Madlenka a zdravotní komplikace | Moje těhotenství.cz

Madlenka a zdravotní komplikace

Obrázek uživatele Wer-Unka

  Ahoj všem včeličkám z ÚLu a ostatním maminkám, těhulkám a mimískům Pápá
  je to ostuda, ale přes měsíc jsem se vůbec nedostala k PC, natož do rodného ÚLu - naposledy jsem psala, že se malá Madlenka narodila (15.2.) a že jsme měly ihned po porodu zdravotní komplikace. Vůbec jsem nezvládla Vám popsat svůj "bezva" porod ani co máme za starosti...
  No ale abych Vás trochu dostala do obrazu, co se nám kromě narození Madlenky přihodilo:
  ... rodila jsem v Neratovické porodnici (všem vřele doporučuji!!!) nejprve několik hodin přirozeně a pak se mi porod z ničeho nic zastavil, tak jsem skončila na císaři, když malou "vyndali" prohlíželi si jí pediatři a když jí chtěli změřit teplotu, zjistili, že Madlenka nemám vůbec dírku do zadečku :€\€: Na nic nečekali a ihned mi jí vzali a odvezli do FN Motol na JIP novorozenecké chirurgie (mě nechali vzpamatovat se v Neratovicích)...takže 20min. po porodu a bez malé (bezva zážitek). Když mě o 3dny později pustili, ihned jsem frčela do Motola, kam zatím jezdil můj milovaný a statečný manžel. Na JIPce mi nabídli, že tam s Madlískem můžu zůstat, že to asi bude nadlouho, tak ať jsem spolu (vyfásly jsme takový "box" kde kromě mraků různých přístrojů a "pípátek" měla malá svojí elektronickou, vyhřívanou postýlku se spoustou čidel a hadiček... a já rozkládací lehátko). Veškerý personál od sestřiček přes dr. byl naprosto úžasný, vstřícný a nápomocný = taky tam svážejí miminka s problémovými zadečky a jícny z celé ČR.
  Madlenka ihned podstoupila spousty různých vyšetření (sona, magnetické rezonance, mraky odběrů všeho možného,...) a výsledek byl, že se nám narodila bez kostrče, dírky do zadečku a se srdeční vadou :€z€:
  Aby mohla vůbec kakat a nehrozil jí kolaps, tak dr. navrhli, že jí udělají stomii (vývod střeva bříškem ven - takový ten pytlíček), ale pak zjistili, že má jakousi píštěl (která tam být nemá) a tudíž kaká čůrací trubičkou (no aspoň že tak). Takže jsme se učili jak jí rourkovat (strkat do buchtičky trubičku, aby se mohla vyprazdňovat) a spousty jiných úkonů, o kterých jsem ani do té doby netušila, že existují a miminkům se dělají. Chudinka malá absolvovala za ty 3týdny svého života tolik vyšetření a zákroků, kolik ani dospělák nestihne za celý život, ale je a byla tolik statečná a bojovná, že před ní hluboce smekám Smile
  Abych to tedy shrnula (jinak by to bylo na hrozně dlouhé povídání): jelikož jsou v Motole na tomto odd. páni doktoři opravdoví machři a odborníci, tak jsme se úspěšně vyhnuli stomii a Madlence v jejích 2týdnech "vyšili" parádnickou dírku do zadečku - což spočívá v tom, že vytvoří dírku a tou vytáhnou střevo, které přišijí k té dírce (velmi laický popis) Smile ale jak se to uchytí a jak bude fungovat svěrač apod. se ukáže až časem (zatím dobré - kakáme kudy máme), odstranili píštěl mezi čůráním a kakáním, aby jí to pořád nelezlo do té buchtičky a bůh ví co jí ještě prováděli Koulení očima O tom, že před plánovou operací dostala horečky a zánět močového ústrojí a spousty jiných "nervy drásajících" komplikacích se nebudu ani radši zmiňovat... vše totiž nakonec dobře dopadlo :qu:
  Přesně 3týdny po porodu nás pustili konečně z nemocnice domů, každý týden se tam musíme vracet na proktologii na kontroly a ješte nás čekají další vyšetření a kontroly toho srdíčka.
  Uff - tak jsem to na vás holky vychrlila (není moc času psát takto dlouhé elaboráty) - možná to nedává ani moc smysl, ale tak aspoň v kostce víte co se nám přihodilo. Když Vás k tomu budou nějaké podrobnosti zajímat, ráda napíšu - jsem teď poměrně lékařsky "vzdělaná" :s:
  Jinak Madlenka krásně prospívá a vypadá jako všechna zdravá miminka, jen měla bohužel trochu dramatický příchod na svět, ale věřím že vše už se snad konečně v dobré obrátí a bude dobře!!!
  Zatím se všechny opatrujte, hýčkejte své mimísky a buďte šťastné že máte zdravé a krásně děti! :/;x: Já zase utíkám nakrmit to naše "Tamagoči" :c:
  Papa Werunka a Madlenka Pápá

  Komentáře

  Obrázek uživatele kukačka

  Ahoj Wer-unko, teda to jsou věci.... Madlenka beruška malá a už takhle zkouší Sad , ale je to statečná holčička a ty taky Jednička Doufám,že bude všechno brzy v pořádku a dál už vás čeká jen všechno DOBRÉ :w:
  Psala jsi že se narodila bez kostrče... - jak se tohle řeší, co se s tím dělá ?
  Moc držíme palečky vám oběma Srdce

  Obrázek uživatele Wer-Unka

  ... Pápá díky za milou zprávu!!!
  No s tou kostrčí jsem taky "čuměla", že to vůbec jde jí nemít... nejdřív jsem si představovala že malá nebude moc chodit, sedět atd., ale na to to prý vliv vůbec nemá a s tím, že chybí se nedá dělat vůbec NIC. Každopádně to kupodivu souvisí s tou vadou, že nebyla dírka do prdelky (všechno ze vším souvisí - i když nechápu jak). Kostrč defakto zastává funkci "podporovatele" močového měchýře, střev, svěrače konečníku apod. - tlačí na tyto orgány a podporuje správné vyměšování... jak přesně se to projeví v životě ti doktoři neřeknou - taky nevědí :|€|: a u každého je to jinak. Madlenka by mohla mít třeba problémy s udržením stolice nebo s inkontinencí, ale třeba taky ne.... bůh ví holka - na něco je ještě medicína krátká. Existuje ale prý spousta lidí, kteří kostrč nemají od narození nebo jim byla odoperována po různých úrazech a normálně fungují.

  Obrázek uživatele kukačka

  No to mě právě taky zarazilo ta kostrč, já jsem si taky myslela, že teda kromě jiného ovlivňuje i to sezení, atd. ,tak jsem si říkala, jestli se ta chybějící dá nahradit nějakou "umělou" , ale zase mě napadlo,jak by to bylo v případě, že člověk ještě roste.... :? No doktor nejsem a dnes je v medicíně už možná spousta věcí, tak to jen takový moje úvahy,když jsem se nad tím zamyslela Smile
  Že lidi mají šanci fungovat úplně normálně i bez kostrče jsem nevěděla, ale je moc dobře,že to tak je ! Madlenka bude taky, uvidíš ,malé děti jsou bojovníčci a s potížema se srovnají a překonají je kolikrát daleko líp, než dospělí . Člověk tomu musí věřit Wink Srdce

  Obrázek uživatele Wer-Unka

  .. všem Vám tuze mooooc děkuji za hezké zprávy, plné podpory - jste prostě zlatíčka :c:
  No hlavně že to nejhorší máme snad za sebou... teď už nás myslím nic jen tak nerozhází. Víte co bylo "perfektní" - že nám informace o zdravotním stavu malé dávkovali doktoři postupně, takže když jsem se s jednou zprávu jakžtakž vyrovnali (co jiného nám zbývalo,že), tak přišel zase další :*8*: a povídá.... "mám pro Vás špatnou zprávu.."
  Ale když o tom tak přemýšlím - asi jsem fungovala celou dobu na nějakého autopilota... abych se z toho nezbláznila :€m: občas se sice u mě projevovalo něco jako lobotomie mozku (nedocházely mi jinak základní věci, mluvila jsem jako blbec, nedokázala jsem odpovídat na otázky atd.), ale to bude asi tím přepnutím na nouzový režim :s:
  Věřte mi, že kdyby jste byly v situaci jako my (doufám, že nikdy nebudete!!!), zvládly byste to na 1* - to prostě musíte a jinak to nejde, na nějaké hroucení není čas... Srdce
  Ještě jednou :+^*:

  Obrázek uživatele MarushkaH

  Tak já se přidávám k Andělínce a opravdu velké UFFFF.. Tak to by mne ani ve snu nenapadlo, že něco takového může být. Madlenka je ale strašně mooc statečná a maminka samozřejmě taky.. Přeju Vám jen to nejlepší a ať je vše v pořádku a bez komplikací.. :k:

  Obrázek uživatele Andělína

  No já jsem si sedla na prdel! Sad Uf... Werunko já smekám před Tebou, jsi statečná silná ženská, takovou maminku přesně Madlenka potřebuje Srdce Já se tu pachtím s Matyáškovým zánětem ledvin (má hydronefrozu, přišli na ni taky po porodu) a bulím každý den z toho co se nám přihodilo a teď čtu něco, co jsem neměla páru, že může být... nic Weru, s prdelkou to skončí dobře, to je mi jasné, není žádná jiná cesta, už jen, že jste pod tak odborným fajn dohledem a jste tak silné a statečné :k: O srdíčku jsi víc nepsala, ale věřím, že to není nic velkého, a že i srdíčko bude v pořádku, posílám moc sil (i když já jsem teď chcíplina, tak nevím, kde ji vzít, koukám, že to spíš Ty mně bys měla poslat :s: ) a myslím na Vás, držete se holky :k: Srdce

  Obrázek uživatele Wer-Unka

  co já vím, tak ty jsi velmi silná osobnost Andělí, která taky zvládne vše co jí život postaví do cesty Jednička
  Četla jsem o Vašem trápení s ledvinkou (sice s velkým zpožděním, ale přeci) a taky ti řeknu, že žádný med.. fakt čučím co všechno se těm mrňousům může přihodit a my to ani v nejmenším nečekáme. Hele, ale na druhou stranu - taky jsem malou a sebe litovala a často měla slzy nejen na krajíčku, ale když jsem viděla a slyšela příběhy jiných maminek a miminek (hematologie, onkologie, chirurgie, neurologie....), tak mi ty naše komplikace přišly jako úplně banální :ww:
  Takže hlavu vzhůru koči a ať je už jen líp :w: Srdce :w:

  Obrázek uživatele Verunka80

  Jste obe moc statecne!!! Budeme vam drzet pesticky, aby uz Madlenka byla v poradku a krasne prospivala Pápá Jednička Opatrujte se Jednička

  Obrázek uživatele bee25

  jsi statečná maminka, snad už máte s Madlenkou to nejhorší za sebou. Přeji vám hodně zdravíčka. :k: :k: :k: .

  Obrázek uživatele Calanthe

  Je neskutečný, čím jste si museli projít. Jste obě moc statečný a přeji Vám, aby vše bylo už jen dobré a Madlenka byla v pořádku. Je to určtiě velká bojovnice. Držte se holky Srdce :k:

  Obrázek uživatele Mokomi

  jsi statečná maminka a máš silné miminko. Vím o čem mluvím. Rodila jsem v Motole kvůli vrozené vadě srdíčka. Po porodu nám miminko vzali a operovali na kardiu. Musím říct, že v Motole jsou opravdu PÁNI DOKTOŘI. Hlavně ať je vše v pořádku a převládají radosti nad starostmi. Přeji hodně štěstí.

  Obrázek uživatele Wer-Unka

  je opravdu "the best of" hlavně tedy co se týká dětí... Za ty 3týdny jsem poznala spousty doktorů z různých odd. a jsou opravdu odborníci. Bylo i spousty příběhů co jsem vyslechla od ostatních maminek, které tam byly a ty mě v tom jen utvrdili. Přesně jak píšeš ty = PÁNI DOKTOŘI Jednička Děkuji za milou podporu!

  Obrázek uživatele Sofi

  ahoj...jsi moc statečná a maličká taky,že jste to tak zvládly...kloubouk dolů...moc moc vám držím palce,aby bylo srdíčko zdravé a už nic jiného se vám nepřihodilo a měly jste se jen krásně...

  Obrázek uživatele Wer-Unka

  ...nemělo by to být snad nic vážného. Jde prý o vrozenou vadu = defekt komorového septa (návrat krve z levé komory do pravé a pak znovu do plicního řečiště), při malých rozměrech je pouze slyšitelný šelest (což máme zatím my) a větší defekty jsou potřeba řešit operativně. Ještě hrozí riziko pulmonální stenózy (což vede k tlakovému přetížení pravé komory, která obtížně přečerpává krev do plicního řečiště, následkem toho pravá komora podléhá zbytnění a nakonec dochází k roztažení pravé komory a pravostrannému srdečnímu selhání = opět se řeší operativně.
  Jak to nakonec dopadne u nás se ještě uvidí - 30.3. jdeme opět do Motola na kardio na kontrolu a uvidíme jak jsme na tom. Je ještě možnost, že se to "samo opraví"...

  Obrázek uživatele Tesa

  holky, smekám před Váma oběma a věřim, že už bude všechno OK :k:

  Obrázek uživatele mirax

  Wer-unko..tak to jste si teda užili svoje! Napsala jsi to všechno moc hezky a srozumitelně, obdivuju, s jakým klidem a optimismem..Nejen Madlenka je úžasná, ale i její maminka Smile Určitě vás ještě čeká nějaká ta práce, ale věřím, že vše u vás dobře dopadne! Vážně smekám, jak jste do zvládly...
  docela by mě zajímalo, jak to dr. dělají s tím svěračem? To tam zapracují nějaký sval z pánevního dna nebo odněkud jinud? A ta srdeční vada je předpokládám nějaká menší? Je šance, že zmizí i sama?

  Obrázek uživatele Dadis

  Ty jo jste fakt stateční a klobouk dolů!!!! Budu vám moc držet pěsti, aby bylo už všechno v pořádku a Madlenka vám dělala jen samou radost.

  Obrázek uživatele devilishlena

  Weru ne jen Madlenka zaslouží smeknout před ní ale hlavně ty že to tak moc statečně neseš a dokážeš se ještě usmívat Jednička je mi líto co vás postihlo Sad Madlenka už ale jistě bude v pořádku :qu: držím mooooooooc palečky jste holky šikovné Srdce :k: až budeš mít chvilku tak nám Madlenku ukaž at vidíme jakou máme v úlu :cat: :\x:

  Obrázek uživatele xenia

  To je moc lito, ze mate tolik trapeni...smekam pred tebou a malou jak jste to vsechno zvladli.
  Kdyz si ted uvedomim , co za potize resim ja, pripadam si jako blbec.
  Drzte se.

  Přímá adopce

  Dobrý den,

  Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

  Přímá adopce

  Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

  Přímá adopce

  Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

  Přímá adopce

  Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

  Nechtěné těhotenství

  Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

  A ještě pár fotek z koupání Kačenky s tatínkem

  Holky moje ta moje prdelina asi je nejaka divna. :O Ona se treba prevaluje protahuje ale obcas se jakoby zacne rychle klepat nebo no nevim jak to popsat...bud jen rucickama nebo nozickama nebo oboji..ale fakt kdyby dostala el.ranu..je toto normalni???? :|€|: Dneska me to vzbudilo...Delaj vasi mimisci taky tak? :|€|: Nebo si mam na to zeptat pak doktora?

  Nazdárek holčiny,
  chtěla jsem se zeptat, zda je tady někdo kdo je po císaři a ještě po sešívání a pájení dělohy???Mám bohužel tuto špatnou zkušenost a chtěla bych v prosinci snažilkovat o druhé, první bude mít rok a půl v prosinci.Jestli bude problém zapadnout, a popř.donosit:o()

  Ta moje cácorka (4 měsíce) mi dává pěkně zabrat Sad Už ať je ráno...ještě že její rok starší brácha dnes v klidu spí...vždy si říkám, že už to prostě nemůžu dávat, v podstatě druhým rokem nespím víc jak 4 hod.

  Ahojky holky koukám na kočárky který se vám líbí víc ??? http://www.ecipisek.cz/detail/city-twin-fw-1000-/1/12/2950/ Tento

  Ahojky potřebovala bych poradit mám 7 týdebbí miminko a od včera mi zvrací ale fakt vyloženě ,že nakojím a on to vyzvraci nevypada spatne ani teplotu nemá ,alen ikdy to nedělal maximálně ublinkl,ale tohle od vcera vyloženě neudrží asi nic v žaludku mám s ním jet na pohotovost?nebo to nic neni a měla ste to některá??

  Ahoj Holky ! Tak to letí jako voda Anežce už je týden a já vám sem skoro nic ještě nenapsala.Tak v krátkosti malá je moc hodný miminko pěkně papá spinká tak kol 4 hodin a vnoci vztává jenom 2x .Dneska se chystáme poprvé ven tak jsem zvědavá co sní provede čerstvý vzdoušek.

  ahojík holky..já už se zblázním :§) :§) ted se to uklidnilo u malého a ted to mám já.....tu potvoru hnusnou :§) už jsem byla 2 krát na wecku po sobe, zatím teda mám jenom průjem,ale i tak, jestli mě čeká to co měl Martínek tak potěš koště.Ještě mě napadlo, někde jsem tady četla, že průjmem někdy začíná porod máte s tím zkušenosti.

  ahoj tak poslední týden jsem tak nějak přemýšlela abych zjistila příčinu ale k ničemu jsem nedošla tak začnu od začátku s manžou se snažíme už rok o miminko ale nedaří se nám nevím zda je to tím že oba nejsme příliš hubení já mám 115 něolikrát jsem držela dietu ale opět začnu alespon těch 15 dát dolů jina můj cíl je sončit na 80 vím že lékaři nedoporučují otěhotnění lidem s nadváhou že se rodí