nespavost u 3-letého dítěte

22.12.2011

Ahoj maminky. Chtěla jsem rady, pokud máte nějaké zkušenosti. Dcera byla od malinka hrozný nespavec. Dokázala být celou noc vzhůru a neusla jinak než houpáním na míči. Budila se na kojení každé 2 hodiny až asi do 1,5 roku. Pak jsem noční kojení utla a kojila jen přes den a na usnutí. Uspávala jsem ji vlastně jen prsem. Pak jsem ji po těžké dřině naučila spát tak, že jsem ji škrábala. Spávala s námi v posteli, jenže se v noci pořád budila. Ve 2,5 letech jsem ji přestala kojit a řekla jsem si, že musí do pokoje. Takže jsem ji škrábáním uspala a přenesla. Neusne mi ale dřív jak po půl 10 i kdybych se na hlavu stavěla. Ráno vstává mezi 7-8, někdy i později. Po obědě spí zhruba hodinu. Dřív to byla sotva půl hodina. Zjistila jsem že odpolední spaní nemá absolutně žádný vliv na to noční. Max usne dřív a o to dřív se vzbudí v noci. A skoro denně se budí kolem 1- 2 hodiny a 2 hodiny trvá než usne. To chce škrábat tam, za 2 vteřiny zase tam a tak to jde klidně i 2 hodiny. A někdy mám pocit, že dokud nedostane na zadek, tak prostě neusne. Pouze tak jednou až dvakrát do týdne spí celou noc. To si asi potřebuje odpočinout. Jsem celkem zoufalá, protože už budu muset jít do práce a jsem totálně K.O. A to nemluvím o tom, že jít si večer někam posedět vůbec nehrozí, protože s manželem neusne vůbec. Navíc se na mě poslední dobou přilepila. Nikdy taková nebyla a teď si nemůžu ani prdnout. Máte někdo nějakou zkušenost a radu jak na to? Už jsem uvažovala i o meduňce, jen nevím jestli by to mohla a jestli by to k něčemu bylo. Moc vám všem děkuji za ochotu se tím prokousat a za případné rady a zkušenosti. Děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak pokud jsi uz homeopatika vyzkousela a nezabraly...tak to je skoda. Mne osobne zabiraji skvele. Prosim te a rekni mi co dela, kdyz se ti vzbudi v noci a ty by jsi k ni nesla ji skrabat po zadech. Rvala by? Vzteka se? Nebo se jen prevaluje v posteli?

In reply to by mother

řve a vzteká se a dělá scény. Pořád chce abych ji škrábala a hned tam, hned zase tam. Tak ji plácnu po zadku a je celkem klid, ale musím ji aspoň hladit. Ale zase už je to dlouho co jsem ty homeopatika zkoušela. Je Fakt, že jsem ji to dávala naposledy ještě když jsem kojila a když ji lezly zuby. Možná by i ptalo za to, zkusit to znovu. Každopádně moc díky.

In reply to by mela

Aha, tak ta homeopatika zkus, za to nic nedas. A kdyz to nezabere, tak co ji proste zkusit nechat vyvztekat? No a pak uz je jen otazkou, jestli to vydrzis. Zkusila neco podobneho jako je Estivilova metoda. Znas to? Zkus o tom nacist na netu. Moje holka byla velky nespavec a ja chodici troska do jejich 8mi mesicu. Pouzila jsem tuto metodu, chce to pevne nervy a nejlepe, aby te vystridal otec ditete. No a od osmeho mesice holka opravdu spi celou noc. Trvalo to tri dny a byl klid. Tak drzim palce, at neco zabere a hezke svatky preju :)

In reply to by mother

za prvé je mi tato metoda proti srsti a za druhé nemáme dveře do pokoje, takže je to o ničem. Jednou jsem tuto metodu zkoušela když byla menší a skončilo to Tak, že byla poblinkaná ona, celá postýlka i s peřinama, půl obýváku a já. Takže už nikdy. Ona je hodně dráždivé dítě a když se hodně vzteká, tak potom zvrací. A opravdu nejsem zastáncem téhle metody. Dodnes lituji toho, že jsem to na ni vůbec zkusila. Radši zkusím ty homeopatika :-)

In reply to by mela

Aha, tak to chapu :) taky bych to uz nezkousela, kdyby se mi mala potom poblinkala. Taky vim, ze caj z medunky je uklidnujici, tak bych ho taky vyzkousela. Jinak me uz vazne nic nenapada. Tobe preju hodne trpelivosti.

Ahoj, ja zkusenost nemam, ale napada me, co kdyby jsi zkusila homeopatika. Tady jsem ti nasla zajimavy clanek :
HOMEOPATICKÁ LÉČBA SPÁNKOVÝCH PORUCH U NOVOROZENCŮ, KOJENCŮ I MAMINEK
Autor: MUDr. Kateřina Formánková
Který lék může pomoci mamince při častém nočním vstávání? Co zvolit u dítěte rozrušeného návštěvou, vnímavého ke změnám prostředí nebo hodně fixovaného na matku? Jak na velké žíznivce nebo noční jedlíky?

Po porodu velmi často dochází k tomu, že žena, která musí v noci opakovaně vstávat k dítěti a je často nevyspaná, je pochopitelně velmi unavená, podrážděná a když si už pak může i odpočinout, špatně usíná. Tyto problémy se týkají téměř všech mamínek novorozenců a kojenců. Situaci pomůže velmi dobře zvládnout lék Cocculus indicus v ředění 9 CH. Je vhodné ho brát opakovaně během dne, (v dávce pět granulí) když se objeví únava a nebo před spaním, pokud nemůže matka usnout. Tento lék pochopitelně nenahradí nedospané hodiny, ale matky se po něm necítí tak vyčerpané, obluzené, nervozní a péči o dítě zvládají snadněji.

U dětí, můžeme také ovlivnit nejrůznější problémy se spánkem nebo usínáním. Musíme ale přesně vědět, jak se dítě v tuto dobu chová, co vyžaduje. Čím se uklidní, jaký má režim.

Dítě které usíná na rukou a budí se při ukládání do postýlky, potřebuje lék Borax v ředění 9CH 5 granulí večer před spaním. Tomuto dítěti vadí změna polohy z vertikální do horizontální, také se často budí i za 2-3 minuty po usnutí, vadí jim hluk (například mixér, vysavač, bouřka) a když jsou větší, mají většinou problémy s chůzí ze schodů a bojí se výšek.

Jiný lék, potřebuje dítě, které špatně spí, když je rozrušené velkým množstvím zážitků a lidí, například po návštěvě. Je neklidné, velmi zvědavé, vyruší ho každá maličkost. V této situaci pomůže lék Coffea cruda v ředění 9 CH 5 granulí před spaním ( pomůže i při potížích s usínáním přes den).

Jestliže je dítě velmi vnímavé ke změnám prostředí, a citlivé na chlad, potřebuje lék Arsenicum album v ředění 9 CH. Jsou to děti, které se budí často kolem 1 hodiny ráno, přes den vyžadují svůj režim a své rituály, větší dítě si potrpí na své hračky, které nechce půjčovat. Pokud takovému dítěti neumožníme, aby chodilo spát v pravidelnou dobu, bude velmi neklidné, nespokojené a ukřičené.

Jsou i další typy dětí, které nespí z jiného důvodu. Například dítě, kterému pomůže Sulfur 9CH, nesnáší horko, neustále se odkopává, když je více oblečené je neklidné, protivné, potí se a křičí. Rodiče si často myslí, že dítě musí mít tzv. nohy v teple, to platí pro dítě zimomřivé, ale dítě horkokrevné zpravidla vyžaduje holé šlapky. Pokud ho rodiče navlékají a na noc kvůli odkopávání zakoupí spací pytel, neumožní dítěti odvádět teplo přes nožky. Takové dítě špatně usíná a spí, je neklidné, protože nemá volné a nahé nožičky a po přehřívání začne být často nemocné. Větší děti tohoto typu si vyzouvají doma papučky a ponožky a nejraději běhají bosy po kachličkách.
Každé dítě je jiné a tak si nemůžeme myslet, že to co je dobré pro dítě typu Arsenikum album, bude stejně i dobré pro dítě typu Sulfur. Musíme se dobře naučit, co dítě vyžaduje a jak to dává najevo. Dobrým pomocníkem kromě homeopatie může být i velmi hezky napsaná kniha „Co říkají děti, než se naučí mluvit" ( autoři P.C.Holinger a K.Donerová).

Jiný problém má dítě, které je velmi žíznivé, pije hodně přes den, ale tekutiny vyžaduje i v noci. Toto dítě, je schopno v noci vypít až 3 lahve čaje. Pomůže lék Silicea 9CH večer před spaním a v noci rozpuštěný v čaji. Děti typu Silicea bývají také často nemocné, trpí na záněty slzného kanálku a někdy i záněty středního ucha. Lék posiluje i imunitní systém a podporuje tvorbu protilátek.

Jestliže vaše dítě má v noci hlad a potřebuje jíst, pomůže mu lék Lycopodium. V novorozeneckém období mají tyto děti většinou problémy s přibýváním na váze, při pití se rychle unaví a jí často v menším množství. Také trpí hodně na větry. V pozdější věku jsou velmi vybíravé v jídle a jí zásadně jen jídla, která mají oblíbená. Kvůli jídlu se dokážou v noci budit třeba i do 3 let věku.

Pokud je dítě hodně fixované na matku a nemůže bez ní usnout, potřebuje lék Pulsatilla 15 CH. Jedná se o dítě velmi mazlivé, které se vždy zlepší, když ho matka nosí, hladí, nebo na něj mluví. Lék je vhodný i u větších dětí, které mají problém jít spát třeba k babičce, nebo nastoupit do školky. Pokud nemůžou být s maminkou, zpravidla poplákávají a také bývají častěji nemocné.

In reply to by mother

tak dnes jsem za ní šla až před šestou. Ale taky jsem na Chocholouška. Jinak homeopatika jsem zkoušela, ale bez účinku, bohužel :-(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak u nás je jedno jestli dva nebo tři roky. Je to pořád stejné. Budila i když byla semnou a i teď když je v pokoji. Je sice pravda, že začala spát o trošku líp, ale i tak. 5-6 hodin spánku mi fakt nestačí. Je to fakt na palici.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka