Monnica

06.07.2017

Maminky, nevíte co se to muže znamenat za vyrážku u mého 7 leteho chlapečka? Přikládám foto.V neděli ho napadla taková blbost, že si sednul do lavoru s vodou, namočil si slipy a pak přes to natáhnu kraťasy. Vubec mi o tom neřekl a běhal tak 4 hodiny venku. Pak v noci se počural do postele a vyskočila mu horečka 40 st.,druhy den 39, třetí den 38 a dnes je čtvrtek a už je bez teploty, jen ta vyrážka Sad

Prosím, co je to za vyrážku?

Ahoj. Může to být cokoliv. Ať už po tom mazání nebo to může být k té horečce. Ale prvotně bych s ním zašla k doktorce. Ta by ti řekla víc.
A jestli vyjedete na dovolenou, to zálšží jen na tvém uvážení.

12.06.2016

Prosim o radu,me dceri budou 14.6 tri roky,konci mi rodicovska.V praci,kde jsem pracovala mi dali odstupne a firma je v likvidaci,dale moji holcicku nemuzu dat,do skolky klasicke,protoze jeste oddaluji ockovani Priorixu,takze by mi ji stejne nevzali.V praci jsem mela 24tis.hrubeho.A ted k rodicovske mam jeste eshop s butikem a mam zivnostak vedeny jako vedlejsi cinnost.Ale po skonceni rodicovske,coz uz je pristi tyden,se automaticky zivnost prevede na hlavni a budu si muset platit socialni a zdravotni.Jenze ja s tim butikem vydelam mesicne jen 4tis korun a pokud budu platit mesicne vydaje na soc.a zdravo.tak to na uziveni nebude vubec.A ma otazka je...Dostanu neco od pracovniho uradu kdyz pozastavim zivnostak a jakou zhruba castku,z ceho se vypocitava a na jak dlouho?Diky predem za odpovedi.:-)

Kliknutím vložíte smajlíky:
13.10.2015

Maminky, dnes mi spadla holka 2 roky s barové židličky přímo na kostrč a ještě ke všemu máme v kuchyni dlažbu. Vždycky si řekla, když chtěla dolů, protože tam chce sedět jako větší brácha a dneska si prostě neřekla a šla dolů sama a jak chtěla slézt, bácla přímo na dlažbu  na zadeček, no brečela dost. Jen mám starch jestli se jí nemohlo něco stát s páteří nebo aby se to neprojevilo v pozdějším věku, Prosím máte někdo zkušenost s těmito ošklivými pády na zadek z větších výšek, jestli to v budoucnu nemůže znamenat problém, četla jsem něco o krční páteři a bolesti hlavy,,achjo, chudám moje holka.Jinak potom pádu tak po deseti min. normálně už nebrečela, byla v pohodě, jen si ukazovala že bolí zadeček, ale pak běhala a seděla normálně...:a: 

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tohle jsou nepříjemné pády. Myslím si, že kdyby jí něco bylo, tak by nemohla pak chodit .. a určitě je to hrozně bolestivé, možná proto tak plakala. Ale musíš zvážit sama, jak moc to bylo hrozné. Možná bych k doktorce zašla :) 

12.08.2015

Trapím s problematikou očkování nyní skoro v šesti letech syna z důvodu jeho již dva roky trvajících tiků.Na eeg řekli chronická tikova porucha.Vidím jak se s tím syn pere a přijde mi,že se to zlepšuje.Přečetla jsem si kdysi článek od švýcarského doktora homeopata,že za zhoršení tiků může převážně tetanová vakcína.Proto jsem hledala co nejsetrnejsi vakcínu a dočetla jsem se o Boostrixu.Ale moc se bojím možný :n: ch komplikací.Není jednoduché se rozhodnout.Můj český vystudovany pan homeopat nedoporučuje vůbec očkovat dítě s neurologickymi problémy a když už by musel,tak očkovat jen proti samotnému tetanu.Ale to jak jsem koukala,tak se v tomto věku neockuje a přijde mi,že je tam i více nežádoucích látek.

Abych se přiznala trapim se touto otázkou celé léto,bojím se,že synovi ublizim i když se rozhodnu pro očkovat i neockovat.Přečetla jsem i spoustu materiálu o malé pravděpodobnosti onemocnění tetanem jen že škrabnuti hřebíků a prý i v případě,že by tetanus dítě dostalo a přišlo by se včas,dostalo bt antibiotika a celulární vakcínu proti tetanu a byli by to dobré,nevim kolik je na tom pravdy. Opravdu nevim,jak se mám rozhodnout.:$

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já jsem svoji teď 6a1/2 letou dceru už nenechala očkovat. Nelíbí se mi nežádoucí účinky o kterých se teď hodně dočítám a sama to i vidím ve svém okolí. Místo aby děti byly zdravé, tak mají alergie,ekzémy a jiné problémy. Můj první syn plně očkovaný má ekzém, astma, alergii, problémy se zrakem a stále našlapuje na špičky což přičítám neurologickému problému, ale moje pediatrička o tom nechce slyšet. Mladší syn měl očko ažteď ve svých 13 měsících....Ale k Tvému dotazu. Já bych už neočkovala :n: . Korž při takových to problémech. Ať není ještě hůř. Dají se také udělat testy na protilátky. Pak bys mohla být vklidu, kdyby se prokázalo, že už syn protilátky proti Tetanu v těle má. Musí se to sice platit, ale já to s dcerou chci také podstoupit. Co se týče Tetanu, myslím si, že nás lékaři s rezavým hřebíkem zbytečně straší. Celkově vakcíny jsou postavené na strachu z nemocí. Ale je třeba něco o nemocech i něco vědět. Spousty nemocí tady byly, jsou a budou. Záleží však ani né tak na očkování, ale na dobré imunitě člověka. A tu bohužel vakcíny kolikrát naruší či zlikvidují. Jinak na FC jsou různé diskuze o očkování.

In reply to by Jitule78

Děkuji Jitu za odpověď,ten tetanus když se prý neposílí tou jakoby poslední dávkou v pěti letech,tak se pak musí znovu rozočkovat 3 dávkami,tak mi to řekla mudra.Kdybych mu dala teď tu tetanovku např.Boostrix který je prý šetrnější než Infanrix,tak by pak už stačilo preockovani od 15 do 20 let v závislosti na protilatkach.Nechápu proč také všude ve světě mají test z kapky krve,kde vidí protilátky na tetanus a u nás ne.U nás musí nabrat krev a ješte je na Tebe doktorka hnusná,že si vymyslim kde co,no a jak je vidět :( z Tvého příspěvku,tak jste po ocko měli reakci

In reply to by Monnica

Musí rozočkovat. To pořád tvrdí a straší lékaři. Já bych nejprve udělala test na protilátky a podle toho se pak rozhodni na šetrnější tetanovku. Ale ve vašem případě nevím nevím :#o: Já za sebe bych neočkovala. Ale to je jen můj názor.

04.02.2015

Kluk má jaterky vysoký 22,25 poslali nás teď z Tomajerky,že nemají místo na .bulovku na infekční a bojím se,ze mě tam se synem nenechají přespat,to syn nepřežije :r:
Boji se sám v noci..

Kliknutím vložíte smajlíky:
01.02.2015

Holky uz si nevím rady,je to tu.jako před rokem.Včera ráno se vysela klukovi 5 let vyrazka na brichu, na zádech,pak po celém těle.Večer teplota 38, nesrazela jsem.V noci třikrát zvracel,ale nejedl nic drazdiveho.Ráno teplota 37. Vyrazka se zhoršuje.Jeli jsme dnes dopoledne na pohotovost a tam doktorka kroutila hlavou,ze to má vzhled spalove vyrazky,ale ze v krku tomu zase spala nenasvědčuje,poslala nás na strep test,vyter z krku a negativní.tak řekla ať počkáme. Ale klukovi se ta vyrazka třeba slila na kolenech a má ji po celém těle,kromě obličeje.Teplota už mu zase leze nahoru,pije černý čaj,suchý housky jí a taky měl jablecnou presnidavku.Co to ale může být,mám o něj strach.Minulý rok,měl úplně stejný začátek a průběh,horečky,vyrazka a v krku ho nebolí ani hlava,ani rýma a kašel není a naše mudr.tenkrát hned jak to viděla konstatovala spala a hned mu nasadila atb.Ani neudela ten vyter z krku. Malej ale neměl malinovej jazyk a ani se mu neloupala kůže na rukách,jak je to pro spalu typické.Probůh co to je,bojím se,až zase půjdeme zítra od k naší doktorce,ze mu zase rovnou dá atb.Malej uz prodělal 6,to by ani nebyla nejdřív vyrazka a pak teplota.Může to být alergie? Ale co ta teplota?

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj,díky že na nás myslíš, výsledky prý budou až v pondělí :-/,malej dostává penicilin,vyrazka se mu zlepšila,ale stejně se furt malinko drbe,ještě má vyrazku na zadní straně nožicek a když je nervózní,drbe se na rukách a hned mu tam naskočí malé cervene pupínky.stejně mám pocit,jakoby mel malej autoimunitni reakci, nebo alergii,Jsm podezření také na celiakii, s tou mononukleozou uvidíme v to ponděli.Dáváji tady malýmu každý den fenistil kapky,ale nedávám mu je,protože pozoruji tu vyrazku,jak reaguje na ten penicilin,zatím dobrý,malej je na tom s vyrajdou o 80% lépe,ale stejně ji ještě trochu má..
Nejdůležitější teď bude každopádně kvůli těm jatrum zjistit jak vařit,uz takhle mám s vařením problém,pořád zkoumám,aby měli děti dost živin a teď ještě ta dieta,uf,to je něco pro mně a starat se ještě o chod v domácnosti a dvě děti a manžela a ta dieta.Neporadila by jsi mi Ivet nějaké recepty na oběd, na snídani? Byla jsem zvyklá dávat dětem ráno vločky s rozinkama a brusinkama,nebo chleba zitnej s lucinou.Obědy byli vývary,ale ty jsou vždy dost mastné. Nebo jsem dělala polévky,ale základ jsem měla také vždy 1/3 másla. Nebo špenát,zelí to prý také nemůže w co rajčata,paprika,vůbec nevím. Tady v nemocnici mu dávají furt brambory a kuřecí a mrkvovy salat, ale to přeci nemůže mít furt. Nebo jsem malému dávala zavedenou červenou řepu a také nevím,jestli není těžká pro játra :-)

In reply to by Monnica

prosím tě,s tou dietou to nemusíš nijak přehánět,uvidíš podle těch jaterek,ale dneska už ta dieta není nijak přísná.Určitě vyhodit tučné,mastné a smažené,min. těch půl roku.Ale,že by si nemohl dát kuřecí vývar,to zase ne ;) místo smetanového jogurt,zvolíš normální,místo řízku jen přírodní plátek apod. Samozřejmě ho hned první týden nenarveš svíčkovou a hranolkama,ale jinak budeš vařit prostě normáně.Samozřejmě na minimum omezit sladkosti typu sušenek,čokolád apod.,tam těch tuků je hodně,ale třeba občas želatinový bonbon nebo lízátko ho taky nezabije :///: proč by jako nemohl špenát??Ze zeleniny snad může všechno,ne?Na játra je těžký tuk,ale zelenina ne :€s€: Jinak teda úplně nejdůležitější bude se aspoň ty dva měsíce vyhýbat kolektivu,takže žádná školka,minimum návštěv,žádné obchoďáky... Ta imunita dostává šíleně zabrat a moje dvě kamarádky,co měly děti mononukleózu říkaly,že půl roku chytly všechno,co kolem nich jen prošlo :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

úplně nejlépe polévku zahustíš,když z ní část odebereš a mixneš ;) žádná mouka,máslo,nic ;) a dneska už nejsou ty diety tak přísné,jak tomu bylo kdysi,samozřejmě ve chvíli,kdy jaterní testy jsou už v normálu ;)

In reply to by lucininenka

jasně, ale maminka je zvyklá dělat zásmažky, tak to je dietní alternativa a máslo se přidává čerstvé zase až nakonec, nevařit... a ohledně toho špenátu, asi není dobrý používat česnek, nevím jistě jak je to u jaterní diety, ale špenát bez česneku mi osobně třeba nechutná :s: ale třeba špenátová polévka je úplně v klidu i v dietní alternativě :s:

25.01.2015

Holky já už nevím, dneska mě strašně mrzí co se stalo, ale už nevím jak dál. Můj 5 letý kluk už od narození strašně žárlí na ségru 1,5 roku a často jí kopne nebo plácne a furt říká jak jí nesnáší a že se neměla narodit a že žárlí atd.
Já se mu snažím věnovat, hraju si s ním a v tom příjde sestřička a on ji tak brutálně odstrčí :n:
Neříkám, že jí bije pořád,někdy si i krásně hrají a já je chválím, že je to príma, ale to že jí uhodí, je na denním pořádku. Dnes už jsem ujela a jak mladej zase kopal do sestřičky,že mu šáhla na bublinu od bublifuku, tak jsem ho několikrát varovala slovně, že se mi to nelíbí, ať toho nechá a nenechal i když už jsem zařvala a tak jsem ho začala také kopat do holeně, několikrát a říkala jsem mu, líbí se ti to, takhle když do tebe kopu? Takhle to ty děláš sestřičce. On stál a také se mě snažil kopnout, můj syn, který je takový cíťa a jinak hodnej kluk se pere se mnou. A já na něm viděla jak má slzy na krajíčku a jakoby říká, co to děláš maminko? Ale on se nerozbrečí, na to je strašně svéhlavej. A já mu pak řekla, že jsem mu jen chtěla ukázat jak je to ošklivý někoho kopat, ale zároveň mám teď šílené výčitky, že jsem to takhle udělala. Maminka co kope do syna, ach jo, kam až jsem to dopracovala, ale já už si opravdu nevím rady co s tou žárlivostí a to že bije malou. I jsme byly včera se synem jen já a manžel na procházce, aby si od malé odpočinul nebo je na víkend u babičky a ono nic nezabírá. I mu říkám, hele, když budeš chtít být sám a ségra tě bude otravovat, přijď za mnou a já si jí vezmu vedle, také nepomáhá. Prostě furt říká blbá ségra, blbá ségra a mně se chce brečet a pak mi takhle uletí nervy...co mám dělat, jít s dětma za psychologem?
Večer mi taky řekl, že by chtěl, aby bydlel s těma dvěma tetama co si s nima hrál u manžela v práci, že mu byly sympatický a já abych se odstěhovala s malou a manželem :§) a já ho přitom tak miluju..je mi děsně..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ja bych tebe samotnou teda k psychiatrovi určitě neposilala! Jsme jen lidi, navíc to, že jsi do něj "kopla", aby jsi mu ukázala, jaké to je, si myslím, že není špatně. Navic to dle toho, jak pisesm již delší dobu resis...to, ze se nedaří, je druha věc. Ale syn to ma v hlavičce dobře "pomichane", ten si myslím, že pomoc potřebuje, aby se zjistilo, proč ji nemá rád (třeba to je drobnost, že ji více mazlis, děláš na nigrimasy, cokoliv).

06.01.2015

Jsem psychicky na dně,nevím co uz vařit každý den,5 a 1,5 letému dítěti.Ráno vstanu a mám uz depresi co zase mám vařit.I když mám nespočet kucharek :'(někdy jasně musím vymyslet a zadaří se,jenže to všechno sníme týž den a druhý den na novo,už man pocit,ze blbnu.A řeším už každou maličkost,mlíko,lepek,ecka,všude na Vás číhají jedy a postřiky,podle všech médií a pak vartě dětem a sobě a chuťne a výživně.Jo a další problém,mladej se oskliba na polívky a zeleninu a klidně vydrží půl dne nejist.Jediné co chce,suché těstoviny,rohlík, tunak s rýži,med,povidla :-( Jenže je tu další problém a to ten,ze kluk trpí tiky a má mít dost vitamínů a nesmí pokud možno žádný ecka a cukr a jídlo co stojí v lednici dva dny.Jak ale dostat do něj potřebné vitamíny,koupila jsem přírodní,ale ty tak smrdeji,ze nejdou spolknout,ani je zakamuflovat.Zda se mi také,,ze tiky se zhoršují po mléce,jak tedy doplňovat vápník.Mám mořskou řasu ale kolik ji sníst v jídle denně,to by mi nikdo neporadil.
A do toho ještě krmit malou,často ji odbyvam konzervickama,abych vše stihla doma udělat a vím,ze to není dobře.Jenže jen co se pustím do vaření nějakého receptu,děti se mi perou a brečí a já mám zrovna tak připraveno na psychiatrii :$

Prosím máte nějaký systém na vaření u Vás doma,aby jste se z toho nezbláznili,aby jste stihly uvařit,pohrát si s dětmi,s dětmi jít ven.Máte nějaké zajete recepty a kolik třeba dáváte ovoce a kolik zeleniny přes týden a kolik sladkosti nebo třeba ovocných šťáv.Dáváte dodatečné nějaké vitamíny? Už se v tom patlam několik měsíců a ne a ne najít nějaký systém,aby se najedla 4 člena rodina a já se z toho nezhroutila a věděla,ze děti mají vše potřebné

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, taky jsme 4 členná rodina, jen malinká má 8 měsíců a starší 4,5 roku. Snažím se vařit ob den a v poslední době si předvařuji večer a druhý den buď v poledne dovařím a nebo jen ohřeji. Pokud jsme byli doma všichni i s manželem, tak jsem měla taky trochu starost z toho, co k večeři a tak. Ale nyní manžel a starší dcera doma jen snídájí a večeří, tak je to jednodušší. Snažím se nevařit z polotovarů a kupovat kvalitní jogurt. Pokud dostanu nějaké ovoce nebo zeleninu ze zahrádky, jedině to uvítám. Pak buď uvařím něco vyzkoušeného a nebo si najdu podle surovin nový recept. Buď se ujme a nebo ne. K snídani je u nás klasika, pečivo s něčím a nebo já a starší dcera občas cereálie. K obědu je to stejné jako u všech, příloha, omáčka, maso, zeleninový salát a nebo aspoň zeleninovou oblohu,atd a večeře je většinou zeleninová polévka, povětšinou krémová a pak třeba jen lívance, topinka, pomazánky. Někdy polévku vynecháme a je opět jídlo typu oběd. Starší dcera jí krémové polévky ráda , tak aspoň z části do ní dostanu nějakou zeleninu, protože čerstvé moc nedá. Svačiny se u nás konají jen o víkendu a to je většinou ovoce, přesnídávka s piškoty, jogurt a nebo pečivo s něčím. Vitamíny nedávám žádné :) . Udělej si týdenní plán vaření, podle toho nakupuj a zkus vařit na dva dny.

Ahoj, taky myslím, že to moc prožíváš a zbytečně si to dramatizuješ. Jak už tady stojí, mně se nejvíc osvědčilo si jídla předem naplánovat a podle toho nakoupit a zařídit se. Krom toho ti odpadá to, že půl hodiny před obědem stále nevíš, co uvařit.
Osobně nad jídlem docela přemýšlím, protože to, co do sebe jídlem dostaneme, je jedna z mála věcí, které můžu ovlivnit. Narozdíl třeba od jídla ve školce...
Vařím skoro denně, už chodím do práce, dřív jsem vařila i dvakrát denně. Rychlá, zdravá, výživná - a hlavně naplánovaná :D jídla.
Doma téměř nevařím maso, děti ho mají ve školce ažaž, muž si ho dá v práci a já se bez něj obejdu. Zato několikrát týdně máme luštěniny. Nejvděčnějšími jídly jsou různé směsi (čočka, fazole, cizrna, zelenina, klidně i ovoce) s rýží, bulgurem, těstovinami... Prostě co doma najdeš, to nějak splácáš, vylepšíš bylinkami a je to. Nebo placičky - cibule, česnek, vejce jako základ a pak přidáš květák nebo brokolici, bulgur, fazole, červenou čočku, můžeš sýr, zeleninu a uplácáš placičky, nahážeš na pečící papír a upečeš v troubě po obou stranách. Nebo zapečené směsi (zelenina, luštěniny / maso) s bramborami nebo těstovinami. Nebo husté polévky. Sem tam upeču chleba k němu pomazánku nebo tu polívku. Nekupuju žádné polotovary ani instantní věci, vařím jen z čerstvých (příp. mražených) produktů, ale netrávím v kuchyni hodiny a hodiny.
Sladkosti nejíme téměř vůbec, ani děti. Ovocné šťávy nepijí, pijou hlavně vodu nebo bylinkové čaje, sem tam domácí šťávu. Ovoce a zeleninu mají denně čerstvou i zpracovanou. Na druhou stranu když to někdy nevyjde a mají toho ovoce míň nebo vůbec, tak svět taky nespadne :)
Za sebe si myslím, že nejdůležitější je si najít systém, vědět, co mám doma a co z toho uvařím (nebo aspoň tak nějak plusmínus) a pak to člověka bude i bavit. ;)

01.01.2015

Maminky, zajímalo by mě, jak jste dlouho dávaly dětem UM a prosím napište i jakou značku. Já dávám své 18 měs.holčičce stále Sunar a to ráno 210ml a večer tak 180ml. podle toho jestli např. hodně večeřela.
Jogurty už nedávám jako u prvního syna každý den, ale třeba jen 3x týdně, tak snad jí ta mléčná strava v tomto poměru stačí. :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já dávala Elince Nutrilon do 3 let. Měla ho moc ráda a kravské nechtěla. Legrační bylo, že ho stále pila z flašky s dudlíkem. Byl to její rituál.

já prvního kojila do dvou let,pak jsem přešla na kravské (ono mu stejně nechutná moc),občas ho dostal už od roka a půl.Druhého ještě kojím (26 měsíců),takže občas dostane do kafíčka nebo kakao,ale nepřeháním to ;) odstavím na jaře,tak pak ho dostane ;)

14.11.2014

Co dáváte Vaším dětem. Moje holčička ráno vypije 210 ml sunaru a po tak půl hodince dávám jí a braskovi chleba nebo rohlík většinou s lučinou.Většinou spořada celý krajíc a nebo půl rohlíku,ale ptám se.Je to zdravé,když to ma každý den? Pak má na obidek to co jíme,klidně i sekanou nebo knedlíky,nebo konzervicku s přílohou.Pak odpoledne jogurt ovocnou presnidavku,nebo samotné ovoce a k večeři kaši např od Hami.Přijde mi,ze ji krmim dost jednostranně,ale ten čas na vaření je ho tak málo.Radči jdu s dětmi ven.Manžel mi říká,ze si mám navařit na více dnů,ale to už pak vařím jo dlouho.Dvě cibule,2xtolik masa ,nevím,nevim.Díky za nápady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

malý snídá v tomto věku hlavně jogurty, pudinky, lupínky s mlékem, chleba se šunkou, chleba s marmeládou a taky kojení kojení kojení :s: jinak já teda raději uvařim aby nejedl furt jedno a to samé, a netrvá to rozhodně dlouho vařím obden...

Dceři je 14m a snažím se, aby měla hodně pestrou stravu. Takže ráno většinou bílý jogurt s různým ovocem, či pečivo s máslem, nějakou tu okurku, rajčátko, piškotek a pak jí skoro pořád až do oběda. Nebo taky ne, jak kdy. K obědu jí všechno, co my. I ten guláš :-D. Vařím poctivě, takže se nebojím. Pak sváča většinou nějaký pečivo a zeleninu či ovoce. A večeře třeba zbytek od oběda, nebo jogurt. A jako poslední se napije asi 210ml kravskýho plnotučnýho mlíčka a pak zoubky a do postýlky :-).

Ahojky, tak nám teď bylo 15 měsíců.A náš denní režim co se týká jídla je. Ráno dostane chlebík nebo rohlík s máslem, s lučinou, sýrem,.. na svačinku dostává ovocnou přesnídávku nebo ovoce, na oběd má normální vařený jídlo, jako přílohu jí vlastně vše brambory, rýži, těstoviny, kuskus, knedlík. Z masa také vše jen jí nedávám smažené, paštiky, párky, uzeniny. I hodně zeleniny jí. No na svačinku odpoledne má něco mléčného např. klasický ovocný jogurt nebo třeba termix, bobík, puding ten dělám již z normálního polotučného mléka a jiné mléčné dobrůtky. No a večer jí dám 180 ml Nutrilonu víc mi bohužel nevypije. Jinak přes den mi vypije asi 750ml (200ml čaje a zbytek šťávy a vody). Jinak na zobandu dostává třeba piškotky nebo jiné dětské sušenky pro její věk.

no my rovnou snidáme všichni ... chleba, rohlík apod třeba se sýrem, šunkou, pomazánkou, vajíčkem a jednou týdně ovesná kaše s jablky a medem, potom je svačina ovoce ,mrkev, buchta, jogurt, tvaroh a nebo pečivo třeba s marmeládou...(přesnídávky nikdy moc nechtěla, tak je nemáme) objed jí s námi, dříve mín solený ted už jí jsou dva tak jí normální jako my ... drohou sváču řešíme jako tu první, zaleží co k té první měla aby měla změnu... a večeřě je bud něco jako ke snídani a nebo je teplá večeře a pak před spaním 250ml mléka
snažíme se aby měla pestrou stravu a teda i většinu si děláme doma sami (bobíka, marmelády,pečivo,...)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka