Voda nebo čaj?

29.03.2009

Učíte miminka pít vodu nebo čaj, nebo obojí? Není to špatné když budu učit malou pít vodu? Jak to máte vy? Díky :e):

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, já malému dávala odmalička převařenou odstátou vodu. nejdříve Korunní, tu doporučovaly různé testy na běžné pití, pak vodu z kohoutku. bydlíme v Praze a ta voda je tolikrát testovaná, že je zaručeno, že je naprosto neškodná. když jí dáš odstát, chlor z ní vyprchá.
dneska cpou do všech těch šťáv, čajů a jiných nápojů takové srágory a ve vodě nemáš žádná barviva, éčka, konervanty atd. spolehlivě zažene žízeň, vždy jí máš dostatek po ruce a taky se po ní nekazí zuby, které se můžou kazit i po čaji. když jsem dělala čaj, tak velmi slabý odvárek a jedině bylinkový nebo ovocný doporučený pro dítě daného věku. nesladila jsem nikdy.
Samík je teď nenáročný, nevybíravý a napije se vody, čehokoli. znám děti, které vypijí dvě sladká pití na posezení a když jim dáš vodu, jen si cucnou. to pak ale už neni o žízni. jde o zvyk.
navíc ta dětská pitíčka, Jupíky, džusy atd. jsou pěkně škodlivá. teď jsem četla článek, co vše to obsahuje :00: (pro tebe informace do budoucna...)

nam bude 5mecicu a vubec me nenepadlo dat male jen vodu.Jsme na UM a davali jsme fenyklovy cajik s hermankem.Jenze male to nechutnalo a kdyz nic nevypila tak se nemohla vykakat.Zacala jsem ji do tech caju davat kapku jablecne stavy a mrkvovou.To uz bylo sladsi a pila ho.Vcera jsem objevila od Hippu ovocny caj od 4mesice.je to Jablko a medunka,moc dobre ji to chutna ale zda se mi ze je to moc sladke.Nemuzu ji nejak uskodit?Diky Petka a Nellinka

In reply to by petula81

Petulko koukni kolik to ma cukru, ale myslim ze pokud jsi davala fenykl s hermankem tak ten ma taky cukr...
jestli mate problem se zacpou (mi az po sunaru) tak kup svestkovej dzus od hippu. nered ho..... a dej ji kazdy den trochu /tak 20 ml napit/ nam to hrozne pomohlo....
pred tim nezabiraly ani caje ani voda, nic....
a pokud chces caj bez cukru tak od BABIO.
Hanka a Davídek

malý pil čajíky a pak je zničeho nic odmítal.Nejraději má převařenou vodu ta mu kromě vody nic k pití nedávám.

já malýmu dělám čajík od HAMI pro celkovou pohodu - je od 3.týdne (nesladím mu to ) a je to i proti prdíků a tak ,,, vodu jsem zatím nezkoušela tak by mě zajímal taky názor ostatních maminek.

Ale myslím, že voda není špatná. :///: :a:

In reply to by Tapicka

U toho čajíku je napsaný, že mu můžeš dát max. 100ml za den ,,, ale už nám rostou zoubky a papkat moc nechce a jen pije ten čajík. Vypije dokonce i 200ml za den ,,, A Dr. mi říkal, že když prostě bude mít žízničku tak mu mám dát napít.To je jen informativní protože každé miminko je jiné ,,, :///: Tak prostě dokud bude ten čajík pít tak mu ho dávám - a myslím, že s vodičkou to bude stejný ,,, akorát v tý vodě je chlór ale zase v tom čajíku cukry ,,, no všude je něco!!!! :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka