6tá je za mnou :) hurá! | Moje těhotenství.cz

6tá je za mnou :) hurá!

Obrázek uživatele lilian

Ahojinky moji :ooo: ,
tak máme za sebou 6tou nemoc. No, řeknu vám, ten rok 2010 začal fakt zběsile. V neděli 10.1.2010 jsem ráno vstala rozmrzelá a brblající, mamka koukla a zdálo se, že zoubky... jelikož jsem měla zvýšenou teplotu a byla jsem ubrblaná, daka mi nurofen, ten mi odlehčil a bylo fajn.. den byl nefajn a mamča byla nějak utahaná a nesvá, táta dospávala a zabíral ložnici (večer měl popito, tak se mnou přesídlila do obyváku) .. a já si tam hověla, v mámině objetí a spala, mamka ale ne, ač byla hodně unavená.. jak byla mimo, a zrovna nebyla po ruce ani babička.. tak zapomněla dát zábranu, a jak se otočila pro deku, aby mě dala na zem, tak jsem se přetočila a šup, byla jsem na zemi. Koukala jsem, co to.. a jak mě mamka vzala, tak jsem spustila :^O^: :^O^: :^O^:
Máma byla v šoku!! :$$: a hodně vyděšená, protože se ji to nestává... prostě skrat.. Bála se o mě, rozplakala se sama, což mě ještě víc :^O^: . Babička přiběhla, koukla na mě, a usoudila i s mamčou, že se nic nestalo, ale i tak ze mě nezpouštěla oči.. den byl jako obvykle,. pohodový.. ač jsem byla ufňukaná, mamka to připisovala zubům.
Večer jsem :'zz): jako vždy kolem 18:00, táta se probudil tak nějak večer.. Zhruba v 22 jsem se probudila a byla unukánek :^O^: táta se ptal co se dělo během dne, jak spal, a máma mu řekla, že jsem spadla na zem, myslel, že Babi, ale Ne to se stalo mámě. Pustil se do křiku a výčitek, že se ji to nemůže stát (on neví, jaká jsem čiperka) .. až ji z toho bylo moc a moc smutno.. No, ale k věci, mámě jsem se nezdála, jak mě přebalovala a kojila a pro jistotu mě ještě změřila teplotu a.. ejhle.. 38,3°C .. táta zmatkařila přisuzoval to otřesu mozku, z toho pádu z gauče asi 20cm vysoko.. Máma nešťastná.. .. a rozhodli se se mnou jet na pohotovost.. tam jsme dorazili asi kolem půlnoci. Paní :*8*: tam byla moc hodná...vyslechla si co se stalo, koukla na mě, poslechla mě, ptala se,zda kašlu a tak.. a prej to je viroza. Mamka se zeptala, co ten pád a paní :*8*: jen zhodnotila, že z toho to 100% není, že je to viroza a že jsou děti gumové, tak se nemohlo nic stát (zkoušet to, a opakovat to raději nikdy máma nebude) .. a nařídila dávat nurofen, paralen po 3 hodinách střídat. A prej vyskočí asi teplota i na 39.
Doma máma spala jen sem tam, jakmile jsem knikla, byla u mě a koukala, co se děje. Teplota byla, ale po nurofenu, krásně klesla a já klidně spala dál. Tak to šlo dál a ve středu se mnou mama zaškočila pro jistotu k Dr, protože jsem se jaksi osypala, tělo jsem měla růžovo-bílé. No, jak řůžová milka, kráva. A prej to nejspíš bude 6tá nemoc... zkontrolovala nohy, zda tam jsou flíčky, tvář atd..
No a doporučila kapkyn a kašel. Taky, že se to asi za 3,4 dny ztratí.
Ufff, byly to perné dny, ale mamča to zvládla, pečovala o mě krásně a nemoc je pryč. Jen o mě měla mamka velký strach, vypadala jsem fakt škaredě. Na druhou stranu už tuto nemoc nikdy nedostanu. Odbyla jsem si to a bude klid. A taky jsem nemohla jít plavat, viroza je nakažlivá.. ale mámě volali, co je s námi (ač se omlouvala z hodit) a kdy příjdeme plavat, už jsem měla být v bazénu, ale mámka to nehrotila, raději zdraví, a další kurz začne v únoru. No, ale oni ji volali, že s námi v bazénu počítají, a co s námi je.. prej mají další zájemce, tak se nakonec domluvla. V pátek jdeme na vaničkování, kde se rozhodne, zda už do bazénu,tak mamka dneska potrénvovala signál a pak jsem se už zdravá a čiperná koupala.. a moc se mi to líbilo!!

(závěr jsem shrnula.. dobrou noc, mámu bere spaní) - hlavně že to nebylo nic horšího .. máma se moc a moc bála.

Vaše Karolínka

Komentáře

Obrázek uživatele rena88

Lili, já jsem si vždycky říkala co je to ta šestá nemoc..proč se tomu tak říká, nevíš? :? No hlavní je, že už je to za váma a Karolínka je zdravá..je to fakt kočka :cat: ..a tvoje maminka (babička) vypadá hrozně mile.. Smile

Obrázek uživatele lilian

Nevím, proč se to tak jmenuje.. a taky jsem netušila, co to je, jen jsem to tu kdysi zachytila.. a pak, jak se oflekatila.. bylo jasno, vypadala přesně tak, jako na wikipedii, co tam je fotka.. jsem :§) , naštěstí ji to nebolelo, nesvědilo a opravdu za 3 dny to bylo pryč. Ale strach jsem měla velikánský.

Obrázek uživatele Eponina

To je dobře, že už je Karolínka v pořádku.
Koukám, že už taky koupete na bříšku Smile

Obrázek uživatele lilian

jj koupeme, .. a je to super!!

Obrázek uživatele muf20

Teda takova nemoc vas postihla a karambol do toho, tak at uz jste porad jen OK, nic vas netrapi. Mala je moc krasna a sikovna princezna Smile
__________________________
Muf a Niky

Obrázek uživatele lilian

Děkujem.. no, byla to neděle.. fakt něco.. strašně se mi ale ulevilo, že se ji nic nestalo, plácla sebou na celé tělo, na záda.. naštěstí neletěla po hlavě... pro mě to byl krutý šok a proto už ji vždy raději dám a zem!

Mrkněte.Něco ještě na zimu,něco už na teplejší dny.
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=233203

Ahojinky moji :ooo: ,

Ahojky všem.Potřebovala bych malou radu 28.12.2009 jsem dostala menstr.,cyklus mám pravidelný,takže ovulka by měla být 11.1.2010.Sexík byl 9.a10.1..Kdy má smysl dělat testy z krve a kdy z moče?????Dnes jsem si dělala těhu test,ale byl negativní.Asi je to ještě brzo že?Nebo myslíte,že ne????jinak mě bolí prsa,někdy trochu v podbříšku.Brala jsem 10 let antikoncepci a tohle bylo poprvé.Díky za rad

Holky se spoustou z Vás jsem se tady potkala až když byla Juli starší, tak vám posílám na ukázku fotečky jak sjem vypadaly v šestinedělí SrdceSrdce

Tak jsem se konecne rozhoupala k tomu, abych popsala svuj porod. Takze takhle to zacalo:

Tak včera jsem byla na kontrole po šestinedělí :*8*: Všechno je v pořádku...navrch mám 3 kg Smile Takže sem v porodnici nechala 9 kg z 1ě...před těhu sem měla 53

Ahojek, posílám fotečky naši Vendulky.. narodila se 16.1.2010, 20:04, 49 cm, 3205g.. a maminku moc netrápila:-)

Holky co myslíte, včera jsem seděla na sedačce se svým psem, je hrozně mazlivá, pořád se chce tulit a najednou chtěla jít na svý místečko a jak se odrazila, tak mi plnou váhou skočila na břicho. Sad Bolelo to jen chvilku. Jsem úplně na nervy, pořád hledám na netu, jestli se něco může stát.

ahojky, jak se máte? Vím, že už jsem psala, že Honzíka začínám cítit, ale pak byl hodně dlouho klid, takže vlastně nevím jestli to byl on nebo ne, ale už včera a zrovna teď už asi není pochyb. Jak tak ponocuji u toho pc, tak mi do bříška naráží docela silné bublinky, to už je nejspíš ono????

Dobré ránko,

holky máte to i teď, že váš občas pobolívá v podbřišku jako při menstruaci? Mě tak pobolívalo první týdny, pak nic a teďkom mě to občas přes den potrápí a nevím jestli je to normální Ne . Na prohlídku jdu příští týden 26. ledna.