Náš Štědrý večer, kdy jsme málem skončili na pohotovosti | Moje těhotenství.cz

Náš Štědrý večer, kdy jsme málem skončili na pohotovosti

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj holky,
chtěla bych se s vámi podělit o naše zážitky ze Štědrého dne.
Celý den u nás probíhal docela v pohodě, protože většinu jídla jsme už měli připravenou ze včerejška (moc oceňuji velikou pomoc manžela, který vaří snad lépe než já :-).
Honzík po obědě ani neusnul, jak už se těšil na Ježíška a dárečky.
Všechno probíhalo bez problémů až do doby, kdy jsme začali chystat večeři. Manžel obalil kapří porce a já uvařila brambory na bramborovou kaši. Pak jsem si dala ohřát do mikrovlnky mléko do kaše a zároveň jsem hledala šlehací metlu do mixéru.
Mezitím ale cinkla mikrovlnka s horkým mlékem. Než jsem k ní došla, tak najednou strašná rána a všude samé střepy :w: . V tu chvíli se ve mně krve nedořezal, protože jsem viděla Honzíka celého pobryndaného od bramborového salátu, který si taťka odložil s talířem na mikrovlnku a Honzík jak spadnul, tak s sebou stáhnul i ten talíř. Kdyby byl jen od salátu, tak by to bylo v pohodě, ale on na sebe vylil i to horké mléko, které chtěl vytáhnout z mikrovlnky :-(. Všude spousta střepů a mezi nimi křičící Honzík :r: .
To už tam přiběhl i manžel, zařval na mě, že jsem neschopná, popadl Honzíka a hned ho strčil celého do studené sprchy. Já jsem byla totálně v šoku a hlavou se mi honily ty nejhorší představy. Už jsem viděla, že máme zkažený celý Štědrý večer i nadílku a že pojedeme na pohotovost s opařeninami. Navíc to není tak dávno, co se opařil Tomášek, když na sebe převrhnul misku s horkou kaší. Tenkrát to ale byla trošku moje vina, protože ta miska stála docela blízko od kraje linky.
Pořád mi ale dnes nedocházelo, jak se to mohlo stát, když máme tu mikrovlnku dost vysoko. Jenže Honzík si asi k ní přistrčil kbelík, aby dosáhl a neštěstí už bylo hotovo. Přitom ale nebylo v mých silách ho uhlídat, protože by mě ve snu nenapadlo, že se dostane do mikrovlnky.
Manžel pak přenesl Honzíka do ložnice, kde ho zabalil do osušky, protože s ním lomcovala zimnice, jak byl studený ze sprchy. Já jsem mezitím zlikvidovala tu spoušť na zemi a úplně jsem se klepala.
Pak jsem šla za nimi do ložnice, kde už manžel mazal Honzíka panthenolem. Udělalo se mi skoro špatně, když jsem viděla, že je opařený i nahoře na čele a na dost velké ploše hrudníku :-(.
Naštěstí se mu neudělaly puchýře a během pár hodin mu to hodně vybledlo, i když tam má dost červená místa. Honzík už pak na zranění zapomněl, zase lítal a smál se jako předtím, takže ho to snad moc nebolelo.
Ještě celá rozklepaná jsem pak dodělala tu kaši a manžel osmažil řízky, zatímco jsem hlídala kluky v pokoji a nedovolila jim se ani přiblížit ke kuchyni. Jenže když jsme už pak do kuchyně mohli, tak aby toho nebylo málo, tak Tomášek rozbil skleničku, kterou si asi Honzík v nestřeženém okamžiku odložil na botník. Takže následovalo další likvidování střepů.
Večeře už naštěstí dopadla bez kolapsu, nikdo jsme nespolkli kost a všem chutnalo. Tomášek měl rybí filé s kaší, já s Honzíkem smaženého kapra s kaší a manžel kapra s bramborovým salátem.
Manžel se pak s kluky přemístil do pokojíku, kde pustil nahlas pohádku. Já jsem Honzíkovi řekla, že musím jít uklidit do ložnice, aby se Ježíšek nelekl nepořádku. V ložnici jsem rychle poklidila, rozsvítila stromeček, naskládala jsem pod něj dárky, které jsem měla schované v úloženém prostoru postele, otevřela jsem ventilačku, aby mohl Ježíšek přiletět a šla za chlapy do pokojíku. Manžel se pak se mnou vystřídal a odešel s tím, že musí jít na velkou. Honzík byl naštěstí zabraný do pohádky, tak ani nevnímal, že taťka na chodbě sundal ze skříně velikou bednu a přidal ji k dárkům v ložnici.
A pak se rozezvonil na chodbě zvoneček. Honzík vyskočil a společně s Tomáškem jsme šli do ložnice. Tatínek byl jako ještě na záchodě a přišel za námi až za chvilku.
Honzík se pak vrhnul na dárky a začal nám je rozdělovat. Tomáška ale nadílka nijak moc nezaujala, daleko víc ho bavilo zalézt dozadu na postel a pořád zhasínat světlo vypínačem, který je u postele.
Tak abych to zkrátila. Honzík dostal od Ježíška spoustu hraček. Největší radost měl z garáže na autíčka, potom z policejního auta z lega dupla, moc se mu líbilo i pijánko se zvuky zvířat, kbelík s dřevěnými kostkami, set skládacích věží, hra Pojď si hrát a omalovánky s pastelkami. Některé hračky byly společné i pro Tomáška (pijánko, kostky, set skládacích věží). Oba kluci dostali i rytířský hrad, tedy takový domeček, do kterého si budou moct oba zalézt :-).
Když si rozbalili dárky kluci, tak byla řada na mě. A musím říct, že z dárku, který jsem dostala, jsem byla tedy hodně v šoku (a ještě stále jsem). Manžel mi totiž koupil zbrusu nový foťák - Nikon 5100, který už je pořádně namakaný oproti tomu mému starému, se kterým jsem fotila doposud. Má to už pořádný objektiv, spoustu funkcí, o kterých se mi ani nesnilo a budu ráda, když se s ním naučím pro začátek fotit aspoň pomocí automatických programů - třeba program focení dětí nebo portréty mě zaujal nejvíc. Je to zrcadlovka, poslední typ před profesionálními foťáky, takže by se mi asi hodil nějaký kurz focení, abych využila i to složitější focení bez automatu.
Pak jsem si pod stromeček nadělila ještě knížku a kalhotky :-).
Manžel si nadělil pod stromeček taky pěkný dárek - kávovar Tassimo, do kterého se vkládají kapsle na přípravu jak kávy, tak kakaa nebo čokolády. Ode mě pak dostal ještě nějakou kosmetiku.
Takže z dnešní nadílky jsme byli myslím všichni maximálně nadšení, i když Tomáška to ještě tak nebralo. Trochu ho zaujala garáž a pijánko, tak uvidíme, jestli ho k tomu zítra Honzík pustí, aby to trošku prozkoumal :-).
No na to, jak nešťastně dnešní večer začal, tak skončil příjemně a jsem ráda, že to nedopadlo ještě hůř.
Zítra jdeme na oběd k našim a po spaní bude čekat kluky ještě další nadílka. To asi pak Honzík nebude vědět, s čím si hrát dřív :-).
Tak to je asi z dneška vše, je to zase trošku delší, protože jsem se potřebovala vypsat z dnešních zážitků.
Doufám, že jste si prožili dnešní večer bez podobných nehod a šoků a že byly hlavně děti nadšené z dárků :-).


Komentáře

Obrázek uživatele Michaela

Alenko, hlavně, že jste nemuseli s Honzíkem na pohotovost, nakonec to ještě dobře dopadlo! Jinak ten foťák musí být teda mazec, taky ráda fotím, mám spoustu makrofotek různých rostlin a hmyzu, ale nemám žádný supr foťák, všechno fotím obyč. automatem za 3000,- ale ty makro se na tom celkem dají, alespoň mě se líbí, občas se mi povede hezká fotka Smile Ale nemám to s čím srovnat, to bude asi ono :€Ss€: ALe je fakt, že v interiéru to fotí teda hrozně, z blízka je to pěkné, ale z větší dálky v tom interiéru už ten mini blesk nestčí a fotky jsou rozmazané, tmavé a i barvy takové nepřirozené, i když si tam nastavím režim na žárovku nebo sluneční světlo, zataženo....atd.

Obrázek uživatele mimilinko

Ali, uuuuuuuf, ani se ti nedivím, že jsi se z toho potřebovala vypsat ://:, hlavně, že vše dobře dopadlo a Honzík si mohl Vánoce pořádně užít :h:!

Kávovar ti závidím, taky jsem si ho přála, tak snad příští rok si Ježíšek vzpomene :s:!

- a krásné foto, moc vám to tam sluší :k:!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Peti Smile - moc se mi ulevilo, když dnes už na Honzíkovi není téměř znát, že se včera opařil. Hodně mu to vybledlo a za pár dnů už to nebude znát vůbec.
Kávovar už jsme vyzkoušeli a zatím jsme z něho nadšení Jednička . Já sice kafe nepiju vůbec, protože se mi po něm dělá špatně, ale čokoláda z toho byla výborná. Honzíkovi moc chutná kakao, tak už je mi jasné, co bude chtít každé ráno pít :-).
Děkuju za pochvalu fotek Smile - je to jen taková malá ukázka, protože v počítači mám hromadu fotek nafocených včera ještě starým foťákem a pak spoustu fotek z dneška focených novým foťákem. Fotí se s ním parádně, jsem z něho nadšená, protože můžu fotit spoustu fotek během chvilky a ne jako předtím jakou dobu čekat, než se mi nabil blesk. Taky se už každou chvíli zasekával, vypínal se, ale i tak jsem s ním byla celkem spokojená. Ani ve snu mě ale nenapadlo, že mě manžel překvapí takovým drahým foťákem k Vánocům a zároveň i k 30ti nám, které budu mít 6. ledna. Ještě se ale s tím foťákem spíš seznamuju a zatím fotím jenom s automatickými režimy - třeba děti nebo v interiéru, zkouším používat zoom a zjišťuju, že čím víc jsou fotky zblízka, tím jsou ostřejší apod. :-).
Ty s tím focením máš určitě víc zkušeností, protože máš taky super foťák a když jsem viděla ty krásné fotky ze srazu, tak jsem z toho byla nadšená Jednička . Nemáš náhodou nějaký tip, jak dělat opravdu hezké fotky, které budou krásně ostré? Asi bude nejlepší si pročíst návod a zkoušet všechny možné režimy, ale pokud víš nějaký fígl, jak udělat fakt hezkou fotku, tak bych za něj byla moc ráda :-). Uvažuju o tom, že bych se přihlásila na nějaký kurz focení, protože mě fotit moc baví a chtěla bych to umět co nejlépe. Jenže tady ve Třebové nic takového není, ale pokusím se zjistit, jestli se něco nepořádá někde v okolí.
Pa Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Jeeeee, Ali, to je úžasné, jaký jsi dostala foťák? - já dostala od Dušana externí blesk a nový objektiv, tak jsem měla taky šílenou radost!

Doma, Vánoce, oslavy, atd. fotím většínou na automat :s:, jsem líná něco nastavovat, ale když chci doma udělat hezkou fotku a doma většinou není nějak extra světla, tak si nastavím nízkou clonu - dlouhý čas a je to!

Cokoliv tě bude zajímat, napiš, ráda poradím a třeba na nějakém dalším srazu si můžeme na chvíli někam sednout a ukážu ti, co nebudeš vědět!

Obrázek uživatele alenkas

Dostala jsem Nikon D5100, stál strašně moc peněz (se slevou 16000 kč) Koulení očima - pořád nechápu, jak na to mohl manžel ušetřit, když každý měsíc stěží vycházíme. Ale jsem z toho fakt nadšená.
Moc Ti Peti děkuju za malou radu, jak na hezkou fotku :-). Zatím asi budu fotit na automat, než se to naučím vůbec ovládat, ale postupně si začnu zkoušet i to nastavování clony, ale to asi až prostuduju pořádně návod :-).
Určitě až narazím na nějaký problém, se kterým si nebudu vědět rady, tak Ti napíšu. Jsem moc ráda, že jsi ochotná mi poradit. Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Paráda Ali :€p€: , máš k němu ten základní objektiv 18-55? Já jsem teda canonová :s:, s nikonama moc neumím, ale většina věcí je podobná nebo alespoň ten princip, tak snad ti budu umět poradit! Na ten automat je to doma nejlepší, většinou fotíš momentky a ty vždy vyjdou hezky!

Obrázek uživatele alenkas

Ano, mám ten základní objektiv 18-55. Manžel právě taky uvažoval o Canonu D600, který je kvalitou totožný s tímto Nikonem, ale nakonec se rozhodl pro Nikon, protože jsme byli už spokojení s fotkami z předešlého Nikonu, kterým jsem fotila doposud. Akorát nemá ten objektiv, který dělá ty krásné fotky a už je snad 8 let starý. V té době to byla velká novinka, jako nový stál skoro 40000 Kč, ale manžel ho kupoval někdy v r. 2005 za 10 000 Kč už použitý. Ale posloužil nám krásně a jsem ráda, že jsem ho mohla tak využít.
Ale když jsem už dostala tento nový, tak přejdu na něj a budu se ráda učit nové věci a dělat hezčí fotky. Včera jsem s ním fotila poprvé u našich v bytě, ale to jsem měla zapnuté v ne zrovna ideálním režimu na interiér a tak je spousta fotek dost do oranžova. Ale dnes jsme byli dopoledne venku s klukama a tam už jsem to měla normálně na automatu a když jsem se teď dívala na fotky, tak jsou oproti těm včerejším o hodně hezčí :-). Moc se mi líbí ty fotky, kde je třeba detail hlavy krásně ostrý a to pozadí je spíš rozmázlé, aby vynikl ten obličej. Takže zatím budu fotit tím automatem, fotky jsou z něho taky krásné a časem se doufám dostanu i k tomu složitějšímu :-).
Taky myslím, že jsou tyto foťáky asi na stejném principu, i když Ty máš už asi profi foťák. Ten můj je posledním typem v amatérské třídě a pak už následují profi foťáky. Ale mně by bohatě stačil foťák i o 10000 Kč levnější, takže jsem teď opravdu maximálně spokojená a pořád tomu nemůžu uvěřit, že se manžel takhle utrhnul a koupil ho. Jestli jsem doteď fotila hodně, tak teď budu fotit asi pořád :-). Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Manžel je prostě borec :one:!

Já si na foťák musela našetřit, šetřila jsem docela dlouho :s:, ale stálo to za to, mám EOS 60D v základní sadě s objetivem EF-S 17-85 IS!

Ten základní objektiv 18-55 mám taky a je super, fotím na něj ještě dnes, hlavně ty momentky!

Na rozostřené pozadí si otevři clonu objektivu na maximum, je to tak, že čím si nastavím nižší hodnotu F na fotoaparátu, tím více se mi otevře clona a o to víc se rozostří pozadí! - je to jednoduché, za chvíli se do toho dostaneš!

Obrázek uživatele alenkas

Fíha, to máš fakt super foťák Jednička .
Děkuju Ti moc za radu na to rozostřené pozadí :-). Určitě si s tím zkusím pohrát, ale musím si nejdřív nastudovat manuál, abych věděla jak na to :-).
Zatím teď pořád upravuju fotky z Vánoce - hlavně ty focené tím starším foťákem (jsou tam třeba červené oči, občas je to dost přesvětlené, rozmáznuté), třídím je a teď se teprve budu věnovat fotkám pořízenými 25. a 26. 12. už novým foťákem.
Až se tím nějak prokoušu, tak sem potom vložím výběr z Vánoc. Jenom mě ale dost štve, že se tady na MT ty fotky zobrazují tak strašně rozmazané. V počítači jsou krásně ostré a tady je to takové hnusné. No pak dám ty fotky jak z Vánoc, tak z nového foťáku na fejsbuk, takže se můžeš pak mrknout na ně tam :-).
Ještě jednou děkuju za radu s tou clonou :-). Nikdy jsem s ničím takovým nefotila, vždycky jsem měla jen ty nejjednodušší foťáky (do r. 2004 na filmek a až pak digitální), které byly plně automatické a bez objektivu. Už se na to těším, jak si s tím budu hrát a učit se tolik nových věcí. Ale asi zkusím zatím fotit víc venku, kde mají ty fotky takovou přirozenější barvu a vypadají fakt super :-). Doma pod umělým osvětlením jsou ty fotky trošku oranžovější, ale snad se časem naučím fotit i doma.
Včera si manžel zkusil vyfotit úplně zblízka jablíčko, kde použil režim makro a ta fotka je fakt nádherná Smile - jablíčko krásně ostré, barevné a to okolo něho a za ním máznuté a tmavší.
Takhle kdybych uměla fotit i kluky, to by bylo super, ale přijde mi, že fotit děti je snad nejtěžší. Jsou pořád v pohybu a málokdy mi vydrží chvíli na místě v klidu. Ale s tímto foťákem to snad bude jednodušší než kdy předtím :-). Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Tady na eMTé je to teď děsný, já sem vkládala po strašně dlouhé době to přání a bylo to děsně rozmazaný, na fejsbuku je to lepší, pak se podívám!

A ještě, jestli budeš chtít foto ze zrcadlovky upravovat, tak je lepší fotit na raw, tady si počti - http://www.fotoaparat.cz/article/10305/1 !

Denise fotím na scénický režim - děti, ten tam máš taky, pak fotím ještě na sport, ale ten tam myslíš mít nebudeš! Režim děti je super, že fotí čistě a pevně i když lítají, padají, ..!

Já se teď učím s novým objetivem, tak jsem taky jak v sedmém nebi :S:!

Obrázek uživatele alenkas

Tady jsou ty fotky fakt hrozné, ale před tou velkou úpravou webu to tak rozmazané nebylo :-(. Režim sport mám na foťáku taky a už jsem ho včera zkoušela a je fakt, že fotky jsou hezky ostré. Během chviličky mi to vyfotilo několik fotek za sebou a nebyly vůbec rozmazané :-).
Tak to budeš mít úplně super fotky, s takovým objektivem Jednička - i když i s tím dosavadním Tvoje fotky byly parádní :-). Byla jsem úplně nadšená z těch fotek ze srazu :-). Pápá

Obrázek uživatele 3kobra3

Ahoj Alenko. To tedy musel být šok. Sad Tak hlavně, že to Honzíka po chvíli už netrápilo, když začal lítat a tak. Snad už to vidět nemá? Dárečky mu bolísku určitě vynahradily.. Srdce
My jsme měli docela hrozné Vánoce, ale to písnu do Květinek...

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Veru :-). Dnes už naštěstí není vidět, že se Honzík opařil, jenom na hrudníčku měl takové malinké tečky, ale jinak je to už vybledlé. To se mi ulevilo.
Z dárků měl Honzík velikou radost a dnes se oba kluci o hračky pořád přetahovali :-). Dnes jsme byli u mých rodičů, kde na kluky čekala další nadílka a tak mají hraček víc než dost :-).
Ještě jsem nečetla, co se vám o Vánocích přihodilo, ale doufám, že zbytek svátků už u vás proběhne bez problémů. Pápá

Obrázek uživatele Monika Císařovská

Ahojky, na tak krátkej den jste toho zažili až až, dovedu si představit, jak ti bylo v kuchyni, ale manžel taky neví, jaký to je, když musíš kolem všeho lítat a nemáš oči i vzadu. Ještě že to dobře dopadlo. Koukám, že máte takový piánko jako my, holky ho měly dvakrát, NAŠTĚSTÍ Smile se jedno rozbilo, tak se to dá vydržet. Vzaly si ho k babičce a ta se mě pořád ptá, kdy tam dojdou baterky - už tam jsou dva roky :s: . Tak přeju pevný nervy s piánkem a krásnej zbytek svátků. Hlavně bez nehod Wink

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Moni, dnešní den už proběhl naštěstí v pohodě a bez nehod :-). Byli jsme na návštěve u mých rodičů, kde měli kluci druhého Ježíška :-).
Tak to jsem ráda, že jste s piánkem spokojení a že v něm baterky vydrží tak dlouho :-). Kluci si s ním pořád hrají a přetahují se o něho - Honzík nechce půjčovat Tomáškovi žádné hračky a je z toho vždycky pěkná tahanice a křik :s: .
Taky vám přeju krásný zbytek svátků. Pápá

Obrázek uživatele brevity

tak to je fajn, že to nakonec dopadlo vše dobře ...

Tak hezky zbytek svatku a opatrujte se ... Katka

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Katko, dnešní den už byl o hodně lepší, proběhl bez nehod a celkem v pohodě. Byli jsme na návštěvě u mých rodičů, kde na kluky čekala druhá nadílka :-). Pápá