chrápání - nutně prosím pomoc | Moje těhotenství.cz

chrápání - nutně prosím pomoc

Obrázek uživatele Mikitka

  Holky prosím o pomoc!
  Už to nemůžu vydržet, můj chlap začal asi před měsícem strašně chrápat, nějak jsem to neřešla, ale asi od vánoc jsem se nevyspala. Chrápe sotva zavře oči a chrápe celou noc. Zamlaskám, tak mi nejdřív nadá, že si vymýšlím protože je vzhůru, zachvíli musím zamlaskat znovu, tak se jednou nadechne a při druhém nádechu řeže dřevo.
  Je to šílený, přes týden stává o půl páté, rádio mu začne hrát ve čtyři, to zrovna většinou kojím malého, takže jsem vzhůru a on chrápe a chrápe. To ještě ujde, ale já se děsím víkendu, kdy v půl páté nevypadne z postele.
  No snažila jsem se to sním vyřešit, nabídla, že mu koupím kapky proti chrápání, tak nejdřív se vymlouval, že na to nemáme a pak že to nepomáhá, pak zase že má rýmu, ale tu vůbec nemá, pak zase, že to je z toho, že přestal kouřit, ale to přestal minulý pátek a chrápe už přes měsíc.
  Tak to vyřešil tak, že naše drahé matrace každý večer tahá do ložnice, kde spí na ni na zemi. Pěkně mě to štve, že ji hned zaprvý zniční, za druhý, že mám většinou prostěradla na dvojpostel (prý koupíme nové jednotlivě, na to už peníze jsou) a hlavně mi to vadí proto, že mám strach, když mi chybí ta jeho matrace, tak že mi malý spadne na rošt, takže věčně nespím.
  Já už nevím jak dál, k doktorovi jít nechce, na to je moc hrdý, jestli to tak půjde dál, tak se asi odstěhuju.

  Komentáře

  Obrázek uživatele Nataalie

  Mikitko, zkuste sprej proti chrápání Pssst! Koupíš ho v lékárně. Jen si ho stříkne před spaním do krku, není to žádná hrůza, tak to snad přežije. Můj muž po něm nechrápe vůbec. Buď mu to chrápání aspoň utlumí nebo úplně přestane. Někdy se musí nastříkat ještě v průběhu noci, když je chrápání hodně silné. Za zkoušku to určitě stojí a není ani nijak drahý, navíc vydrží tak 3 měsíce. Určitě to stojí za to vyzkoušet, než se stěhovat.

  Obrázek uživatele omites

  takhle to chtěl manžel vyřešit také, byl i na nějaké klinice, ale doktorka nenašla žádné změny na patře, takže by mu operace nepomohla. Poradila nekouřit, nepít alkohol, spánkovou hygienu a teplé mléko před spaním. Přijel s úsměvem, vyjmenoval mi to a říkal, že by mohl zrovna přestat žít :-D. Ale postupem času přestal kouřit, moc nepije, spát chodí docela brzo, akorád teda to mléko nezvládá pít... a přesto chrápe pořád ://: }:)

  Obrázek uživatele kackale

  Markétko, tak to je fakt sobec!!!! Nevím jak ti poradit, ale musíš sa tím něco dělat! Dej mu přečíst to co jsi napsala.....

  Obrázek uživatele Any

  že ten tvůj má smysl pro humor Smile No já se teď o víkendu taky naprdla. Manžel slavil narození kamarádova syna (trumfli nás o 300 g, narodil se jim kluk 4010). No a to tedy chrápal hrozně moc. A protože jsme byli zrovna na našem druhém bydlišti, kde spíme společně, tak jsem se nakonec šla natáhnout na matraci na zem do pokoje, kde spí manželova dcera. Tam jsem taky nakonec po nějaké době usnula. Řekla jsem si, že prcka uslyším přes zeď, až bude mít hlad, jinak ho krmím ještě, než začne pištět. Tak by měl manžel budíček. Ale malej zrovna spal nějak dlouho, takže jsem se stihla zase přestěhovat zpět do postele, zdálo se mi, že to chrápání už není tak hroznýa ta matrace nebyla až tak pohodlná. Je to boj.

  Obrázek uživatele Stanna

  Chápu, chápu, my to museli vyřešit taky tak, že si manžel vzal drahou matraci a šel vedle do pokoje a já jsme si vydupala obyčejnou matraci, aby mi tam malej nespadl...takže stejně! No a tak jsme koupili za tisícovku matraci a bylo částečně vyřešeno. No a ted po roce a půl, že to jako zkusíme znovu, všichni pohromadě spát, ale bohužel....já na nervy, nevyspalá, malého budil....tak nééé, zas musel vedle, já už chodila nasraná spát....tedy spíš nespat. Jinak kapky- nějaký drahý si objednal, ale ještě nezkusil....tak nevím, ráda bych zas spala pohromadě, ale nedá se....

  Obrázek uživatele janysek

  jsem s manželem 13 let.Děsně chrápe v jakékoliv poloze.Jednu dobu jsme měli oddělené ložnice.Návštěva spánkové laboratoře nepomohla.Manža je kus chlapa,tak dr doporučil zhubnout a nasadil mu ACC.Vzhledem k tomu,že u manži našli hned několik příčin (v mládí zlomený nos a ani o tom nevěděl,zvlněné patro atd.) žádný zákrok mu nepomůže.Než jsem byla těhu,vyřešila jsem to špunty do uší.Tak báječně jsem se nevyspala ani nepamatuju:-)Když se malá narodila a v noci jí chrápání začlo budit (v létě manža budí i sousedovic psy,jak děsně chrápe),opět jsme oddělili lože:-)Jinak já jsem hrozná hysterka a tím chrápáním mě děsně vytáčel,to víš,několik probdělých nocí mě dokázalo odrovnat,takže jsem vždycky tvrdila,že ho jednou v noci zapíchnu,protože už to psychicky nezvládnu.Jinak máme spokojené manželství a tři bezva děti Smile

  Obrázek uživatele Any

  Ten můj spí taky nahatej nebo si teď v zimě vezme tričko, ale dolů nic Smile Kámošku to skoro pohoršovalo, když jsem jí řekla, že můj manžel spí bez pyžama (jinak mě tohle na začátku vztahu docela vzrušovalo, že na sobě nemá nic, a tak byl častej sexík Smile ) No a nakonec jsem to začala občas v létě dělat taky, prostě jsem v noci svlíkla noční košili, když už mi bylo hodně vedro. Jinak špunty do uší, na ty jsem zapomněla, zkusila jsem různý druhy. Všechny v uších tlačí, ale když je nejhůř a člověk je už fakt unavenej, tak na usnutí pomůžou. Jenže jeho chrápání občas přehlušilo i ty špunty do uší a bez špuntů je slyšet přes zeď! Ony teda taky trochu furt vylejzaj ven a člověk je rve zpátky do uší - není to dlouhodobě použivatelná záležitost.

  Obrázek uživatele Štěpula

  Špunty do uší jsem zkoušela ale strašně mě tlačili, že jsem se stejně nevyspala.

  Obrázek uživatele omites

  Můj manžel taky děsně chrápe. Laserová terapie by prej nepomohla - byl na vyšetření hned jak jsme se seznámili. Mlaskání nepomáhá. Tak ho několikrát za noc přetáčím na bok. Někdy chrápe i na boku, tak to mu musím ještě "naštelovat" hlavu do určité polohy. Někdy se probere a hučí, jindy to zvládnu aniž bych ho vzbudila. Chce to cvik a ochotného poartner k takovým alotriím ve spánku.
  Jo a manžel si vyzkoušel co to je spát vedle chrápajícího protějšku, protože já jsem ke konci těhu taky solidně zařezávala. Jednou mě i natočil, naštěstí mi to nepřehrál :-P. Ale on mě nepřetáčel na bok, prej půlku noci trpěl :D.

  Obrázek uživatele Any

  Můj manžel taky chrápe. Zezačáku pomáhalo mlaskání, ale později už ne a když ano, tak už velmi silné mlaskání, které ho vzbudí a on akorát nadává, že ho budím a když řeknu, že chrápe, tak řekne "no a co mám dělat". Kapky na polštář jednou trochu pomohly, ale jemu smrdí a když jsem mu je tam nakapala tajně během spaní, tak se zrovna otočil na tu stranu a dostaly se mi z polštáře do očí. Je to bohužel o tom, jak jsou naši drazí partneři ohleduplní a zda si svůj problém připustí a budou ochotní ho řešit. Je to neruší, tak co by s tím dělali, že. Teda tuto zkušenost mám alespoň já s tím svým. Jestli začal chrápat náhle, tak byste na to mohli přijít, která změna to způsobila. Nevím, jestli to opravdu může být nekouřením. To se mi zdá nepravděpodobné. Ale říká se, že při větší únavě se objevuje chrápání a samozřejmě taky při rýmě, třeba i zadní rýmě.. Naše řešení bylo podobné. Dřív jsem se snažila pomoct mému usnutí silným meduňkovým čajem, před těhotenstvím občas i prášky na spaní, i když já měla problém s usínáním obecně. Teď samozřejmě žádné prášky neberu, teda už od předtěhotenství. Momentálně tedy spíme odděleně, protože on by se kvůli malému nevyspal do práce, ale přes svátky jsme spali společně v ložnici a díky únavě mě to chrápání tak nerušilo, mám dojem, že to ani tak strašně nechrápal právě proto, že nechodil přes svátky do práce a lépe si odpočinul. Jinak předtím jsem to měla úplně stejné jako ty. Teda já už pak nemohla usnout i ve chvíli, kdy zrovna nechrápal, protože jsem byla nervózní z toho, kdy zase začne. Blbé je, že se bojíš, aby ti malý nespadl. Chtělo by to pro tvůj klid vymyslet nějaké opatření proti přepadnutí mimča dolů - nějakou zábranu, co třeba alespoň srolovaná deka, přes kterou by se nepřekulil apod.? Držím palce, abys toho svýho chlapa k něčemu přiměla. Záležet bude ale hlavně na něm, jestli kvůli tobě - totiž vám - začne problém řešit.

  Obrázek uživatele Mikitka

  Děkuji za pochopení, úplně znám to jak píšeš, že jsi nervozni, jak čekáš, až začne znova. Nevím, co budeme dělat, za týden jedu s malým k rodičům, pokud bude chrápat i potom, tak budeme radikálně řešit.

  Obrázek uživatele Any

  když se dva lidé, kteří spolu žijí, neumějí dohodnout na nějakém řešení Sad A tak je to asi skoro všude, jak tak koukám.

  Obrázek uživatele Petra 7

  úplně přesně vím, co prožíváš, měla jsem to s expartnerem, a bylo to vážně na mašli...kapky jsme zkoušeli, nejsou nijak drahý, ale pomohli ze začátku a jen trochu....pak šel na zákrok laserem, to mu v krku "upálí" takovej ten camfour, ale stálo to kolem 10 tis. a taky to úplně nepomohlo, i když říkali, že to může nějakou dobu trvat a my už pak spolu nebyli...ale podle mě je to jediný, co by mohlo zabrat nebo trvale spát oddělene, ačkoli je to pakárna, lepší než tohle, to fakt dlouhodobě nemůžeš vydržet...a nahraj mu to na mobil, ať slyší, jak trpíš....

  Přímá adopce

  Dobrý den,

  jsem ve 12. tt., ale jsem 22letá studentka a nejsem v situaci, kdy bych si miminko mohla a chtěla nechat. Ráda bych mu...

  Přímá adopce

  Hledáme maminku co se nemůže o své miminko postarat a chtěla by ho dát k přímé adopci. Své vlastní miminko nemůžeme ze zdravotních...

  Hledáme dětátko k přímé adopci

  Dobrý den,

   

  s mojí manželkou hledáme děťátko k přímé adopci, protože nechceme, aby skončilo v kojeneckém ústavu, ale u...

  Změnily jsem vám nějak prsa.

  Holky ráda bych se zeptala jestli po té antikoncepci nebolí prsa a nebo spíš se zvětšují je poznáte rozdíl děkuji za odpověď.Niki

  Jsem z toho už tumpachová

  Dobrý den,

  mám už 2 děti a nikdy jsme tohle nemusela řešit a proto se už obracím na Vás ženy...

  Ahojte květinky,Lukášek má 8měs.a 2dny Dance 4 Dnes jsme byli u nasi doktorky na kontrolu a Luky váží 11,21kg :w: :bulva: ,meri 75cm,obvod hlavicky 46cm.Doktorka se nad vahou uz ani nepozastavovala a jen se smala, :c: ze to do grafu ani davat nebude,ze jsme uplne mimo nej

  Ahojky všichni, známým by se mělo narodit koncem února miminko a chtěli jsme kromě jiného vybrat i nějaký originální dáreček. Jen nějakou drobnost, která potěší.

  Ahojda holky,máte někdo zkušenosti s Femibionem 800?Jaký je?Doporučil by jste mi ho?Jsem po dvou potratech a slyšela jsem o něm,že vážně dobrý,tak jen jestli se tu najde nějaká dobrá dušička a poradí mi.Děkuji moc.

  Hezký večer děvčatka, chtěla bych si procvičovat a zdokonalovat angličtinu při mateřské. Nějaké tipy? neznám nikoho kdo by uměl perfektné anglicky, takže touhle cestou to nepůjde a kurzy jsou dost drahé...Nějaké jiné nápady?

  ahojky maminy ,tak jsem zase ujela Smile ačkoli mám doma výbavičku minimálně do dvou let a stála děsný prašule , tak nikdy neodolám abych tomu prďolkovi nekoupila něco na sebe .

  Zdravííííííííííííím ještě z balíčku 2v1 Pápá Zítra mám KO v porodce,tak píšu kdybych se náhodou už nevrátila :///: , ale já doufám že ano :w: Já chtěla vydržet do tohodle víkendu a tím že je už hodina páteční,tak mám radost :€p€

  Ahoj, holky nevlastníte někdo nějaké oblečky s motivem yamaha? Nebo třeba jen nášivky yamaha? Chtěla bych malému pořídit ale nemám chuť už běhat po obchodech a když si to pošlu z netu tak mají nehorázné poštovné. Děkuju

  Tak mám další rychlovku Smile Modelka se moc nadšeně netváří, ale na fotce s tuničkou to bude spíš tou paprikou v ruce a s kloboukem je to focený po ránu, tak co bych po ní asi chtěla, že?

  Ahoj holky a dobré ráno, mám takový ošemetný dotaz a špatný pocit.

  Caute holky, kdyz bylo venku skarede pocasi, tak jsem proste neprala - nemela jsem to kde susit. Nahromadily se mi kupy nevypraneho pradla, proste des, tedka, kdyz je venku slusne, tak nestacim prat a susit... Takze jsem vsechno vcera nalozila a hura do samoobsluzne pradelny (takova ta, co byva v americkych filmech). Meli tam 2 pracky na 11 kg pradla a jednu na 16 kilo + 2 susicky na 16 kg.