Ahoj tety!! Konečně jsem opět tu - po dlouhé době!!

10.12.2010

Ahoj holky. Už jste nás asi pohřbily, ale my žijéém :metal: . Jen nestíháme a když už sem jdem, tak to pořád padá...stará známá písnička :-g( ..Pořád na vás na všechny myslím! Jak se vám vede?? Když vidím fotečky "miminek" tak mi chce i slzička ukápnout, jak to vše hrozně letí..Miminka už skoro nejsou miminka, ale slečny a mladí pánové...Vždyť jak jsem četla už se někdo pokouší i na nočníček :jawdrop: .....Véélké jsou už ty naše "miminka" ..Tak teď něco malého k nám...
Marjánka jak vypadala že bude v půl roce lozit, tak velké kulové :€[€: ..V 10dnech držela hlavičku a klekala na kolínka - kdybych neměla fotky, tak tomu nevěřím - zato teď je povaleč...Vydrží ležet a zkoumat hračku pěkně dlouho..Je to teprv cca 14dní, co se začala pravidelně a často přetáčet na bříško - z bříška na záda jí to nejde. O nějakém lození si zatím necháváme zdát. Plazí se kolem své osy, ale lozit néé..sedět se sama taky neposadí, takže zatím máme postýlku nastavenou v nejvyšším patře..Zato je ukecaná jak čert. Vydrží si v postýlce někdy i hodinu vykládat se svým dudoškem a opičkou co má na spaní a točit se a tahat si ponožky a u toho kecat :!k: ..Bude z ní asi politik, nebo obchodník po mamině..Posílám fotečky - jsou tedy už skoro měsíc staré, ale nové zatím žádné nemám. Jsou z plaváčku, kdy jsme ještě chodily do vaniček - teď už bazénujem a jedna je z vany doma - to bylo den poté, co měla malá ukončený 8měsíc 27.11..Vážíme teď tak cca tak 7,5kilo a měříme 68cm, takže dle mír jsme zakrslík :€d€: , ikdyž na fotkách to tak nevypadá..
Holky a co je tu nového? Není už opět některá z vás těhu :€O: :€m: ..Co měsíčky? Mě se ještě nedostavily :metal: :metal: huráá - vůbec mi nechybí..Kojíme ještě i v noci, takže to bude tím..Nic, zatím se loučím, malá se za chvíli vzbudí a já ještě musím vložit ty fotečky...Jak to znám, tak mi to půl hodinu zase zabere :spid: . Pa pa pa vaše Zuzka a Marianka.

Ahoj tety!! Konečně jsem opět tu - po dlouhé době!!
Ahoj tety!! Konečně jsem opět tu - po dlouhé době!!
Ahoj tety!! Konečně jsem opět tu - po dlouhé době!!
Ahoj tety!! Konečně jsem opět tu - po dlouhé době!!
Ahoj tety!! Konečně jsem opět tu - po dlouhé době!!

Ahojte děvčata :a:
Marjánce to moc sluší, je to moc moc hezká kočena a líbí se jí plaváníčko? Ve vaničce vypadá velice spokojeně ;)
Má krásně modrá kukadla, ta bude lámat mužská srdíčka :€s€:
A s tím pohybem si asi říká, že jí nic neuteče...my jsme taky lenoši a jen si válíme sudy a rotujem dokola, ale nejlíp nám je stejně na zádech :€m: a mamko bav mě...Jsou to lumpíci, ale k zulíbání :-)))
Mějte se holky moc hezky a určo sem zase lupněte další foto :a: :a:

In reply to by petulina

Peťi v plavání je malá jak ryba ve vodě :-)...Kope, vykládá si, hryže vodolepky :-)..Ostatní děcka buď brečí, nebo se soustředí na plavání a ona řádí a vykládá na celý bazén..je to sranda :-D.
Taky je jí dobře na zádech..Pořád zkoumá hračky a vykládá..K zulíbní jsou..Taky těch pusinek co ode mě chudinka za celý den dostane...no spočítat by se nedali :-))..

Je - ahoj Zuzi - zrovna jsem si taky v poslední době říkala, kdo tu dlouho nebyl a kde je vás konec, i Tebe teda ;) Marjánka je pěknej ďáblík podle výrazu, připomíná mi našeho Kubíka - ten když ho postavím před sebe na nožičky, začne pérovat, vystrčí u toho jazyk a kouká kolem dokola jako rarach rarachovitý :s: A jako tintítko nevypadá :one: i když my už máme skoro o kilo víc, ale oni ti chlapi bývají takoví tužší ;) A hele, s tím pohybem - my jsme na bříšku docela dost, otočit se na něj umí, ale zpátky, to teda nedělá, to radši ječí na mě, že to mám udělat za něj a reje čumáčkem do země. Točí se kolem svý osy, posunuje se dozadu, takže pohyb možná tak na metru a půl čtverečním. Ale hodinu si sám nevystačí ani náhodou, to máš fajn :one: Měsíčky taky ještě nemám, kojím ještě čtyřikrát přes den a dvakrát v noci. Jinak ale tak nejdýl v roce malýho bysme se taky chtěli pokusit o druhý, otěhotnět můžeš, i když nemáš menstruaci, ale šance je asi menší, myslím... Mějte se s Marjánkou krásně, posíláme pusu. Mája a Kubíček :a:

In reply to by Majae

Máji ahooj!! Tak až na to pérování je váš kubík celá naše Marjánka :-)..Vystrkuje jazyk a čerti jí koukají z očí..A jak umí prskat...no je to sranda :-D..
Jo, otěhotnět můžu, ale když mi na malou čekali takových let, že se bojím, že budem čekat zas, tak proto to chceme ž začít zkoušet..ikdyž bych radši kdyby byli dětičky od sebe třeba o 3 roky, ale co, každý rozdíl má svoje pro a proti, tak kdyby to vyšlo hned, tak by to bylo :-)

Ahojky, taky já jsem tu nějak dlouho nebyla... nějak ten počítač nestíhám, teď jsme u našich ve Vyškově a malej už spinká, tak jsem si našla na vás chviličku :) ...jinak Mariánka je krásná princezna a neboj ona všechno dožene, jen nepotřebuje umět všechno hned,že :) ?malej mi začal lozit, spíš píďalkovat (přitahuje se za ruce a párkrát už lozil i po kolínkách,ale to jen tak 2-3x po sobě a hned jde zase na břicho), chvíli po ukončeným 9.měs.! Tak se zdokonalujte a hlavně ať jste zdraví!! jo a menstruaci mám od 6.měs. a teď už mám normální prášky!papa

In reply to by ZelaZuzu

Jo beru, nechci teď zjistit, že bych mohla normálně otěhotnět :) !chci si malého vychutnat a ne se hned honit kolem dalšího mimča :) !a pochybuju, že to půjde normálně a na další umělé asi nebudu mít - jak finančně tak asi i psychicky!!chci si zkusit dát tělísko, ale nevím, jestli mi to dr. doporučí...tak ať se vám brzo zadaří :) !!papa

In reply to by kattyy

Právě proto se divím, že řešíš antikoncepci, když nevěříš tomu, že to půjde normálně...My si dáváme pozor a doufám, že až si pozor přestanem dávat, tak to bude..Vůbec si nepřipouštím, že by to nešlo a my čekali na další třeba dalších 5let brrrr... Tak to chceme proto nechat na přírodě..Prášky jsem brala 5let a pak jsem zjistila že vlastně zbytečně, tak už bych je nechtěla ani omylem, ale každý to má asi jinak :-)..Kdoví, třeba zrovna Tobě může psychicky pomoct že jíš prášky...Přece jen po těch letech snažení o koncepci, je to oddych snažit se rázem o antikoncepci co :-)?? To je pohoda...DíkyBohu za to, že nám to konečně vyšlo po těch letech :one: .

In reply to by ZelaZuzu

Já jsem v tomhle totiž asi skeptik, protože si myslím, že u mě funguje zákon schválnosti a teď když nechci by se nám to určitě povedlo normálně :) !takhle jsem fakt o hodně klidnější a normálně menstruuju, předtím jsem bez hormonální podpory nemenstruovala a teď když malému bylo 6.měs. tak jsem to sama od sebe dostala, jak jsme snížili kojení jen na noc! takže jsem se celkem viděsila :) , že bych mohla otěhotnět!opravdu teď ještě nechci...až bude malej větší, tak třeba o tom začnu přemýšlet, ale teď nee...tak snad se vám to povede teď dřív, když už tolik nebudeš na to myslet, že :) ? papa

Ahojky, občas si na vás vzpomenu, zda k nám ještě někdy zavítáte :-))) te´d jsem si vzpomněla jak jste malu vyháněli ven výšlapama do kopců --- letí to moc!
Mariánka už je velká holka a holt asi má na vše čas. My máme čerstvě 8 měs a akorát se plazíme kousek a na kolínka se dostaneme, ale nejradši se pořád nosíme u mámy...
už nekojíme, takže ms přišla již 3x a nebyla fakt o co stát, chvílemi mi to připadalo jako porodní bolesti :jawdrop: fakt!
mějte se moc pěkně a zase nám někdy (brzy) napište.
Marcy a Jiříček.

In reply to by ZelaZuzu

Tak já holky nevím , že ani tu menstruaci mám - kdybych si nemusela měnit tampóny , tak to snad i zapomenu. :O Po prvním porodu , jsem ještě bolesti měla a teď nic ... zato pár týdnů po porodu jsem měla při kojení extrémní bolesti (jak se mi zavinovala děloha ... jsem normálně se u toho kroutila) a při tom po prvním porodu jsem při kojení nic necítila. :00:

Ahoj Marjánka je úžasná treperenda. :c: Proč bychom Vás pohřbívaly. :D Těhu nejsem. :00: Ještě to tak. :bulva: Moje ségra čeká první miminko - je sca v 2Ott těhu a termín v květnu --- prý je o dost větší,tak jí straší dvojčatama - příští týden jde na ultrazvuk , tak se uvidí , za tam je pořád jedno. :) Krámečky už mám asi 3měsíc , docela pravidelně ... kojím 1-2 v noci a ráno ... ale už se malá pomalu odstavuje ... měsíc už jí dávám jednou denně UM. :$}: :a:

In reply to by Lyret

Ahoj Lyretko!! No, pohřbívali..nebyla jsem tu dlouho..Jsem s váma pouze v myšlenkách, protože na vás tady myslím furt, ale vidíš, dnes nedělám nic jiného, než sedím tu...Takže já tu buď jsem, nebo ne...Seká se to a já zuřím, ale jednou za čas sem musím zavítat. Teď ta pauza byla delší - měla jsem moc práce se zařizováním svého obchůdku s plenkami a ne že by teď té práce bylo míň, ale už tak nějak jsem se zaběhla - pomalu...ale budu muset řešit dárky na Vánoce, to třeba ještě pořešené nemám :-( ..No ptám se na těhu :-)..My se chceme začít totiž snažit po Novém roce o druhé :00: ..tak snad to půjde...ikdyž když si vzpomenu na porod, tak dost šílím :jawdrop: , ale asi se nebudu pro příště stresovat a půjdu dobrovolně na epidurál...jinak asi už opravdu umřu..

In reply to by ZelaZuzu

Tak já jsem dnes vzala holky ven na sca 1,5h a stačilo mi to. :00: Tak já už mám Vánoce nakoupené - jen mi chybí manžel a mám to vše - dokonce to mám i zabalené. :€m: No když nemáš menstruaci , tak to asi jen tak nepůjde , ale třeba se mýlím - a copak si přejete?Asi kluka co. ;) Tak tfuj tfuj - ať se brzy zadaří a hlavně se nám nezapomeň pochlubit co nejdříve s dálnicema na TT!!! :ww:

In reply to by Lyret

Vánoce záávidím :-).
Kluka?? A víš že ani ne? Nějak si kluka neumím představit..Druhá holčička by mi nevadila ba naopak :girl: :girl: , ale chlapečka bych taky měla ráda :C]]: ..No hlavně aby to bylo a bylo to mimi zdravé :one:

Je to zrovna pár dní, co jsem na vás holky vzpomínala !!! Skvělé, že jste se ozvaly :). Marianka roste do krásy, to se musí nechat a žádný zakrslík není. My máme v 8 měsících taky 68 cm, ale jen 7,02 kg :). Ale mišelinky na nožkách máte krásný, takže myslím, že Marianka rozhodně nestrádá :) :).¨
A jak šátkujete? Péta jak ze začátku v šátku být nechtěl, tak jsem to v 7. měsíci zkusila znovu a ono hle, líbí se mu tam, takže i ted chodíme na procházky do terénu v šátku, kde by kočárek nemohl, nebo ve městě. S čistým svědomím ho dávám vertikálně, protože už sedí :), a líbí semu tam. Ted se chystám naučit batoh, jestli se tam bude Peťanovi líbit :).
Marianka to s pohybem také dožene, bude šikulka:). My se z bříška na záda taky netočíme, ale péta to zvládá už do sedu a i stojí, takže se otočky na záda asi učit nehodlá :). Jak by se taky mohla učit plazit, když veškerou svou energii vkládá do svého vyprávění, vždyť se učí povídat a to je také namáhavé :). Péta takhle ukecaný rozhodně není, umí jen baba a pak jakési skřeky a výskání, ale nic cíleného :). Co je ale sranda, naučil se paci paci (konečně s otevřenými dlaněmi), takže mu to tleská. A aby mě náležitě poveselil, tak i několikrát za noc, když mě vzbudí a já k němu jdu, tak mě vítá tleskáním, no dá se na něho takhle zlobit :)? Ne :).
Měsíčky zatím také nemám a jako tobě mě nechybí. Kojím ještě několikrát denně a noc, tak to asi ještě nějakou dobu tak bude.
s Peťánkem vás moc zdravíme :)

In reply to by Slunko

Ahoj Sluníííí!! No myslím tady na vás všechny, ale na Tebe o krapítek víc :///: . Teď u :///: už používáme spíš manducu než šátek, ale je pravda, e tak před měsícem byla malá nějaká protivná, tak jsem ji pichla do šátku a větší pohoda než v manduce..Malá nesedí, ale myslím, že už jí páteř nekřivím..Taky nenosím tak moc, jak jsem si původně myslela že budu nosit :\/: . S tou váhou jste mě potěšili..jsem ráda, že nejsme sami "prťouskové" no mě se taky malá nezdá hubená - to jen podle čísel..nožičky máme vypapkané :-). Asi to s tím kecáním bude pravda, že do něj dává veškerou energii :!k: ..protože kecka je to teda převeliká..Říká už tatata, dada baba třeba vůbec neříká..ikdyž myslím, že ten smysl to ještě pro ni nemá, jako že tatata je tatínek..to nemyslím..Paci, paci je moc milé - to malá umí už asi 2-3měsíce a chápu, že se na něj zlobit nedá, když Tě tak vítá :-)..Je to milééé :j) .

In reply to by ZelaZuzu

Ještě mi řekni, cožeto rozjíždíš za obchod - prodáváš látkovky? Máš kamenný krámek nebo i internetový? Já teda látkuju pořád (jen na noc dávám Pampers č. 4 a když někam frčíme). Dávám klasický čtvercovky a na to svrchňáčky. Mám vyzkoušené Thirsties XS a Imse Vimse organic, ale ty mě protékají, takže ted na větší velikost jsem koupila znovu Thirsties, které drží fantasticky úplně všechno :). To jen pro info zkušenost, kdyby se hodila :).
Máš pravdu, ta slova ještě nejsou cílená, ale já se třeba snažím znakovat a zatím to Péta ještě neopakoval, myslím, že to ještě chvíli potrvá, než mi bude chtít něco sdělovat jinak než řevem :). Mimochodem, začíná se pořádně vztekat, hlavně v noci když ho hned nenakojím, to mu pak dávám dudlíka i minutu v kuse, protože mě pořád odstrkuje, škube sebou, no hrůza, to bych vyletěla vzteky z kůže :). Jaká je Marianka v noci?

In reply to by Slunko

Kamenný krámek néé..To bych neměla na malou čas vůbec...Zatím jsem pouze na Mimibazaru a plánuju e-shop. Jestli chceš mrknout, tak jdi do klubu látkařek, tam zveřejnila Mabis na moje stránky odkaz. Sem mi to nejde vložit, protože to admin asi nějak zablokoval, aby si maminy nedělaly reklamu..Mabis je šikula a nějak to tam zvládla vložit..
IV Organics občas protečou, holt nejsou tak umělé a jsou opravdu hodně přírodní, ale já je mám ráda..Jenže ono když používáš kalhotkové plíny, tak to nemusíš tak řešit jak u čtvercovek, které moc nesají že..na to jsou Thirsties suprové.
Znakovat jsem chtěla taky..závidím...Chodíš do nějakého kurzu, nebo na to máš speciální knížku? Poraď, možná bych do tho šla..Strašně se mi líbí představa, že bych malé rozuměla dřív, než bude umět mluvit :-).
Tak naše Marjána se vzteká stejně jako Péťa :-D..Jak jsi to psala, tak jsem se musela smát...No, v noci je to horší než na začátku..Budí se často..Jednu dobu se mi na ití budila už co 1,5hod, tak jsem to musela odbourat a prso jí nedávat - to právě pak po mě házela ten cumel a zuřila jak Tvůj Peťánek. Během pár dnů se to ale ustálilo a teď kojím cca 23:30 pak 3:30 a pak až kolem půl sedmé, takže cca po 3hoďkách..i tak síla, ale jde to. Když se vzbudí mimo tento čas, tak dostane cumel a defacto teď už hned zmlkne a spí dál, ale vstát k ní musím..

In reply to by ZelaZuzu

Teda dělat e-shop dá taky práci, slyšela jsem, že když chceš, abys byla na prvních místech ve vyhledávači, chce to vymakaný software nebo co... každopádně jsi dobrá a myslím, že v této době jsi našla dobrou komoditu, která bude nabírat na užívanosti. Tak hodně štěstí :). Na ten odkaz na látkařky mrknu :).
Na znakování mám knihu (z mimibazaru) a myslím, že mi to stačí a na kurz už nepůjdu. Zatím na něj zkouším jen znak na mlíčko, protože to používám xkrát denně - jak slyší slovo, tak už ví, o co jde, ale znak zatím asi ignoruje, i když ho pokaždé vidí, snad mu to brzy dojde :). Mně právě taky láká ta představa, že se s ním "domluvím" už dříve a je prokázané, že vliv na nějaké pozdější začátky s řečí to nemá.
U nás jsou noci také čím dál horší. Už kolikrát jsem si říkala, že je to lepší a pak zase zlom a bylo to horší. Když se vzbudí jen 4x, tak slavím úspěch. Ještě nedávno stačilo, abych ho nakojila dvakrát, zbytek dala dudlík a ahned usnul, ale posledních pár nocí si vžycky vynutí to prso. Taky jsem to chtěla odbourat a byla přesvědčená, že vydržím. Po půlhodině neustálého lítání kněmu dávat dudlík, kdy chvílemi usínal a pak zase spustil, o to víc, až nakonec úplně vyšiloval vztekem, jsem podlehla a zase mu prso dala. On totiž tak intenzivně saje, že si pořád nejsem jista, že nemá hlad a to bych nerada, ale když večer sní tolik jídla, myslím, že je blbost, aby ten hlad měl, zvlášt když se na první kojení budí už o půl jedenácté a pak každou 1,5 - 2,5 hodiny. A horší je to ještě o to, že když už prcek usne, tak já usnout nemůžu a třeba půl hodiny koukám do zdi. Druhý den jsem pak nepoužitelná, tak snad i proto ted dávám to prso, abych se toho divadla ušetřila :(. Dávám tomu ještě 2 měsíce a pak asi začnu se slavným Estvilem :(. No uvidíme. Jsi dobrá, že jsi to zvládla zredukovat do těch 3 časů, závidíme :)

In reply to by Slunko

Sluní tak v tom já zatím plavu..Vůbec nevím, co provoze-shopu obnáší, co kolik stojí a to v těch vyhledávačích by mě taky zajímalo podle čeho se to řadí..
Sluní a jak přesně se ta knížka jmenuje? Dám tip manžovi na vánoce :-).
No tak tu noc Tě lituju..U nás to nikdy až tak nevygradovalo. Nejdýl řvala v kuse asi 5min...bylo toteda nekonečných 5min, ale dýl to fakt snad nebylo. Co malému dáváš na noc? Kašičky?

In reply to by Slunko

Tý jo!!! No tak to nemůže mít hlad ani náhodou!! To bych ani já nesnědla :-D..Já malé dávám 150ml kaše - víc by nedala - zkouším ji pak totiž dokojit a už nechce..Sluní a dáváš jogurt? To už se může? A jaký jogurt?Křupky dáváš rýžové a kukuříčné? Takové ty dlouhé bez soli?

In reply to by ZelaZuzu

Dávám jogurt, jako odpolední sváču okolo 16. hodiny. Dávám jedině Hollandii,je přírodní a má správné kultury. Smí se dávat (podle kojeni.net) od ukončeného 8. měsíce myslím. My začali o asi týden dřív, protože ovoce mu nejelo, ale s jogurtem ho snědl :). Křupky dávám bezlepkové, to jsou kukuřičné, rýžové a jáhlové. časem budu dávat i pohankové. Ale nejlepší jsou kukuřičné, ty mu chutnají a nejlépe se rozpouštějí :). Ano, jsou to ty nesolené, pouze kukuřičnou krupici a vodu to obsahuje. našla jsem i spešl po děti uzounké, které se jim krásně rychle rozpustí, ale ted ž si péta hravě poradí i s těmi silnějšími, to je pochoutka. A přiznámse, že když nevím, co s ním jak kňourá, tak křupky vždycky zaberou a uklidní se a zabaví když už nic nefunguje :)

In reply to by Slunko

Musím to kojeni.net nastudovat..Pořád v té výživě tápu..Tak to je super že už se může jogurt!! Chápu asi že jen bílý a přidat mu tam ovoce? Ovocný je uměle přislazovaný že? Jo, tak křupky jsem koupila teď prvně taky - rýžové, ale ty jsou nic moc, kukuřičné jsou lepší - mňam :-)..

In reply to by ZelaZuzu

Jojo, bílý. Když už ovoce, tak dávám vlastní zavařované. Nebo mu tam dám kousek banánu nebo strouhané jablko. Syrové ovoce už se prý zavádět také může, ale jen to, co roste zde (nejlépe hruška, jablko), já budu strouhat jablko. Banán mu dávám zvlášt odpoledne, protože ho má moc rád :).
Já jsem ty rýžové křupky snědla sama, protože na Péťu byly ještě moc tvrdé. Mně chutnají taky :)

Ahojky, no už jsem si říkala, co je s Vámi ;) Marjánka vůbec není žádný zakrslík :n: Klárka má taky cca 7,5kg :) A na těch fotečkách vypadá docela baculatě a hlavně moc spokojeně :\x: Vidíš, aspoň máš doma ještě "miminko" :s: Kolikrát si říkám, jaký to bylo krásný, když mi Klárka nikam nezdrhala :) Takže si užívej klidu, pak nebudeš vědět co dřív :)

In reply to by pešule

Děkujéém. Jsem ráda, že nás nemáte za zakrslíky...Já jen že všude pořád čtu, kolik které mimi váží a měří, že pak mám trošku komplexy...No já už nevím teď co dřív :-D ne tak až bude lozit..to bude dílo :-)

no to je taky dost, že se tu ukážete :D No jak koukám, tak už máte doma pěknou slečnu, mohla bych jí seznámit s naším Vojtíkem, protože by si fakt pokecali :D My jsme na tom totiž stejně, nelezeme, nesedíme,ale žvaníme, ječíme, brbláme, no děs, taky jsem si říkala, jestli nepůjde do politiky :s: Tak se mějte krásně, zdráví Věra a Vojtík

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka