Prosím maminky,které mají 4 a více dětí - toužím po čtvrtém dítěti - je těžké uživit tak velkou rodinu,jak to zvládáte ??? | Moje těhotenství.cz

Prosím maminky,které mají 4 a více dětí - toužím po čtvrtém dítěti - je těžké uživit tak velkou rodinu,jak to zvládáte ???

Obrázek uživatele elfiska

Doufám,že se mi ozvou nějaké maminky,protože přecejen 4 děti moc maminek nemá... Přemýšlíme s partnerem nad čtvrtým dítětem,jak se to dá zvládat po finanční stránce... ??? Chápu,že příjem každé domácnosti je individuální,ale stejně... přecejen 4 děti....Je to náročné... či zvládáte v pohodě... ?

Obrázek uživatele snezenka08

Ahoj, taky si kladu podobnou otázku. Přemýšlíme nad třetím mrnouskem Dance 4 ale zvažujem hlavně ty finance Koulení očima co si budem říkat, šeky, spoření,doktoři, jídlo, oblečení, benzin, školka, dotoho oslavy narozenin, někdy i svatba, atd.,k tomu např.předělávání domu- je toho opravdu někdy až, až. Koulení očima a to naštěstí nemáme hypotéku Ne a čím jsou děti starší tím toho je podle mě víc.Určitě i záleží natom jestli si ta rodina umí něco odříct, uskromnit se v něčem. atd.

Obrázek uživatele Zdenda3

my 4 chtěly,bohužel už se nezadařilo

Obrázek uživatele Ter-Mel-ka

Máme 4 děti Pápá 11 let, dcerka Srdce , 9 let dcerka Srdce , 5 let synáček SrdceSrdceSrdce s podezřením na autismus a 1 rok dcerka šikulka Srdce
Bydlíme v malém městečku ve vlastním domě a s malým dluhem, protože jsme si ho stavěly sami. (manžel tesař)
Máme 2 auta (šunky, ale dobře sloužící :one:)
Budete potřebovat větší auto- my sehnaly za 30 000 kč- Peugeot v pěkném stavu + 22 000 předělání na LPG.
Důležité je zda s manželem táhnete za jeden provaz a jste schopni se pro rodinu obětovat.
Mně je 32 let, 12 let jsem nebyla v kině, v divadle, nehty mám nenalakované, vlasy dlouhé- zastřihuje manžel :s:, žádná dovolená, žádné prodloužené víkendy s manželem, střídmý životní styl po všech stránkách.......přesto bych neměnila, miluji svůj život takový jaký je se vším okolo.Chodíme s dětmi na koupaliště, jezdíme na kolech, dcerkám platíme společnou hodinu flétny- děti nejsou žádní chudáčci Smile Realizujeme svépomocí okolí domečku (dvůr, garáž , zahrada..)
Víš, někdy je moc i jedno dítě, pokud muž je zbabělec a není "CHLAP".
Pokud budou děti chtít na vysokou školu a budou mít tu ctižádost, udělají si ji i při zaměstnání (zkušenost z širší rodiny). Na druhou stranu můžeš sponzorovat 1 vysokoškoláka, který se nebude umět potom postavit k životu čelem......
Já nejsem jasnovidec, nevidím co bude. Může přijít tragédie a já o všechno přijdu, nebo můj život bude plynout klidně, bez velkých kotrmelců...
Při plánování rodiny takto uvažovat nemohu, to bych teď byla svobodná - teď se říká single - :s: a kolem mužů bych chodila obloukem, abych náhodou neotěhotněla :s:
Velká fungující rodina je krásná ...
Mějte se blaze :k:

Obrázek uživatele Barcule

Krásně napsané!! SmileWink

Obrázek uživatele Nika 16

JedničkaJedničkaJedničkaSrdce

Obrázek uživatele Jita86

Ahoj, pokud jste finančně zajištění, tak nevidím důvod, proč byste nemohli mít dítě, když o něm oba dva uvažujete. Já do vaší rodiny nevidím. Nemyslím si, že 3 děti, nebo 4 děti je zase tak velký rozdíl, ale vy sami přece víte, jestli to finančně zvládnete Pápá

Obrázek uživatele Keltka

Ahoj,
4 děti nemám, tak asi ani nemohu moc radit. Jen bych k tomu chtěla říct jedno - ať ti poradí kterákoli maminka, ber to tak, že je to tvůj život a jen tvoje individuální situace. Záleží jen na tvých podmínkách a každý za tebe ty podmínky všechny neuvidí.
Tak co bys třeba mohla zvažovat:
tvůj věk a věk partnera-pokud se na to cítíš zdravotně, je to o.k.
finance - zabezpečení, máte dům? svůj byt? nebo výhledově mít budete? pokud bydlíte v podnájmu a sotva ho zaplatíte, tak bych o tom být tebou už moc neuvažovala.
finance - situace za několik let. Vžij se do toho, že dětem nebude pořád 5. Jednou jim bude 15. Uživíte pak 4 děti-budou mít vše, co budou potřebovat? A tím myslím na každé dítě například kroužek cizího jazyka nebo jiný (to je několik tisíc za jedno dítě za půl roku), jídlo, oblečení (to se asi nějak zvládne), jeho zájmy (akvaristika, zvířata, knihy - ty mohou mít dohromady, sportovní zájmy-kolo, brusle, lyže). Budete mít na to jet společně na lyže nebo dovolenou? Nebo budete jen sedět doma?
finance-váš příjem-bude dobrý nebo i vyšší? (do budoucna), protože do budoucna se požadavky dětí budou zvyšovat-uživíte například 4 vysokoškoláky? (ano, mohou chodit na brigádu, ale to zdaleka nepokryje poplatky na školu a skripta a ještě jídlo a dojíždění, příp. kolej).
a když vezmu pryč všechny otázky o bydlení a financích a zdrav. stavu-tak je důležitý partner-chce ho stejně jako ty? máte stabilní vztah? nebo se často hádáte?
funguje vám vše včetně sexu a jste spolu šťastní?
a poslední otázku, kterou bych zvážila-co hlídání? máte alespoň jednu babičku, která bude často hlídat?
PŘEDSTAV SI SITUACI:
Budete schopni v pohodě jet celá rodina se 4 dětmi na dovolenou k moři? Smile Nebo na lyže? Zaplatíte dětem vše, co bude potřeba?
Sluníčko Přeji šťastné rozhodování, a pokud se rozhodneš ANO, tak rychlé těhulkování!

Obrázek uživatele Zdenda3

no a já mám kamarádku která žije v podnájmu a to 4 plánované dítě mají.

Obrázek uživatele Eleanor

Jednička

Obrázek uživatele lucininenka

ony jsou dovolené u moře nebo na lyžích nějakým ukazatelem šťastné rodinky??tohle fakt nesnáším,není divu,že pak na tebe lidi koukají zkrs prsty,když řekneš,že ti stačí dovolená u moře jednou za pět let :s: :s: hele a mě stačí :s: myslím,že třeba pro děti je kolikrát daleko lepší jet támhle za pár korun k rybníku pod stan než z 60 tisíc k moří válet se po pláži :s: :s: ano,koníčky jsou hezká věc,ale myslím,že se to dnes taky přehání,kolikrát mám pocit,že děti ani nemají čas pro sebe,jdou z jednoho kroužku do druhého,každý den něco,pak jsou přetížené a ani je to nebaví Sad myslím,že jeden až dva kroužky pro každého je tak akorát,pokuď je více dnů v týdnu,tak rozhodně jeden.A jestli mám platit čtyři kroužky pro jedno dítě a nebo jeden pro čtyři děti,to už je jedno.Myslím,že pro děti z velkých rodin je největší kredit právě ta velká rodina,spoustu se tam toho děje i bez toho,aby se někam muselo jezdit,vymýšlet extra program a podobně... učit děti skromnosti je základ-není,prostě není a nebude,něco chceš,musíš si na to ušetřit,spoň si toho budeš vážit-nevidím v tom problém.Bydlení a školy,to je samozřejmě jiná kapitola,tam už ty finance jsou důležité...

Obrázek uživatele Friduška

Ono by bylo dobre se zeptat tech dětí jestli jim moře chybí nebo jestli jim stačí být u rybníka :? Taky jestli je jim jedno že maji pouze kroužky na které jsou peníze při dalších třech sourozencích :? Jestli nepotřebují občas trochu toho nadstandartu aby se citily šťastné Koulení očima
Vím o čem mluvím...sama čekám čtvrté a znám v blízkosti několik rodin co mají 3-4 děti. A ty děti prostě chtějí věci jako ostatní spolužáci bez ohledu na to jestli je vedes ke skromnosti nebo ne.chtějí jet na dražší školní výlet,dotykový mobil, a chtějí jet k moři :O

Já jsem za 4děti šťasná protože naplňují můj život,ale jsem si taky jistá že jsou si vědomi toho,že kdyby nas nebylo tolik měli by toho trochu víc.a to můj manžel velmi slušně vydělává!!
Přesto si spokojeně žijeme a milujeme se Srdce jen....jsem si vědoma toho co by nastalo kdyby přestal manžel vydělávat nebo jsme já nebo on onemocněli- to by byl asi vážný problém. Jen když už to je tak na takové věci nesmíš moc myslet.
Taky tolik dětí jsou samozřejmě čtyřnásobné starosti. O každého se bojíš,pořád je někdo nemocný nebo řešíš nekonečné věci týkající se školy....pro tebe už moc času nezbývá Pápá

Obrázek uživatele Zdenda3

tak my byli s dětma u moře 2x,starším je ted 21 a 17,nejmladší 4,s tou jsme jely letos a neslyšela jsem od nich po tom prvním moři škemrání že chtějí za rok zase,to říká ted ta malá že chce bydlet u moře :s: Jinak prostřední dcera chodí od 15 na brigádu,chtěla značkový věci,dobrý tak si na ně přispěješ,nebudu ti kupovat mikinu za litr apod,zvlášt když vím jak se k oblečení a podobným věcem chová Koulení očima ,koupila si pár značkových věcí a zjistila že je to zbytečný přepych,na brigádu chodí dál.

Obrázek uživatele lucininenka

ano a to je přesně to,co se mi nelíbí-ony to chtějí,ne protože to chtějí ony,ale proto,aby se mohli chlubit spolužákům Sad a to je podle mě špatně... navíc,pokuď si dítě (děti) zvykne,že se prostě k moři nemusí nutně každý rok,abychom byli šťastní a že se dásuper dovolená užít i bez moře,tím lépe.Proč ne moře,ale ne jako standart,ale jako věc,na kterou se budu hodně těšit a budu na ní dlouho vzpomínat-a to podle mě,pokuď jezdíš standartně každý rok,tak prostě není.Navíc přesně jak píše maminka nade mnou-děti ví odmalička,kde je Chorvatsko,kde je co v Řecku,jak žijí Španělé,ale v životě nebyli na hradu jinak než se školou,neví,kde je Macocha,jaké máme krásné hory a tak podobně... Mě to přijde fakt už jako úchylka pomalu... nebyl jsi u moře??Co jsi to za chudáka???Proboha,kde to jsme???Dotykový mobil?No pro nás zbytečnost,ale pokuď to opravdu chceš,tak si na něj našetři-z kapesného,z dárků k narozeninám a podobně,aspoň ho nerozbiješ/neztratíš během jednoho týdne... Chceš víc kroužků-ano,já ti je zaplatím,ale ty mi ukážeš,že tě to opravdu baví a že to zvládáš i se školou a uvidíme,jak dlouho tě bude bavit x věcí dělat naplno... dítě by mělo dělat to,co baví opravdu jeho a ne to,co zrovna letí mezi spolužáky... možná ze začátku kruté,ale čím dříve si na to zvykne,tím lépe... taky vím,o čem mluvím,žijeme ve čtvrti,kde si dost lidí kolem nás žije "nad poměry" a tak to taky vypadá ve školce... a to se mám zbláznit,že můj syn v pěti letech nemá tablet,mobil,počítač jen proto,že ostatní ho mají?

Obrázek uživatele Pethruska

Pokud můžu něco dodat k dovolené u moře.... byla jsem jako malá i s tátou(5 a 6 let) na ty si skoro nepamatuji .... když se máme rozvedla a našla si přítele jezdili jsme na dovolenou taky, s jeho dvěmi dětmi a s ním jsem vycházela celkem dobře... ale byli to nucené dovolené, ani na jednu jsem nechtěla slunce mi nikdy nedělalo dobře a nebavilo mě to tam.... raději jsem chtěla být místo toho u babičky a jezdit třeba 3 krát v týdnu na koupaliště... pro mě ty dovolené byli utrpenímvždy minimálně na 14 dní a asi i přes tři výlety co jsem tam vžd udělaly jsem chtěla nejdéle po týdnu už zoufale domů, kde jsem se mohla hezky v klidu projít v lese a netrčet na přelidněné pláži.... takže sice hezký, že jsem jezdila k moři, ale radeji bych tam jela jednou třeba za tři roky a měla pořádný program a jinak vyrazila třeba po čechách či slovensku a podobně...

Obrázek uživatele Friduška

No jistě je to individualni. Moje děti bohužel o moře stoji a děti mých známých taky. Jedna se o děti starší -což je taky rozdíl. Známí to řeší tak že posílají ty starší k moři se školou samotné. A my holt nejezdíme každý rok.
Taky je rozdíl jak dovolená probíhá a s kým jedeš.
No nejlepe by názor řekly jistě děti kterým je kolem 15 let co si myslí o velké rodině a pozitivech +negativech. :s: já mám prostě 4planované a musely se s tím smířit,ale vypadají spokojeně a to je taky duležité.
To moře je otázka názoru Sluníčko

Obrázek uživatele Pethruska

já si užila dovolenou jen v tech 5 a 6 letech... (bylo to slusného hotelu s polopenzí a né jako pak autem v 5 bez klimatizace do pronajetého domku, kde jsme si museli varit a všechno a stejně nás to vyšlo se vším okolo 50 tisíc)
s menželem jsem spolu v cizině ještě nebyli, brali jsme se když jsem byla těhotná.. malé je 22 měsíců a jsem znovu těhotná.... takže jsme se rozhodli, že vyrazíme k moři až bude mladšímu tak 2 až 3 roky... a malá pak pujde do školy.... ale pak bych jezdila podle toho co deti budou chtít ... pokud jim bude stačit týden někde u přehrady ve slušném penzionu, tak aspon zbyde víc peněz na výlety po čechách, do zoo a podobně.
každopádně ... nehodlám jezdit každý rok (to spíš tak po 3 letech třeba) na stejné místo k moři a vyvylovat se na pláži... když už dám tolik peněz ráda bych viděla přírodní památky a vejletila kde se dá... a taky ochutnala místní kuchyni a tak.... Smile

Každý má jiný nazor... je pravda, že víc detí víc starostí a výdajů.... ale každý by měl zvážit co dítě musí mít a co nemusí a co by mít mělo (lyžák, slušné oblečení, mobil.... aby nebylo odstrkované od kolektivu...) a podle toho zvážit jestli i do budoucna je to pro ně úsné s tolika kolik jich mají a nebo si mohou ještě pořídit další.... a hlavně by s tím měl souhlasit partner (někdo už na to pak nemusí mít spíše psychicky...) a nesmí se zapomenout, že z jednohou mohou být klidně dvojčata... :///:

Obrázek uživatele Zdenda3

přesně JedničkaJedničkaJednička

Obrázek uživatele Iveta1986

Naprostý souhlas. S manželem jsme spolu 11 let, z toho 5 let manželé a NIKDY jsme spolu nebyli u moře. Asi teď budu za exota. Já nevím no. To je jako nějaká povinnost jezdit k moři? Ne, že bysme na to neměli. Máme dceru, budou jí tři a syna 3 měsíce a do budoucna s nima určitě budu chtít vyrazit, aby se taky podívali někam jinam, ale pravidelnost z toho dělat nebudem. Každý má totiž priority někde jinde. To jim dám raději peníze na spoření a spolu si vyrazíme třeba na nějakou chatu do Krkonoš. Děti budou stejně spokojené. A ikdyby jsme nikam nejeli, tak si myslím, že děti z toho nějakou újmu mít nebudou. Dokud budou malé, tak jim ke štěstí bude stačit málo. A třeba spořením se do budoucna nějaké ty korunky, na to finančně náročnější období, zajistí.
Jinak většina lidí, kteří si v dnešní době pořizují více dětí, podle mě preferuje hlavně rodinu jako takovou, ne peníze a majetek. A paradoxně spousta bohatých, kteří by měli peníze i na 4 děti, tak ti si pořizují jen jedno, protože mu potřebují dopřát "všechno" co potřebuje, ale to daleko důležitější, jako je sourozenec, to mu nedopřejí.

PápáSluníčko Zdravím těhule a maminky!

Ahoj holky,
jak dlouho jste byli otevřené na 2 prsty než jste porodili? Mně dnes dr řekl, že by to mohlo do týdne :///: . Kéž by!!!

Ahoj, cca 14 dní si všímám u sebe černé stolice. Setkala jste se s tím některé v těhotenství? U první dcery jsem tím trpěla taky , ale brala jsem železo a to bylo tím, teď zatím železo neberu a problém mám zase.

Ahojte, že se vzduch při sexu dostane do vagíny ,to vím,tohle je možné,pak to z ní vychází jako prdění. Ale je možné, že ten vzduch se tam dostane i jinak? Třeba když má žena menstruaci,nebo dlouho sedí,apod? Nebyl sex,ale při čúrání na wc, vagína prděla. Díky za odpovědi.

Holky, nezažila to některá?
Bolí mě už asi 4 týdny v krku s vystřelující bolestí do pravého ucha-jen při polykání, zívání. Byla jsem na ORL, nikde nic. Dneska jsem si volala na výsledky stěru z krku (a přiznám se, chtěla jsem, aby mi tam něco našli a už mi na to dali nějaké léky, aby to skončilo!!!). Ale výtěr byl ok.
Nevíte z čeho to je a co na to?

Ahoj maminky, už jsem úplně vyřízená, tak jdu o radu sem. :r: Máme oční holčičku a zhruba před 14 dni se začala strašně vztekat, když není něco tak, jak chce ona. A to myslím cokoliv. Nejhorší je, když přijde na řadu uspávání. Když ji dáme večer do postýlky, je schopná hodinu, hodinu a půl řvát, než upadne vyčerpáním a spí.

ahoj holky Pápá
určitě mi některá z Vás opět dobře poradí...
V případě operace dítěte s ním můžu být (do 6 let)na pokoji jako doprovod. Jak je to ale s neschopenkou????

Holky, už jsem nešťastná.Dceři budou v květnu 3 roky a vůbec nemluví.Má pár slovíček, ale to má už hrozně dlouho a nic jinýho říkat nechce. Opravdu se snažím, pomalu na ní mluvím, čtu knížky, říkanky od Lady, ale ani jednoduchý slova prostě neřekne.

Ahoj,
jdu s takovým smutným dotazem. Chtěla bych vědět, zda některá z vás podstoupila redukci dvojvaječných dvojčat na jedno? Pokud ano, donosily jste druhé miminko, jak to probíhá? Moc děkuji všem.

Na základě jiné diskuze bych ráda znala vaše názory na domácí vzdělávání protože mě ten příspěvek celkem překvapil, ale nechci aby se autorce u jejího dotazu rozjela debata o kterou nestojí.

Co vede rodiče k tomu aby svoje děti neposílali do školky a do školy a učili je sami doma?

Jaký na to máte názor vy ostatní?

Mohu být těhotná?

Zdravím, s přítelem jsme měli nechraneny styk a druhý den potom, mě začalo bolet v podbrisku. Stalo se to asi před 3 týdny a bolí to...

vitamíny v těhotenství

Ahoj maminky chci se zeptat brali jste nějaké vitamíny v těhotenství? V lékárně...

Lucka

Ahojte holky mám prosbicku je to asi divné ale moje malinka teď 19.5 bude mít 3 měsíce a chce si strašně sedat otáčí se na bok a chce do...

Menstruace po sterilizaci

Zdravím ženy, tento dotaz je na ženy po sterilizaci, jsem po třech SC a následné sterilizaci, po roce menstruace se mi můj cyklus...

Koupim azalia

Ahoj nemate nekdo doma zbytecne par platicek ha Azalia, dekuji za nabidky. Lenka