26 měsíců a VZDOR a nevzali nás do školky | Moje těhotenství.cz

26 měsíců a VZDOR a nevzali nás do školky

Obrázek uživatele Slunko

Název příspěvku mluví za vše. Petík má neskutečnou schopnost zkoušet hranice, zkouší, kam až může zajít. Když mu něco zakážu, s úsměvem to udělá znovu, po zopakování zákazu to udělá ještě razatntněji s ještě větším smíchem a po třetím zopakování už jde za dveře, protože jinak by se to vystupňovalo do nezvládnutelných hloubek. Nervy mám někdy na pochodu, ale na druhou stranu musím říci, že je s ním sranda a zvládá čím dál víc věcí. Je čím dál samostatnější. Přinese si sám jídlo z lednice, i lžičku a pak zase sám uklidí. Rád opakuje po nás, takže je opravdu šikovný :). Navíc rád říká maminko rádi a je mazlivý, umí vyjádřit city.
Krásně se rozmluvil. na 23 měsících začal krásně vyslovovat a ted na 26 měsících už skládá i 3 slova a zopakuje správně čím dál více slov. Už s ním mluvím zcela normálně a jsem si jista, že všemu rozumí, ale někdy nechce poslouchat :).
Největší pokrok je však v tom, že konečně přetáhneme celou předkožku. Mám z toho radost, protože manžel s tím měl problémy a musel na operaci, bála jsem se toho také, ale zvládli jsme to a snad to tak zůstane :).
Jinak jak je hezky, tak jsme pořád venku, takže Petík ted i víc spí, jak víc běhá :). Já běhám také, chytlo mě to a jak můžu, tak chodím a jsem ted na cca 8 km. Do příštího roku to chci natrénovat na 15 km a zkusit místní závod, tak snad mi to nadšení přes zimu vydrží :).
Finišujeme s rekonstrukcí bytu a do konce června se budeme stěhovat do provizorních prostor (jen přes léto co budeme pronajímat chaloupku, kde ted bydlíme) a přes podzim a zimu to zfinišujeme, abychom v dubnu bydleli na stálo, až půjdu do práce.
S tím souvisí i to, že nás bohužel nevzali do školky, absolutně jsme neměli žádnou šanci, tak snad od září 2013 to vyjde, uvidíme... Ještě že máme babičku v důchodu, to nám moc pomůže. Nedovedu si představit, co dělají maminky, které tu možnost nemají! Přikládáme pár foteček Smile a mějte se moc krásně kamarádi !!!

Komentáře

Obrázek uživatele culik

Ahoj Slunko, Petík je krásnej! S tím vzdorem to je asi všude stejný Smile S tou předkožkou vám závidím - mi ani ň Sad já myslím, že nás čeká strhnutí Sad
Jinak se skláním před tou energií na běhání!!!! Já bych občas potřebovala dobít Biggrin Mějte se krásně a ať jste zdraví!!!

Obrázek uživatele barbedor

Petík je šikovný a vzdor teď řešíme též... U nás se projevuje řevem a Jožka dělá mňau, mňau...(nevím proč, ale cíleně mňau, mňau...) a žaluje pejsenkovi (oblíbenému pejskovi). Právě jsem sedla k netu, že požádám o radu, jak s jídlem... Teď asi 14 dní bojujeme s obědy, ať uvařím co uvařím tak natahuje ručičky proti mě a Nee e. Myslela jsem, že je to s dorůstáním posledních stoliček, ale nevím. Ráno papá chlebík se sýrem, máslem, šunkou...v pohodě, svačina ovoce nebo dětská výživa v pohodě... pak spí asi hodinu a oběd je bitva. někdy ho přemluvím, uhraju, upísničkuju atd. a papá, dnes bohužel brokolicová krémová polévka neee. Snažila jsem se vybírat to co mu dřív chutnalo, ale ani to nejí. Měli jste podobné období?

Obrázek uživatele Slunko

A jak dlouho po obědě dostává sváču? Třeba kdyby věděl, že sváču nedostane tak brzy, tak by se oběda najedl víc. Třeba prostě víc mu chutná svačiny než obědy a tak si radši počká na tu sváču když ví, že přijde celkem brzy :). Ale jak píšeš, nejspíš to bude vzdor :). A jedno vím jistě, kdyby strádal, určitě by se o jídlo hlásil víc :). Petík má také málo, jen 10,3 kg a 85 cm cca

Obrázek uživatele Slunko

Tak jo, sepíšu Ti nejoblíbenější místa :). To dětské hřiště je asi 2 roky staré a dotovala to EU, a ještě než jsem šla na mateřskou, tak jsem na tom spolupracovala, takže je to taková moje srdcovka :). A zjíždějí se tam lidi i ze vzdálenějšího okolí, protože vesnice většinout takhle hezké hřiště nemají, navíc to máte kousek z toho domečku, myslím, že vím, kde je.
My letos ještě nejsme rozhodnutí. Ideální by bylo, kdybychom mohli nechat Petíka tak na 8 dní u babičky, chtěli bychom jet s manželem na tu Ukrajinu, když nám to minulý rok nevyšlo. A pořádně to tam procestovat. Ale uvidíme, jak bude Petík samostatný. Letos jsme přoád stavěli a pořádně ani na žádný výlety nejezdili, takže už se těšíme, až vypadneme, snad nám to vyjde.

Obrázek uživatele pešule

Díky moc, Kaťo Jednička To hřiště je fakt super, my tady máme taky něco podobného, ale je to od nás cca 20km, tak se tam sem tam stavujeme když jedeme kolem. Tak to byste měli fajn, kdyby Vám babička pohlídala Petíka a vy byste mohli takhle cestovat. To u nás nehrozí, ikdyž teď už byla Klárka u babičky dva týdny po sobě vždycky na celý den a zvládla to skvěle, tak snad se taky časem dopracujeme třeba k tomu, že tam někdy i přespí Smile My taky pořád něco kutíme kolem baráku, takže už se na dovču taky moc těším Sluníčko

Obrázek uživatele Slunko

Takže už máte Adélku doma, to je skvělé!!! Musíš nám tu sem napsat, co porod atd., jsem celá napjatá, hlavně fotečky jo :)? Jsem celá naměkko, když se někomu narodí mimčo, chtěla bych pro Péťu taky sourozence.
Jojo, budeme bydlet v bytě, ale je to barák o 2 bytech, takže je to sice malé, ale s nikým se o nic nedělíme, jen o vchod a budeme jim dupat nad hlavama :). Nám se to podařilo včera už úplně, i pod žalud, ale nebylo mu to moc příjemné, tahal si tozase zpátky, takže budu opatrnější. Jsem z toho celá paf, takový malý žaloudek :).
Přeju ať máš co nejpříjemnější šestinedělí Marcy a doufám, že na nás nezanevřeš Wink

Obrázek uživatele marcy

To víš, že nezanevřu, sem chodím ráda Smile porod byl opět rychlý, ale závěrečná fáze, radši nevzpomínám...to bylo něco šílenýho. ale malá za to fakt stála Srdce
tak to budete mít dobré s tím bydlením, i to, že nebudete mít nikoho nad sebou. my bydlíme taky nahoře úplně a jsem za to ráda, že nemusím poslouchat bouchání Smile

Obrázek uživatele Slunko

Závěrečná fáze myslíš samotné protlačení nebo šití? Jsem ráda, že to máš za sebou a že máš Adélku doma, z porodky vás taky pustili rychle vid :).

Obrázek uživatele marcy

Myslím to protlačení Koulení očima šití nebylo tak hrozný. už jsem to sepsala, jukni Smile http://www.mojetehotenstvi.cz/muj-druhy-porod-13

Obrázek uživatele Damicka

Ahojky, malý je šikula, zrovna dneska jsme říkaly, že kamarádky 3letý syn ještě vůbec nemluví a jen ukazuje a dělá " ééé "...
S tou školkou je to šílený, jsi 4. mamina, od které vim, že jí dítko nevzali do školky, s hrůzou čekám, co bude za rok u nás :(.
A můžu se zeptat, kde máte tu chaloupku a za kolik ji pronajímáte ? Chceme jet s kamarádkou a dětma na týden někam ven, tak právě hledáme chatičky na pronájem :).
Pápá Gábina

Obrázek uživatele Slunko

Díky za pochvaly :). těch mamin je 100% víc, co vím, tak je spíš náhoda, když tě vezmou než naopak :).
Chaloupku máme v podkrkonoší, pod Zvičinou, těsně u Dvora Králové. Tady je http://www.e-chalupy.cz/krkonose/ubytovani-souvrat-chalupa-k-pronajmuti-... - cena je 5500 Kč/týden (pokud to neobjednáš přes cestovku, kde si na tom ještě něco připočtou) - myslím,že jsou to ceny dobré v porovnání s horšími místy a ruinami. Tady je vidět naše obsazenost http://www.pronajem-chaty-chalupy.cz/cesky-raj/dvur-kralove-n-l-mostek-c.... Máme tady písek, houpačku, dětskou postýlku a zeleno kam se podíváš :). Zoo 9 km, hory Krkonoše, Zvičina, přehrada pěšky k vodě kousek, koupaliště 4 km, Český Ráj, spousta krásných míst :). Kdybys chtěla víc info, ráda napíšu Smile

Obrázek uživatele Damicka

Ježiš, to je nádhera !!!! Posílám odkazy kamarádce a dám vědět, ale myslím, že to vezeme, je to opravdu nádhera. Takový styl já uplně zbožňuju :).
Jen se ještě zeptám, v té ceně je vše nebo ještě budeme doplácet za energie a ložní prádlo, nádobí apod. si máme vzít s sebou ?

Obrázek uživatele Slunko

Jsem ráda, že se líbí. A vám by vyhovoval i ten termín začátkem července? Nebo na konci srpna? No uvidíš jak se domluvíte s kámoškou. Ty poplatky tam jsou takto: "Případný otop 1000 Kč/m3 dřeva (domovní krb ale asi v létě nevyužijete a venku je krb a k tomu dřevo dostanete zdarma). 30 Kč/osoba poplatek za lůžkoviny, které já připravím - ted ale koukám, že v druhém inzerátu máme lůžkoviny zdarma, takže pro vás zdarma :)). 2000 Kč vratná kauce na zařízení objektu (to je v případě, že by se něco stalo, ta kauce je vratná)." Za energii nic neplatíte. KUchyň je plně vybavená, takže nic vozit nemusíte. My tady vlastně bydlíme, stěhujeme se jinam asi za 14 dní, takže tady bude spousta věcí jako doma, vč. pračky, televize, setopboxu, je tu i internetová přípojka, ale stolní počítač se nám rozbil, tak jedině váš notebook :). Budeme tu mít i nějaké publikace cestovního ruchu, abyste měli inspiraci co a kam se dá tady dělat. Je tu normálně plynový sporák i s troubou :), takže jen jídlo s sebou.

Obrázek uživatele Damicka

No tak to je pohádka. přepošlu kamarádce a napíšu. Moc díky zatím :). Jo a ten červenec by nám i vyhovoval Smile

Obrázek uživatele Slunko

určitě budu čekat na odpověď. S čistým svědomím můžu říci, že je to pro děti ideální, je to oplocené, není tu nic nebezpečného, můj 2letý syn lítá venku i bez dozoru. Je tu od narození. Na domovní krb můžu dát i zábranu, která nám fungovala, aby tam ještě jako malý nelezl. Nevím, jak máš staré děti, ale nechala bych tu i nějaké to odrážedlo a pár hraček na písek, vše stěhovat určitě nebudeme. A děti nám mohou zalévat zahrádku, ty naše to děsně baví Smile Smile :).

Obrázek uživatele Damicka

Přeposlala jsem jí všechny Tvé komentáře, ale myslím, že to vezmu, ikdyž ona nebude chtít. Vždycky s sebou nějakou kamarádku najdu :), opravdu se mi to moc líbí a jak víc o tom píšeš, tak se mi to líbí víc a víc i to místo.
Laurince bude 15 měsíců, takže ideál Smile

Obrázek uživatele Slunko

tak super. Napiš mi prosím až se definitivně rozhodneš, co nejdříve, protože všechny cestovky mají tento termín v akci, takže se kdokoli může přihlásit a pokud to nebude potvrzené od Vás, mají přednost bohužel oni. Tak mi dej vědět, budu se těšit :). Katka

Obrázek uživatele Damicka

Určitě dám vědět, nejpozději zítra. Ještě se zeptám, platí se to předem, nebo záloha, či jak ?

Obrázek uživatele Slunko

Platí se týden před nástupem :). Napiš mi i jaký termín. Je tam jeden zkrácený 9.-14.7. (cena je poměrna k počtu dnů, tedy nižší) a pak plný týden 14.-21.7.

Stránky

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Sluníčko :k: :c: :\x: Pápá

milé maminky a snažilky chtěla jsem se s vámi podělit že co opravdu funguje aby se na testíku objevila druhá čárka je prstíková metoda já sama jsem nemohla otěhotnět 7 m a když jsem to zkusila tak šup a bylo to teď máme doma už skoro 3 letého Honzíka

Ahoj holky, chci se jen optat. Synovec ma od pondeli nestovice. Prísti pondeli mame jet na navstevu prave k nemocnemu, muzu s mimcem /skoro 6 mes/? Pry to nejhorsi je pryc.

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli se některé z vás stalo, že jste měly // na TT silnější večer než druhý den ráno. Jsem z toho trošku na nervy :? . Mám po revizi a 2 roky se znovu snažíme. Ty čárky už jsou viditelné bez lupy ale ten rozdíl tam je. Dr. mě objednala až na 7.6. a podle poslední menstruace bych měla být 4+3tt. Prosím napište mi vaše zkušenosti.

Ahoj holky, já už nevím, co dělat. Už jsem tady psala, jak byl otec na mě vysazenej, teď když jsem pryč, tak si zasedl na bráchy a na mamku. Vyčítá jí, že se měla jako hraběnka.... Ona přitom vždycky všechno musela udělat sama kolem baráku, v baráku. On nehnul ani prstem a přitom ještě chodila do práce, jenže ji zlákal asi před 10 leti, aby šla k němu do firmy do práce.

Ahojííík Holky,tak se k vám přidávám Pápá termínek máme koncem ledna,podle doktora cca 6.týden,příště prý řekne přesněji,chtěla bych říci,že jsem štastná,resp.určitě se na miminko moc těším ,jen ty nevolnosti holky :r: :r: už týden jsem nefungující ,je mi strašně zle a nejhorší je,že je to 24 hodi

Ahoj holky, máme doma 3týdeního syna..ze začátky byl hodnoučký vždy po kojení lezel třeb celé 2,5-3 hodky v kočárku a koukal a byl spokojeny a fakt m i bez kraválu vydržel do dalšího kojení...kojila jsem opravdu co 3 hodky...ale poslední 3 dny strašně řve...po kojení nachvilku usne a vzbudí se s kravalem ....furt hledá a chce pit i ci hodinu a půl....myslela jsem že mám třeba blbé mléko, nebo

Ahoj holky včera jsme dostala MS nikdy před tím sem nwměla takové bolesti jako včera břicho mě bolí skoro vždycky ale tak jak mě bolelo včera mě snad nikdy ještě nebolelo celu noc sem nespala chodila sem v předklonu po bytě snedla sem spoustu prasku na bolest a nic:-( mate to taky nekdo a co vam pomoha?

Ahoj holčičky, prosím o radu. Dnes nad ránem mě probudil průjem a křeče s ním spojené. Nemůžu ani vylést ven, už jde ze mě jen voda. Měla jste to některá? Nejsem si jistá, co mi nesedlo, možná rajčata, fakt nevím. Piju č. čaj, cocacolu, jím jen piškoty a hoř. čokoládu. Sesstra udr. mi telefonicky poradila borůvkový čaj. mám jen obavy, aby ten průjem neublížil miminku.