout 12 hodinovu směnu, a upozornit je at to berou jako práci, po 12 hod. bych se jich ráda zeptala na otázku: Dokázala bys mít Dawníka 24hod nonstop u sebe??????????? pravděpodobnost, že přijdeš o druha je více jak 90% a čas a najít si někoho jiného už nebude, nebude na to čas. změní to život úplně od základu protože teď tu nebudeš ty a tvé zaliby, koníčky, rodina, přátelé..................bude jen Dawn a ty, ty sama na všechno. po takovém rozhovoru a zkušenosti by mě zajímala odpověď dotyčné světice, která odsuzuje!!!!!!!!!!!

Obrázek uživatele sol

jen mimochodem, já jsem třeba pracovala jako sociální pracovník na Novém Zélandě v alternativním domově pro lidi s mentálním postižením, takže celkem dobře vím, o čem je řeč a přesto říkám, že si nejsem jistá, zda je řízený potrat v pozdním těhotenství dobře.. Kromě toho jsem si nevšimla, že by tu někdo někoho odsuzoval. Wink s.

Obrázek uživatele Peterson

i ten sebelepší test to neodhalí a žádné vyšetření není 100% a navíc ty co se dělají přes pojišťovnu jsou dělané pozdě,to je lepší si zaplatit ty ve 12 tt.

Obrázek uživatele sol

co tu píšete je už na jinou debatu: všechny vesměs tvrdíte, že je nezodpovědné přivést na svět postižené děti, kterým nemůžeme zaručit dožití doma (což je vzhledem k přírodě v průměru poněkud problematické), ale přijde Vám všem normální jít na plánovaný potrat třeba v 18. týdnu, kdy se Vám potvrdí riziko malformace? Já neříkám ano ani ne, ale když nad tím uvažuju a když si představíte, jak plod vypadá v té době, nepřijde Vám to už jako řízená poprava??? Mně totiž ano. Přestože jsem byla na všech doporučených genetických vyšetřeních krom plodovky, stejně jsem si pokládala otázku, co by bylo, kdyby se mi narodilo postižené dítko.. Mně, svobodomyslné a trochu sobecké volnomyšlenkářce...no a došla jsem k tomu, že svět by pro mě hold asi změnil priority. Třeba bych to nezvládla a třeba ano. Každopádně je to na zamyšlení, a očekávat od medicíny, že bude "vyrábět" bechybné lidi, mi přijde zcestné. Někdy se toho bojím, co věda ještě dokáže. Třeba časem rozpoznají genom agresivity a budou schopni odhalit budoucího násilníka. Takže ho zabijeme ještě v lůně? Já nevím. Je to složité, ale nepřijde mi to úplně v pořádku. Ve Skandinávii (teď si nejsem jistá, zda v Norsku nebo Švédsku) tohle třeba nepodporují vůbec, protože razí názor, že společnost musí být a je schopna se o lidi s vážným postižením postarat a nikdo nemá právo řízeně ukončovat život životaschopného plodu. Takže kde je hranice? s.

Obrázek uživatele lucininenka

Jenomže ono je to i o tom,že bez tý naší "bezchybné medicíny" by tyhle děti rozhodně nepřežívali tak dlouho.Když tedy přirozenost tak se vším všudy,ne?A to nemluvím zdaleka jen o lidech s DS,na vlastní oči jsem viděla několik set ležáků,kterým jsme intenzivně pomáhali prodlužovat jejich utrpení.Kdyby nebyla medicína na takové úrovni,dávno už by tady nebyli... Sad

Obrázek uživatele JaMiOn

ahoj, já osobně si nedovedu představit starat se o postižené dítě. Asi je to z mé strany sobeckost, ale já bych šla na potrat. Můj bratr si před necelýma 2 rokama prošly se svou ženou touto situací. Na ultrazvuku ve 20tt zjistili jejich holčičce těžkou vadu srdce. Ještě šly na jeden speciální ultrazvuk, kde přímo sledovali jak srdíčko malé funguje a prognóza lékařů: pokud se rozhodnete si miminko nechat je 70%šance že přežije porod a šestinedělí. Pokud přežije toto období tak má 40%šanci že se dožije 10let věku. Musí podstoupit x operací a při každé operaci je riziko úmrtí. Byla by odkázána na nemocniční prostředí-občas by mohla být doma-pokud by byli výsledky v normě (vzhledem k jejímu stavu). Když si toto vyslechli od 2 nezávyslých lékařů, rozhodli se těhotenství ukončit. Šv by bylagrové ve 24tt vpravili do těla tekutinu-která holčičku usmrtila a potom jí dali tabletu na vyvolání porodu. Rodila 8 hodin a nakonec porodila mrtvou holčičku. Jinak byla naprosto zdravá. Švagrová i brácha se z toho vzpamatovávali hodně dlouho. Nyní jsou ve 23tt a čekají opět holčičku. Je zdravá. Oni jsou moc štastni i když na své první miminko nikdy nezapomenou. Jsou rádi že se rozhodli těhotenství ukončit. život by byl velice těžký a vidět své dítě hned po narození na přístrojích a vědět,že má strašně malou šanci žít je hrozné...

Obrázek uživatele sol

Teda...to je silný příběh, běhá mi z něj mráz po zádech. Musí to být hrozné, ale já osobně se obávám, že bych se nevyrovnala s tím, že jsem ji nechala zabít. Leckde se děti narozené ve 24tt už zachraňují a tohle bych měla v hlavě celý život a nejsem si ani trochu jistá, že bych to zvládla. Těžko soudit takhle od stolu, ale za sebe mám nejasný pocit, že pokud by to dítě zemřelo do 10 let věku, je to hrozné, ale člověk je na to nějak připraven a potom se srovnává se smrtí dítěte, pro které udělal maximum, ale srovnávat se s tím, že jsem ji zabila a nedala jí tu šanci, bych asi nezvládla (netvrdím, že smrt malého dítěte ano). s.

Obrázek uživatele JaMiOn

oni to taky budou mít v hlavě celý život-celá naše rodina. Nyní by jejich holčičce bylo 16měsíců. Ale vidět jak se dítě trápí při operacích-které jsou s nejistým výsledkem a po tom všem trápení se sní v 10letech-nebo i dříve (10let je maximum) rozloužit a smířit se s tím že po tolika letech trápení umírá-to je nepředstavitelné a oni toto prostě podstupovat nechtěli. Taky bych se tak rozhodla-i když bych stále na ni myslela.
Ano-miminka v tomto věku už dokáží zachránit-ona tento zákrok měla za 5minut dvanáct (jak se říká). Přijít nato později už by tento zákrok nešel vykonat. Nyní se těší na své druhé miminko-i když je celé těhu plné strachu a nejistoty. Jsem za ně moc šťastná. Konečně vidm bráchu se usmívat - takovej ten šťastnej úsměv-ne ten nucenej

Obrázek uživatele tajemstvi3

Chudáci, taky si prošli svým. Ale musím se přiznat, že po přečtení tvého úryvku jsem ráda, že moje máma tehdy nešla na potrat, ikdyž jí ho doporučovali. Otěhotněla v době, kdy se léčila na psychiatrii (potom co našla mrtvého 3měsíčního syna v postýlce) a brala silné léky. Otec si jí vzal na týden domů a udělali si mě. Bratr zemřel na vrozenou srdeční vadu, kterou objevili až pitvou. Když ve 4.měsíci zjistila, že čeká mě (pořád jedla ty léky), začalo tóčo a přesvědčování ohledně interupce. Řekli jí, že budu mentálně postiž.kvůli lékům co brala a navíc že i u mě bude stejná vrozená srdeční vada a že nepřežiju na 90% porod a když ho přežiju, tak že budu žít max.rok. Mamina byla rozhodnutá dát mě pryč,ale jak prý čekala na příjem do nemocnice, tak vedle ní seděla mamina s miminkem a poprosila máti, aby jí ho na chvilku podržela. Mno a to mámu zlomilo, rozhodla se, že si mě nechá. A vidíš? Žiju i s tou srdeční vadou Smile ikdyž to dá kolikrát fušku a narovinu říkám, že ležet v 8 letech v nemocnici kvůli zástavám srdce a všemožným infarktům nebylo zrovna příjemné, jsem ráda na světě. A ikdyž se mě máti po porodu zřekla a dala mě na výchovu babičce (své tchýni), jsem jí vděčná za život. Pokaždé když jdu na kontrolu na kardio, tak na mě hledí,jak na ducha. Protože dle jejich debilních % jsem tady už dávno neměla být. Při posledním záchvatu jsem je dokonce slyšela, jak říkají tomu mému, že nepřežiju noc, že tep mám 170 za minutu a že pořád roste. A zase jsem to rozdýchala Biggrin . Takže já se doktory a jejich % fakt už nedám ovlivnit.

Obrázek uživatele JaMiOn

Ty máš ale jinou vadu srdce než měla jejich holčička. Kdyby měla vadu co popisuješ ty, tak nyní už se dá operativně odstranit hned po porodu a potom ještě při dalších 2 operacích. Dokonce jsem o tom viděla už i dokument. Bohužel jejich holčička neměla vyvinutou jednu srdeční komoru+vadu co máš ty. Srdíčko se jejich holčičce přestalo vyvíjet 2měsíce před tím, než nato přišly na ultrazvuku. Druhou komoru měla ve vývoji taky opožděnou.
Jen trošku nechápu že jsi odhodlaná mít i přes tyto zdravotní problémy miminko. Věřim že ho chceš, ale co když se stane to co doktoři říkají a ty nepřežiješ? ani si miminko neužiješ a nebo se nedožiješ jeho dospívání. Nad tím jsi neuvažovala.
Věřim že se tvoje mamka rozhodla dobře, ale každá srdeční vada neni stejná a každý nemá sílu nato vidět své dítě trpět a následně umírat

Obrázek uživatele tajemstvi3

To jsi asi viděla operaci jiné vady. Ta moje se bohužel "zatím" operovat nedá. Není pro ni ani jednoznačný název (třeba na kartě mám pokaždé jiný název). Ale to je jedno Biggrin . Víš, já jsem se vším smířená a věřím tomu, že porod i těhu přežiju bezproblémů. Za rok mě čeká transplantace a poté už děti moci mít nebudu, tak doufám, že to do té doby stihnu. Naděje tu tento měsíc snad alespoň malá je,tak mi drž palečky.

Obrázek uživatele JaMiOn

to asi jo. Ono těch vad je strašně moc a jsou si i dos podobné-pro laika. Snad ti pomůže transplantece a potom se budeš moct mít svoje vytoužené miminko. Moc ti to přeju Pápá

Obrázek uživatele tajemstvi3

Tak to mi s tím početím máme problémy, bohužel. Tomu mému řekli, že má špatné spermie, že víceméně neplodný (imobilní spermie) a navíc že je má nějak deformované nebo co. Paradoxně se nám to dvakrát povedlo, ale skončilo to samovolným potratem (dle doktorů to bylo bud partnerou špatnou genet.informací anebo mou srdeční vadou, at tak či onak, plod byl dle nich tak špatný, že ho příroda zavrhla, ale že by nás poslali na nějaké testy genetické - to ne!!! ) A bez žádanky tě nikde jen tak nevyšetří Sad . Takže už jim prostě nevěřím, zklamala jsem se v nich. Ikdyž ted jsem objevila fakt suprovou gynekoložku, tak snad se můj názor změní a důvěra v "bílé pláště" se vrátí. Jo a ty zázraky ti nepokrytě závidím Smile

Obrázek uživatele tajemstvi3

Pravdu? Oni mi to vysloveně zakázali Biggrin . Mám dle nich jen 50% šanci, že přežiju těhu a 10% šanci, že přežiju porod. Mám otočenou funkci okys.krev se mi vrací zpět a nejde do těla, takže srdce musí 4x rychleji pracovat (4x rychleji mi stárne, takže ted mám srdce pomalu 90leté babičky), v klidu, když spím mám tep kolem 125 za minutu, při klidné chůzi 140-150 a při zátěži paradoxně jen 150, ale jakmile třeba doběhám nebo ukončím tu zátěž.činnost, tak mi to vyskočí na 160 a výš a já dostanu infarkt nebo zástavu. Z ničeho nic mi přestane bít srdíčko, ale samo od sebe mi po chvíli zase naskočí, což doktoři nechápou Smile . Prý jsem ojedinělý úkaz Biggrin . Do toho lítám po plicním, protože se mi z neznámého důvodu tvoří na plicích voda, kterou cca. po 5 letech musí odsávat, vždycky mi mezi žebra cosi zavedou a jakoby to vycucnou, mám jen lok.umrtvení, takže jsem při zákroku při vědomí. Kolikrát si příjdu jako pokusný králík a ne jako pacient. Jediné čeho se bojím je to, že moje děti to vlastně budou mít taky (kardiolog si myslí, že pokud bych měla kluka, tak by nejspíš zemřel pár měsíců po narození, ale holka, že by to mohla přežít a žít jako já takřka naplno). Je fakt, že Kačka měla srdíčko úplně zdravé, Krist.měla stejnou vadu jako já. Jinak já osobně se toho, že porod nepřežiju, nebojím. Já na procenta nevěřím Biggrin . Ten můj sice moc radost nemá, nechce, abych umřela kvůli dítěti, ale když jsme 2x objevili //, tak byl moc rád, bohužel to nevyšlo, ale doufám, že to brzy výjde.

Obrázek uživatele tajemstvi3

Mně by dítě nesvěřili právě kvůli té mé nemoci, na to jsme se již informovali. Ale já chci stejně svoje mimi, jen aby to dopadlo. Už by bylo na čase Smile

Obrázek uživatele tajemstvi3

Děkuji

Obrázek uživatele yvka

hele já jsem si ted přečetla Tvůj příběh. jsi velký bojovník a držím palce! mě sice nic není,ale na tvém místě bych taky do těhotenství šla.No teď mě tady roznesou...Tak už to raději nebudu číst...

Obrázek uživatele JaMiOn

děkuju Pápá

Obrázek uživatele marquetka

To je opravdu dobře napsané. Jinak zajímavá debata...

Obrázek uživatele sol

to je přesně to, o čem píšu. Nemusíme se bavit o poporodní úmrtnosti, ta čísla jsou dána jasnými okolnostmi. Jak jsem psala, mluvím o potratu životaschopného plodu.. Na jedné straně potratíme životaschopné dítě s postižením a na straně druhé zachráníme jiné, které podle přírody (i když, co je příroda, že ano, i naše pokročilá medicína je v rámci evoluce "příroda") přežít nemá a bude žít s postižením. To si přeci protiřečí.. Je ale pravda, že je to vždy rozhodnutí rodičů. Já si pokládám otázku "až kam"? Což je odvěká debata a nikdo ji spolehlivě nerozuzlí.. Máš však pravdu v tom, že rodiče, respektive spíše matka je ta, jejíž život to ovlivní. Viděla jsem sice spoustu příběhů, kde rodiče tvrdí i po prožitém životě s postiženým dítětem, že by neměnili, ale těch možná menšina a otázka je, jestli to je jen mravní zákon v nich nebo skutečně pravda. Nicméně medicína není neomylná a čekat to od ní je naivní. s.

Stránky

Chci dát miminko k adopci

Dobrý den,

Nedávno jsem zjistila, že jsem v 17 týdnu těhotenství bohužel...

Kojení - mokrá podprsenka

Ahoj, už nějaký ten měsíc kojím a vše ok, ale včera vnoci se mi hrozně pustilo mléko a všechno mokre. Dá se to nějak řešit aby se to už...

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Dobré ráno,
měla bych 2 dotazy.
Jak velký má být příkrm?? Myslím tí: teď začínáme s příkrmem po lžičkach a pak jestě malého dokrmím kojenim. Jaka dávka má být příkrm,kdy ho pak nemusím dokrmovat?
Máte někdo zaručený recept jak vyprat mrkvičku??
Diky Kateřina

Tak jsem zase zkusila něco nového - uháčkovat ouška k čepičce a docela to šlo, takže jsem svořila další čepičku pro miminko Dance 4

Tak táta se tam včera nudil, tak zas fotil tu naši opici a tady ještě mini video http://www.youtube.com/watch?v=CXWihKxiwhs No a na závěr mé dodělané tetování, mám pocit, že to dodělání bolelo víc, než posledně ty 3 hodiny, kdy mi to dělal.

Tak jsem holky ráno nemohla ani dospat a hned jsem šla udělat testík. A je to tam! Tak v pondělí :*8*: . hlavně ať je všechno, jak má :j) Manžel je štěstím bez sebe, stejně jako já. A ještě jsem se probudila do krásného dne. Dneska jsem šťastná, šťastnější a nejšťastnější :C]]:

Ahoj holky jak se vám tady daří?už sem tady nebyla asi půl roku...rovnou se vás tedy zeptám zda nemáte někdo zájem levně nakoupit věcičky na prcky http://www.mojetehotenstvi.cz/prodam-komplet-vybavicku těhulkám přeji bezproblémové těhu, snažilkám at už to konečně vyjde a maminkám pevné nervy:o)))

Ahoj, prosím potřebuju poradit. Kolikrát denně mám mazat bradavky tou fialovou vodičkou při moučnivce??? Včera nás přepadla. Kojení bolí a prcek to má v pusince a ráno už měl i opruzený zadeček. Taky to prý podporuje prdíky a já se divila, že mi poslední dva dny čím dál víc brečí kvůli prdíkům. Moc děkuju za každý přispěvek a radu ohledně téhle moučnivky!

jsem v šoku.Jedné známé se narodilo dítko s D.syndromem.A já to prostě nechápu.Vždyt se dělá tolik různých testů.A u ní,nebyl ani náznak ničeho špatného.pohodové těhotenství.Možná mě někdo odsoudí,za to,že jsem z toho v šoku,že je to přece tvoreček jako každý jiný.Ale vážně to nechápu.

Ahoj holky,posílám opožděné fotečky z 1.narozenin 1.dortík byl jen s maminkou a tatínkem v den narozenin 7.4. a druhý dortík už byl na oslavě i s příbuzenstvem.Oba dva dortíky sem dělala sama nic moc nejsou ,ale na poprvé to jde,na příště už budu lepší...

Tetičky koupíme takovou tu plastovou houpačku pro malé děti.Jestli někdo prodavate ozvěte se díky :k: Pápá renata

Tak tady posílám obrázek už poslední z mých výtvorů,už jen obtáhnout černou a dodělat tygra.A pak jen počkat 6týdnů na penízky a hurá pro pokojík a máme hotovo....