6.měsíční prohlídka....co si o tomhle myslíte? | Moje těhotenství.cz

6.měsíční prohlídka....co si o tomhle myslíte?

Obrázek uživatele pusi24

ahojky, tak z dnešní 6.měsíční prohlídky naší Lindušky je mi akorát špatně, rozbolela mě hlava a nevím co si o tom mám myslet. Linduška je naštěstí v pořádku, ale z rad paní doktorky jsem úplně pitomá. Asi ji změním, nebo já už fakt nevím, její názory a rady nechápu Sad Nebudu se rozepisovat dopodrobna ať z toho není román, ale tady jsou věci, které řekla a které mě zaskočily:
1) mám dávat Lindušce 6 kapek vigantolu denně - tolik prý z důvodu, že má málo vitamínu D a má studené nohy. Nj ale proč 6 kapek? Chápala bych tak 2 kapky denně, ale 6? To teda ne, já ji přece nepředávkuju! Se pomátla nebo co!!!!!!!
2) můžu jí začít dávat lepkové kaše - lepek se snad může nejdříve od 8.měsíce, ne-li až od 1.roku, ne?
3) cca tak v 7.měsíci ji mám začít dávat na snídani pečivo s mlíkem, tzn. klidně prý chleba, rohlíky, vánočku, taky klidně piškoty... Jako něco takového slyším poprvé, je to normální?
4) taky prý ji mám začít dávat bílé jogurty - divné co? To se taky dává až nějak kolem 8.měsíce, ne?
Tak to jsou věci, které mě zaskočily nejvíce... Prosím o vaše názory a jestli máte taky takové dětské doktorky s takovýmato radama Sad Fakt vážně uvažuju, že ji změním... To už je na mě fakt moc!
Pa Míša Pápá

Obrázek uživatele Janullinka

Ahojky.Tak ten Vigantol to je zvláštní 6 kapek mě přijde moc.Zkus se zeptat jíné dr na její názor.Lepkové jídla se můžou dávat už od 5.měs.Ted se prý doporučuje čím dřív se to začne dávat tím dřív by se přišlo na celiakii.No a té snídaní ji dávat chleba nebo vánočku to jsem začala dávat až kolem toho 8.-9.měsíce .A mlíko snad měla na mysli jen kojenecké.Páč to normální kravské by nepřevařené neměly děti až do 2let.A ty bílé jogurty už od 6.měsíce.Nejlepší je Aktivia a Holandia.Ale hele já se řídím radama mamky a malá je úplně vpohodě!(klep,klep).Jinak hodně štěstí.

Obrázek uživatele Janullinka

Nevim,ale řikala to dr.

Obrázek uživatele Raduš.ka

No protože není nad špinavý nádobí a práci navíc.. :s: Wink

Obrázek uživatele mufca

Ahojky,
tak vigantolu bych teda 6 kapek nedavala, zvysila bych to teda na 2kapky. Co se tyka lepku, doporucuje se zavadet dokud je miminko hodne na mliku je tak pry lepe snasen (ja osobne obilnou kasi dala od cca 7mes.) ale rohlik zuzlal uz od cca 6,5mes. stejne tak jsem mu dala ochutnat piskot. Bily jogur protoze jsme atopici nam byl doporucen pockat kvuli bilkovine kravskeho mlika, takze jsme davali az kolem 8mesice. ale nebala bych se ho pokud nemate v rodine zadnou alergii a prcek neni potencionalni alergik.
Ja se to vse snasim resit nejakou stredni cestou a rozumem.... (malemu je 16mes.) rohliku a chleba bych se nebala, vanocka a piskoty jsou na 6.mes. dite podle me zbytecne sladke, ale kdyz ji das na zuzlani 1x tydne piskot, tak se taky nic nestane... v 7mes. mi maly snidal jeste mlicko i na svacinu mel mlicko, dostaval jen na obed prikrm, ovocnou svacinku a na veceri kasi....
Mozna je dr. jen stara skola a holt drive se to resilo jinak...ted se dela spousta vyzkumu a ja nevim ceho vseho, takze my ''dnesni maminy'' jsme z tech vsech informaci poblaznene a nevime co si o tom myslet, co davat a co nedavat... Myslim ze je dobre zvolit nejaky takovy stred...neco vzit od dr. neco dle sve intuice a rozumu a neco odtud Smile

Myslim ze dr. tu stravu nemyslela nejak zle, ze proste ona mozna nekdy jela podle toho a tak to co ona delala doporucuje dale. Na jednu stranu na tom nevidim nic spatneho Wink 100lidi 100nazoru...

Tak at Ti mala krasne prospiva a dela jen samou radost Wink

Obrázek uživatele bsimonka

tady jsem ti okopírovala,co jsem o vigantolu našla a přihodím i odkázek,kde si můžeš přečít celý příbalový leták,mě osobně tam zaujalo,že malé děti by měli mít jen určitou dávku vigantolu a podle mě to jsou max 3 kapky/den,ale třeba se pletu,každopádně bych dítěti tolik kapek nedávala a poradila se v lékárně. http://www.zdn.cz/sluzby/databaze-leciv/vigantol-0012023

4. KLINICKÉ ÚDAJE
4.1 Indikace:
- prevence křivice u dětí
- prevence rizika onemocnění z nedostatku vitamínu D
- prevence příznaků nedostatku vitamínu D při malabsorpci např. při chronickém střevním onemocnění, biliární cirhóze, rozsáhlých střevních resekcích
- léčba křivice a osteomalácie vyvolané nedostatkem vitamínu D
- podpůrná léčba osteoporózy
- léčba hypoparathyreózy a pseudohypoparathyreózy

4.2 Dávkování a způsob podání
Při denních dávkách nad 1000 IU nebo v případě dlouhodobého užívání vitamínu D by měly být monitorovány sérové hladiny kalcia.

Preventivní podávání:
Děti:
Prevence křivice u dětí a zdravých novorozenců:
U zdravých novorozenců se podává 1 kapka denně (přibližně 500 IU vitamínu D); u předčasně narozených dětí: 2 kapky denně (přibližně 1000 IU vitamínu D)

Děti mohou užívat Vigantol olej od druhého týdne do konce prvního roku života. Ve druhém roce je další preventivní léčba Vigantolem doporučována obzvláště během zimních měsíců. Kojencům a malým dětem se kapky podávají na lžíci mléka nebo kaše. Nedoporučuje se přidávat kapky do dětské lahve nebo do většího množství kaše, neboť tak není zaručeno podání plné dávky. Starší děti a dospělí užívají Vigantol olej v polévkové lžíci s tekutinou. Při kapání je nutno držet lahvičku ve svislé poloze.

Dospělí:
Jako prevence při předpokládané malabsorpci je doporučována dávka 6 - 10 kapek denně (odpovídá 3000 – 5000IU vitamínu D).

Léčebné podávání:
Děti:
Léčba hypoparathyreózy a pseudohypoparathyreózy
Dětem se podává maximálně 2000 IU/kg/den. U dětí by měly být na začátku léčby každých 4 - 6 týdnů kontrolovány hladiny kalcia v moči a séru, později každých 3 - 6 měsíců a podle zjištěných hodnot by mělo být dávkování přizpůsobeno.

Dospělí:
Léčba křivice a osteomalácie vyvolané nedostatkem vitamínu D
Denně 2-10 kapek Vigantolu odpovídá 1 000-5 000 IU vitaminu D). Léčba by měla trvat alespoň 1 rok.

Podpůrná léčba osteoporózy:
2 - 6 kapky denně (přibližně 1000 - 3000IU vitamínu D)

Prevence rizika onemocnění z nedostatku vitamínu D
1 - 2 kapky denně (přibližně 500 –1000IU vitamínu D)

Léčba hypoparathyreózy a pseudohypoparathyreózy
Doporučené denní dávkovací rozmezí je 10 000 – 200 000IU vitamínu D. V závislosti na sérových hladinách kalcia se podává 20 - 40 kapek denně (odpovídá 10 000 – 20 000IU vitamínu D).

4.3 Kontraindikace
Vigantol olej nesmí být užíván při přecitlivělosti na složky přípravku, při hyperkalcémii, hypervitaminóze D, renální osteodystrofii s hyperfosfatemií a neměl by být užíván při anamnéze ledvinných kamenů a sarkoidóze.

4.4 Speciální upozornění
Zvláštní pozornost je nutná u pacientů léčených thiazidovými diuretiky, u pacientů s anamnézou ledvinných kamenů, při sarkoidóze a během těhotenství. Zvláštní pozornost je nutná také při ateroskleróze, poruchách kardiálních funkcí, renálních poruchách, hyperfosfatemii. Při léčbě je vhodné sledovat hladiny kalcia, fosfátů, magnesia, cholesterolu (zvyšuje se při vyšších dávkách) a alkalické fosfatázy v séru.

4.5 Interakce
Současné užívání přípravku Vigantol olej a thiazidových diuretik zvyšuje riziko hyperkalcémie. Vitamín D by měl být kombinován s metabolity či analogy vitamínu D jen ve výjimečných případech a při současném monitorování hladin kalcia. Vitamín D zvyšuje svým vlivem na kalcémii činnost a toxicitu kardiotonik. Vysoké dávky vitamínu D mohou způsobit hyperkalcémii, zvýšit cholesterolémii, snížit aktivitu alkalických fosfatáz, vyvolat sklon k alkalóze. V průběhu léčby se nedoporučuje podávat léky s obsahem hořčíku a hliníku (některá antacida). Současně by se neměly podávat perorálně vysoké dávky kalcia a cholestyraminu a další látky snižující resorpci liposolubilních látek (hydantoiny, rifampicin).

4.6 Těhotenství a laktace
Nejsou dostupné literární údaje o akutní a chronické toxicitě vitamínu D u těhotných žen. Hyperkalcémie z předávkování vitamínem D během těhotenství, může být spojena se zvýšenou vnímavostí na účinky vitamínu D, potlačením funkce parathyroidey, mentální retardací a aortální stenózou u dítěte. Naproti tomu výrazná hypovitaminóza D a osteomalacie u ženy může vést ke vzniku fetální nebo neonatální rachitidy, hypokalcémie a hypoplázie skloviny. Teratogenní účinky cholekalciferolu nebyly prokázány u experimentálních zvířat a to po dávkách 6-12krát vyšších než jsou dávky humánní. Na druhou stranu existuje řada případů, kdy hypoparathyroidní pacientky užívaly 100000IU cholekalciferolu denně a porodily zdravé dítě. Vzhledem k uvedeným skutečnostem by o podávání vyšších dávek vitamínu D3 u těhotných žen měl rozhodnout specialista

4.7 Možnost snížení pozornosti při řízení motorových vozidel a obsluze strojů
Neuvádí se

4.8 Nežádoucí účinky
Nežádoucí účinky vitamínu D se vyvíjejí jako následek hyperkalcémie po předávkování. V závislosti na dávce a délce léčby může vzniknout těžká, perzistující hyperkalcémie s akutními následky (srdeční arytmie, nauzea, zvracení, sucho v ústech, zácpa, bolesti hlavy, bolesti břicha a dehydratace, poruchy vědomí) a chronickými následky (polyurie, polydipsie, nechutenství, ztráta hmotnosti, tvorba ledvinných kamenů, nefrokalcinóza, extraoseální kalcifikace). V ojedinělých případech byl pozorován fatální průběh v důsledku selhání funkce ledvina kardiovaskulárního systému). U pseudohypoparathyreózy musí být věnována zvláštní pozornost známkám intoxikace. Zvážit je třeba fakt, že se mohou objevit fáze s normální citlivostí na vitamín D, kdy je potřeba snížena.

4.9 Předávkování
Předávkování vyžaduje opatření pro léčbu perzistující a v ojedinělých případech život ohrožující hyperkalcémie. Příznaky jsou málo výrazné a manifestují se jako anorexie, bolesti hlavy, zvracení, nauzea, zácpa, žízeň, polyurie, svalová slabost, adynamie, dehydratace. Mezi typické biochemické nálezy patří hyperkalcémie, hyperkalciurie a zvýšené sérové hladiny 25-hydroxycholekalciferolu.

V závislosti na míře hyperkalcémie jsou indikovány:
- dieta chudá na kalcium nebo bezkalciová dieta
- glukokortikoidy
- podání tekutin
- forsírovaná diuréza
- kalcitonin

Neexistuje speciální antidotum.

Obrázek uživatele krevetka

susenky sunarky maji stejne slozeni jako klasicky cesky piskot a ty jsou doporucene od 6.mesice,ale obsahuji tez cele vejce coz spousta mamin ani nevi a brani se pikotum a zbytecne vyhazujui penize za piskoty jine firmy v podobe susenek a trojnasobnou cenou.Jinak neboj kdyz byla Emma mladsi taky jsem vsechno dost resila a hlidala,ale casem zjistis,ze to nikam nevede.

Obrázek uživatele krevetka

my vzdy kapali jen jednu kapku denne,takze o tom moc nevim.Piskoty a rohliky i bile jogurty jsme tez davali od 6.mesicu,rohlik spis jen zuzlala jelikoz mela jen dva zoukby,ale chutnal ji,chleba ji nejede do dnes,vsichni kolem na meli stejny potup,lepek se vetsinou nezavadi kdyz ma treba atopicky ekzem ci tak neco,ale pokud bude mi alergii na lepek,bude ji mit stejne,jako kdyz mu das rohlik v 8.mesicich,takze vseho s mirou,samozrejme ze zacatku mu nebudes rvat tuny peciva a kase,apod.ale potupne zavadet si mylim,ze ano.V roce uz ji dite normalni stravu jako dospeli clovek,jen ne tak korenenou.

Obrázek uživatele krevetka

to dela podle sebe,jen myslim,ze nektere maminy to moc hroti,ale samozrejme kazdeho vec,kdyz dostane jeden piskot ono ho to nezabije,driv se piskoty davali normalne do sunaru od 2.mesice a detem se taky nic nestalo.Nasi male je 22.mesicu rizek ji od roka,nikdy ji nic nebylo a za necele dva roky,jsme nebyli ani jednou nemocni a zije :s: .Je jasny ze tezky salat ji nebudu davat na noc,ono u toho chce samozrejme pouzit rozum.Pokud vim,tak pani doktroka ji doporucila pridat piskoty kolem 7.mesice,pokud zacne v pulroce prikrmovat,tak to uz budou mit snad neco vyzkousene. Wink

Obrázek uživatele krevetka

dneska i moje rodice i maji babicky a starsi znami rikaji shodne,ze to jak marodi dnesni tzn.nase deti,je neco silenyho,ze tohle oni nepamatuji,ze by deti driv takhle marodili..porad rikaji ted je to samy ekzem,vyrazky,astma,oslabene imunity ,ze to mame z tech nasich sklenicek a poblazneni co dite muze a nemuze a je to pravda,mam v hracim centrum denne maminek,ktere si stezuji,ze to neni normalni,ze jejich deti neustale marodi,ze ony jim davaji buhvi jake vitaminy,kojici,dodrzuji co smi by meli davat a co ne,vari doma a pak to takhle vypada....je to kazdyho nazor,kazdy ma pravo si pro sve dite vybrat cestu jakou ho po dobu co to rodice nebo dite bude bavit povede....tohle je forum,takze reci o tom,ze tak ci onak to ma byt je nesmysl...ale jestli je to tak mozne ci nemozne to si tady kazdy muze psat jak chce..to ze to jedna dela tak jak se ona pavazuje za vhodne,neznamena,ze to je nejlepsi cesta pro vsechny Wink

Obrázek uživatele ajinek

Ahoj, s tím Vigantolem bych se zkusila poradit ještě s nějakou jinou dr. třeba přes kamarádku, která má taky mimčo nebo aspoň v lékárně. Jestli se třeba nepřeřekla. Jogurta jsem dávala nejdříve v 8. měsíci, to mi dr. taky doporučovala - activii bílou, ne tu sladkou. A taky teda bílou Hollandii. S lepkem jsme začínali o dost později - první slavnostní rohlík měl na 9. měsíci a i ty dětské sušenky. Ono je to dvousečné - jednou se zadusilo dvouleté dítě rohlíkem a pediatr pak do TV říkal, že je to naprosto nevhodné pro dítě tohohle věku!!! A pak z toho nemá bejt člověk blbej! Já jsem kojila furt pryč a spíš tu zeleninku a pak i s masíkem... Hele, ať ti radí kdo chce co chce, (pokud tedy nejde o léky!!!) ty jsi máma a ty si podle svého selského rozumu řekni, jak to vidíš! Že to tak dělá půl národa, neznamená, že to tak musíme dělat taky. Dodneška si vyčítám, že jsem se nechala zblbnout na 9. měsíci s pitomým nočníkem chytrejma babkama, v roce si malej na něj už nesednul a dodnes kolem něj chodí velikým obloukem, a to jsem ho nijak extra nenutila....takže jsem zvědavá, kdy začneme a fakt to nehrotím... PS: Jen tak mimochodem, jsem moc zvědavá, jaké trendy nás čekají v dalších letech!!! :s:

Obrázek uživatele svetla82

Ahojky, tak s vigantolem tedy taky nesouhlasím. Já dávám jednu denně. S těmi kašemi mi to řekla stejně, že od 6. měsíce je jedno jestli jsou s lepkem nebo ne. I s tím pečivem souhlasím, tedy pokud ti bude malá sedět, tak jí můžeš dát rohlík na žužlání, nebo jsem rozmačkávala piškoty do přesnídávky. Akorát pozor na celozrnné pečivo, to ne. Jogurty mám začít dávat v 7mi měsících. Tak asi tak. Až na ten vigantol mi to přijde úplně normální Pápá

Obrázek uživatele Raduš.ka

Ten Vigantol se mi nezdá, tady máš něco o zavádění lepku http://www.maminkam.cz/kdy-a-jak-zavadet-lepek-do-stravy-kojencu, v sedmém měsíci jsme dávala rohlík do ruky, ale že by ho měl místo snídaně, to asi ještě ne, toho jogurtu bych se nebála. Wink

Obrázek uživatele czizecka

Až na ten vigantol mi přijde ten zbytek normální, nevím čemu se divíte.. dávat jí to samozřejmě můžete a nemusíte. Malá žvýkala rohlíky od 5tého měsíce a oba kluci taky.. to samé s jorgurty ty měli od 7 měsíců. Teď je jí 11m. a jí všechno, samozřejmě nekořeněné a solené jen minimálně.

Obrázek uživatele Jihou

Když s tim lepkem je to těžký. Jsem celiatička, tak to docela sleduju a čim víc to sleduju a studuju, tim víc jsem z toho jelen. Myslim, že pokud dispozice k alergii, resp. celiakii má, tak jí nezachrání ani to, když se s lepkem setká v určitý, "správný" čas...

Obrázek uživatele Jihou

Fakt? Tak to je super, že se to tvým dětem vyhnulo. Dala bych za to nevim co... Tak uvidíme no. Já ho chci taky začít dávat kolem roka. Děkuju, žes napsala, já snad ještě neslyšela o žádný mamině v okolí, která by měla celiakii a děti ne, mam z toho docela strach..

Obrázek uživatele Ercaa

naše malá má taky studené nožičky a rozhodně jí tolik kapek nedávám Biggrin ..a s tím lepkem jsem taky četla, že už je vhodné dávat od 6. měsíců, ale zatím sama nemám zkušenost pač mám stejně staré dítko jako ty a teprve jsme začali s mrkvičkou a brambůrkem a domnívám se, že ji pečivo v 7. měsící ještě dávat nebudu. Dr. mi řekl, že je ještě zbytečné přikrmovat,(že má krásnou váhu - přesně 8 kg) mám začít pozvolna, aby věděla, že existuje něco jiného než mlíčko.. asi to rozhodnutí je na každé mamince co bude dávat a co ne Pápá

Obrázek uživatele tessie

ahoj, s tím vigantolem se mi to zdá taky moc, mi dáváme 2 kapky denně. Ale jinak lepek podle nejnovějších studií se může začít dávat v podstatě hned jak se začíná přikrmovat, protože oddálení lepku rozhodně nezabrání alergii.
Tess

Obrázek uživatele žabičkax

ahojky to mi pripomina nasi dr take jsme velice rychle od ni utekla ja bych sla jinam todle podle me normalni neni....

Obrázek uživatele vodnanka

ten Vigantol je teda divný, to nechápu, proč tolik, ale nejsem dr, tak nedokážu posoudit ... i když podle čeho zjistila, že má málo vitamínu d? Brala jí krev?
Ale jinak mi to nepřijde divné, dělala jsem to cca ve stejné době taky. Pokud už dáváš příkrmy, tak proč ne ... akorát ty piškoty jsem měla strach, to jsem kupovala ty dětské sušenky.

Obrázek uživatele pusi24

ne ne, krev ji nebrala, jen ji sáhla na nožičky a ručičky, zjistila, že je má studené a vlhké, tak prý podle toho... Ale mě 6 kapek přijde fakt moc!!!!

Obrázek uživatele Marcelii

ahojky, malá mívá taky studené ručičky a nožičky, ale to má asi po mě (tak že bych si naordinovala 6kapek Vigantolu denně :s: ?). Jinak doktorka se mě vždy ptá, jestli dávám jednu kapku Vigantolu. Malá bude mít sice 11měsíců, ale dávám jí ho pořád.

Obrázek uživatele pusi24

No právě, já mám taky pořád studené nohy a ruce, takže taky to má po mě Biggrin No Dr. se asi pomátla, já ji budu dávat nadále 2 kapky jako jsem dávala, nechci ji předávkovat a ani nechci aby z toho měla průjem či něco ještě horšího....

Obrázek uživatele LucieS

pokuď možno tak bych jí tedy doktorku co nejrychleji změnila.

Obrázek uživatele kalokaghatia

no až na ten vigantol-to je teda mazec, naprosto nechapu, mi to nepříjde až tak moc divné :///:

Obrázek uživatele pusi24

Vážně? No já si rada nechám poradit i od vás, jsem prvorodička, tak třeba taky všechno nevím že...

Stránky

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Ahojte ženy, o tohle s musím s vámi podělit:

Přeji všem čekatelkám a čerstvým maminkám pěkný večer...

Holky poraďte prosím,mám 19.denní holčičku a kojím,jenže najednou teď celý poslední den kojím malou určitě hodinu a někdy i dýl...

ahojik holky..tak ve 4:10 me probudila brutalni bolest v podbrisko jako pri ms ale mnohokrat silnejsi!!!!musela jsem to rozdychavat...tedka mam ty bolesti porad ale jsou nepravidelne ale minimalne co 10min jsou!!!!na 8jsem obednana k doktorcee tak snad to vydrzim a tam mi rekne co a jak......

Ahojky holčiny tak dneska byla opravdu vydařená noc.Vůbec jsem nemohla usnout stále jsem koukala do stropu(bej tam hvězdy tak je všechny spočítám :s: )v Tv nedávali nic co by mě zaujalo,takže otrava.Nic mě tedy nebolelo,aby mi to bránilo ve spánku jen takový malinký nepatrný tlak dole v podbříšku (pocit,že se každou chvíli počůrám).Ale když už jsem nevěděla co dělat tak jsem si asi okolo 2h r

ahoj holky, byly jste teď někdy v Polsku? Mají tam už vánoční věcičky? Chceme tam příští týden jet na dárečky, oblečení, ozdoby a hlavně vánoční stromeček. Nevíte, jjestli tam mají pěkné stromečky?

Hezké ráno březňátka,
jak se máte?Jak rostou bříška?Já teda musím říct že, od té doby co mi zjistili tu cukrovku a já vysadila komplet vše kde je sladké,tak bych řekla že se to zastavila a možná že jsem i tak kilčo dala dolů.Nicméně to nic nemění na tom, že jak sem na sladké vyloženě nikdy nebyla,tak sem včera měla takový absťák, že jsem myslela že budu lézt po zdi :€): :€):

Dobré ranko holky, chci se zeptat, jestli některá používáte zimní fusak, ve kterém jste se vozily ještě vy? Já mám takové dva, jeden pravý beránkový a druhý je beránek umělý, oba dva jsou super, dala jsem je vyčistit a našít nové zipy. U nás ve městě jsem snad jediný, buď už je nikdo nemá, nebo nejsou in???? Většinou mají všichni flaušový. Díky za odpovědi.

Ahojte holky, mám dotázek u prvního dítěte my kojení teda fakt nešlo, malý se neuměl chytit, musela jsem jednou rukou chytit bradavku a jak říkaly sestřičky udělat z ní kapku aby se malej vůbec chytil a druhou rukou držet dítko no nic moc.Taky jsme kojily cca 3.měsíce.

QAhoj holky zajimalo by me kdo jste se rozvadel jak jste to meli s detma,sveriv vam soud dite do pece nebo ne?Jak by to bylo kdyz je maly rok a ja ji chtela do pece a manzel delal problemy?