APGAR skóre??? | Moje těhotenství.cz

APGAR skóre???

Obrázek uživatele Ivka

  Apgar skore-co to znamená, prosím??

  Komentáře

  Obrázek uživatele jituška

  Apgar skóre
  PorodV prvních minutách po narození je každý novorozenec velmi pečlivě sledován a jeho první reakce po narození jsou zaznamenávány pomocí tzv. Apgar skóre (podle MUDr. Virginie Apgar).

  Hodnoceno je dýchání, akce srdeční, svalové napětí, barva kůže, reakce na podráždění a to v 1., 5. a 10. minutě (popřípadě i později) po narození.

  Stupnice hodnocení u jednotlivých parametrů je od 0 ? 2 bodů. Součet všech parametrů pak 0 ? 10 bodů. Výše Apgar skóre ukazuje na životaschopnost miminka, na nutnost lékařsky zasáhnout, či zda je dítě bez známek života (zde je Apgar 0)

  Sledovaný parametr
  0 bodů 1 bod 2 body

  Dýchání
  žádné povrchní a nepravidelné křik a pravidelné

  Srdeční akce

  žádná
  pod 100 tepů/min. nad 100 tepů/min

  Svalové napětí
  chabé snížené aktivní pohyby

  Barva kůže
  bledá namodralá

  růžová
  Reakce na podráždění nosní sliznice žádná slabá grimasa kýchání a čilé pohyby

  Hodnota Apgar skóre

  Hodnota Apgar skóre
  stav

  10-8 bodů
  normální novorozenec

  7-4 body
  nutná krátkodobá lékařská pomoc

  3-2 body
  nutný nástup léčby

  0 bodů
  dítě je mrtvé

  V první minutě si málokteré miminko vyslouží desítku. Většinou za to může tzv. akrocyanóza, tedy přechodné namodralé zabarvení kůže a někdy i mírně snížené svalové napětí.

  Krátkodobá lékařská pomoc spočívá třeba ve krátkodobé inhalací vzduchu obohaceného kyslíkem.

  Pokud však Apgar skóre i přes zahájenou resuscitaci zůstává stále nízké i v páté minutě a později i v deváté minutě je stav dítěte ohrožen v důsledku nedostatečného okysličení krve a poškození mozkových buněk.

  Takové dítě pak potřebuje minimálně po první dva roky života pečlivé sledování, aby se včas podchytilo opožďování ve vývoji. Ten lze do určité míry rehabilitací pozitivně ovlivnit.

  V naprosté většině případů je však počítání zakončeno devítkou a po několika minutách desítkou

  Obrázek uživatele Ivka

  moooc děkuji :k:

  41tt

  Ahojte ženy,
  Dnes mam ukončeny 41tt, CS mám stále 3.2 cm z měsíc se mi zkrátilo o 0,6 cm.. Zítra budeme vyvolavat...

  První vstanutí po sekci (císařském řezu)

  Maminky co jste byly na sekci.Po kolika hodinách jste poprvé vstávali z postele po sekci?Já před 6 a 3 lety po 24 hodinách a minulý...

  Kakání při kojení a dokrmu UM

  Ahoj maminky. Mam dcerku 3 mesice. Kojim a dokrmuji UM. Uz tyden mi nekakala. Jenom prdi. Zadne krouceni, ze by ji bolelo brisko, nic....

  Čekáme druhé miminko

  Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního ...

  Těhotenství

  Dobrý večer. Jsem již starší, děti už velké, podstoupila jsem před 4 lety podvaz vejcovodu. Menses byla pravidelná, chodila na datum....

  :r: to nám ten nový rok krásně začíná včera přez den Matěj moc nespal no říkala jsem si je to trochu změna režimu :?

  ten cas ale leti uz je to skoro co me vysel pozitivni tehu test, a za mesic to bude rok co me opustil pritel tehotnou.

  ..tak máme taky novou ikonku, vánoce jsou za námi, tak jsem dodala jinačí Smile

  Tak jsem dnes volala na výsledky.Bohužel pozitivní.Bakterii se daří a i infekce je zpět.Tak jsem jela do nemocnice,kde mi malou vycévkovali.Zítra mám opět volat.Bude li moč sterilní máme z části vyhráno.Bule li pozitivní,jedu v pondělí na léky do žíly a to je poslední možnost. :r: :r: Holky,oni neví,jak tu bakterii zničit.Nikdo mi neumí říct,co bude dál.

  Ahoj holky protože se mi ještě nechce spát tak jsem se rozhodla vám popsat nakonec i svůj porod..sice přesně po měsíci ale přece..Taakže. Termín jsem měla na 30.11 ale přenášela jsem týden. 5.12 v pátek ve 4h ráno mi praskla voda. Spala u mě zrovna moje mamka protoze přítel byl na noční.

  Ahojky maminy, je tady někdo z Karviné???A má termín porodu v dubnu??papa

  Ahojky, tak jsem včera zažila opravdu rušný podvečer. odpolko mě naštval manžel, že nic nedělá apod,. trošku jswm křičela a naší malé v bříšku se to asi nelíbilo, protože začalo tvrdnout v dosti pravidelných intervalech. když to neustávalo 3 hodiny, tak jsem už hystericky brečela, at mě manžel odveze do porodnice.

  Mate nekdo OZP pojistovnu???Jsou tam nejake prispevky???

  ahojky holky únorový tak co jak se těšíte na mimíska?Kvapem se to blíží už máte vše připravené?Já už pomalu balim abych to měla připravený ale jinak nás čeká ještě malování Sad a pomalu začínám prát vše pro mimi tak snad nejsem nějak opožděná :///:

  ahojky holky, včera jsem tu psala dotázek, ale spíš by mě zajímalo, jak moc vadí, že malýmu připravuju spíše jen kuřecí maso :?
  jinak tady http://www.mojetehotenstvi.cz/deti-deti-deti-o
  Děkuju :c: